Kabina prysznicowa Radaway ze szkłem ryflowanym do stylowej łazienki

(1 głos)
kabina prysznicowa,radaway, kabiny prysznicowe z ryflowanym szkłem
Kabina prysznicowa Radaway Modo New Gold II

Scenariusz urządzania łazienki jest z reguły taki sam. Wybierasz płytki bazowe, uzupełniasz je czymś bardziej wyrazistym, dobierasz baterie, umywalki. Całość wygląda spójnie, ale czegoś Ci brakuje. Czegoś, co zdynamizuje kompozycję i sprawi, że wystrój będzie zachwycał. Co to może być? Nietuzinkowa armatura pod prysznic? A może strukturalne kafelki na ścianie obok umywalki? To wszystko już było! Radaway ma coś, co zupełnie odmieni oblicze łazienki. To ryflowane szkło kabiny prysznicowej.

Ryflowania są w modzie

Moda na płaskie powierzchnie już minęła. Coraz częściej we wnętrzach pojawia się dynamizm uzyskany strukturalnym wzorem płytek czy… ryflowaniami. To trend, który pojawił się na początku w branży wnętrzarskiej i natychmiast zachwycił urządzających. Jak się jednak okazuje, jego historia nie jest tak krótka jak się wydaje. Technika ryflowania rozwinęła się w starożytnej Grecji. To właśnie stamtąd wywodzą się kanelowane, czyli żłobione, kolumny. Potem motyw rytmicznych prążków pojawiał się w innych epokach, aż do teraz, gdy szturmem zagościł w modnych aranżacjach XXI wieku.

Czym właściwie są ryflowania? To efekt uzyskany poprzez głębsze i regularne żłobienia, przypominające pionowe, drobne pasy. Zastosowanie ryflowań na powierzchni mebli, umywalek czy dekoracji wprowadza do wnętrza rytmiczność oraz dynamikę, co korzystnie odbija się na charakterze pomieszczenia. Klimat jest wówczas znacznie przytulniejszy.

kabina prysznicowa,radaway, kabiny prysznicowe z ryflowanym szkłem
Kabina prysznicowa Radaway Modo New Gold II

Ryflowana kabina prysznicowa

Ryflowania to charakterystyczne wykończenie modnych frontów meblowych oraz dekoracji. To właśnie w takiej formie motyw przewija się w trendach przez ostatnie miesiące. Wydawać się może więc, że tej stolarskiej techniki nie da się przenieść na inny materiał. Radaway udowadnia jednak coś całkowicie innego. Tworząc ryflowane szkło Visiosun, producent zaskoczył fanów tego subtelnego wzoru.

– „Nasze kabiny prysznicowe ze szkłem ryflowanym Visiosun są odpowiedzią na trendy w urządzaniu łazienki. Znajdziemy je w seriach kabin prysznicowych, takich jak: Modo New, Nes 8, Espera Pro, Espera. Bez wątpienia dodaje im świeżego, modnego charakteru. Ryflowane szkło, które samo w sobie ma mocny wizualny charakter, najlepiej sprawdzi się w kabinie typu walk-in. Pozwala korzystać z niej w atmosferze wyjątkowej kameralności, jednocześnie nie zatrzymując padającego z zewnątrz światła. Model ten doskonale sprawdzi się np. w łazienkach otwartych na sypialnię czy po prostu współdzielonych przez pary. Co ważne, efektowna faktura znajduje się po zewnętrznej stronie tafli, zatem kabinę jest łatwo utrzymać w czystości. Tym bardziej, że od wewnątrz ma powłokę EasyClean®, która ma właściwości hydrofobowe, dzięki czemu krople wody szybciej spływają, nie pozostawiając osadów.” – komentuje Hanna Błaszak, ekspert marki Radaway.

kabina prysznicowa,radaway, kabiny prysznicowe z ryflowanym szkłem
Kabina prysznicowa Radaway Modo New Gold II

Ryflowania w łazience

Ryflowania w ciekawy sposób wpływają na optykę wnętrza. Wspominane wyżej dynamizm oraz rytmiczność to jedynie początek, bo w przypadku szyby rezultaty są znacznie atrakcyjniejsze! Ścianki kabiny o ryflowanym wykończeniu efektownie współgrają ze światłem. Prążkowania załamują padające promienie, kreując spektakl świateł i cieni. Ten teatralny pokaz podnosi rangę aranżacji oraz działa na zmysły!

Dodatkową zaletą ryflowanego wykończenia szyby prysznicowej jest zwiększenie poczucia prywatności. Szkło Visiosun nie daje pełnej przezierności, co może zwiększać swobodę mycia.

Z czym łączyć ryflowane szło kabiny Radaway? Mimo wizualnej lekkości, którą wprowadza samo szkło, z ryflowanym wzorem należy postępować bardzo ostrożnie. Takie żłobienia zastosowane w nadmiarze mogą niepotrzebnie przytłoczyć wystrój. Najlepiej skonfrontować je z płaskimi powierzchniami lub z motywem ryflowania o znacznie gęściejszej rytmiczności (np. w formie płytek ściennych lub mebli).

kabina prysznicowa,radaway, kabiny prysznicowe z ryflowanym szkłem
Kabina prysznicowa Radaway Modo New Gold II

Style wnętrzarskie

Czy ryflowania mają ściśle określony kanon stylistyczny, w którym będą prezentowały się dobrze? Nie! To rodzaj uniwersalnego wykończenia, który nie narzuca konkretnego charakteru – mimo jego stylistycznego nawiązania do tradycji rzemieślniczych. Wszystko jest kwestią dodatków oraz kolorów dominujących. Jeśli postawisz na naturalność, zastosuj ryflowaną kabinę ze sporą ilością drewna oraz obłości. Takie połączenie będzie bazą nurtów japandi czy organic.

Ryflowania mogą mieć też bardziej elegancki wydźwięk. Jeśli wolisz takie stylizacje, połącz kabinę Radaway ze szkłem Visiosun z dużą dawką połyskujących powierzchni. Lakierowane płyty meblowe, odbijające światło kafelki imitujące marmur oraz pozłacane detale będą spójnie uzupełniały wnętrze. Zainspiruj się aranżacją Radaway i sięgnij po kolorystyczny kontrast bieli i czerni. Ten przeciwstawny duet ożywi pomieszczenie, a stworzona w ten sposób łazienka glamour oczaruje każdego!

kabina prysznicowa,radaway, kabiny prysznicowe z ryflowanym szkłem
Kabina prysznicowa Radaway Modo New Gold II

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia