Baterie Duravit D.1 i nowy wymiar stylu w łazience

(4 głosów)
duravit d.1 bateria umywalkowa, duravit d.1 bateria chrom, duravit d.1 kran do umywalki
Duravit D.1 baterie o owalnej linii

Matteo Thun i Antonio Rodriguez to duet znany z takich propozycji, jak m.in. Duravit DuraStyle – serii łazienkowej, której forma stanowi hybrydę klasyki z nowoczesnością. W koncepcji Duravit D.1 projektanci również poszli w stronę niebanalnych kombinacji, łącząc nie tylko estetykę z praktycznością. Do tej pary walorów dodali też innowacyjność, czego efektem są nie tylko futurystyczny design oraz komfort użytkowania, lecz także funkcjonalność, higieniczność i niezawodność rozwiązania, takim jest bateria elektroniczna Duravit D.1e. Czy baterie umywalkowe Duravit D.1 to asortyment do łazienki przyszłości? Poznajcie je bliżej!

Baterie Duravit D.1 esencją stylu

W świecie współczesnych wnętrz oryginalność jest na wagę złota. Masowa produkcja uśpiła ducha twórczej zabawy, dlatego wszystko, co inne i oryginalne zaskakuje podwójnie! W przypadku Duravit D.1 mamy do czynienia z udaną wizją scalenia nowoczesnych kształtów z technologią. Powstałej hybrydzie daleko do istniejących już projektów. To całkowicie nowa, świeża i niebanalna koncepcja, która w strefie mycia odegra rolę dekoracji. Czy jednak tylko za wygląd należy ją pochwalić? Z pewnością nie!

Baterie umywalkowe Duravit D.1 to płynna forma o dynamicznym wyglądzie. Masywny korpus i płaska wylewka stanowią jedną, integralną całość, dzięki czemu przyciągają wzrok. Wyraźne kontury i starannie wykonane wykończenia – w opcjach chrom lub czarny mat – stanowią esencję nowoczesnego designu. Dwuotworową baterię w wariancie klasycznym D.1 uzupełnia płaski uchwyt, natomiast model D.1z obrotowa rękojeść, będąca nieoczywistą alternatywą dla dźwigni. Modele dostępne są w rozmiarze M oraz XL.

duravit d.1 bateria chrom, baterie do umywalki duravit d.1, duravit d.1 bateria stojąca
Elektroniczna Duravit D.1 bateria umywalkowa stojąca w kolorze chrom

Niebanalne połączenia z Duravit D.1

Baterie Duravit D.1, D.1e oraz D.1z to oryginalny design, który wymaga równie oryginalnego kompana. W tym przypadku stylistyczne porozumienie osiągniemy, zestawiając armaturę z ceramiką Duravit – umywalkami oraz meblami z kolekcji Duravit Viu i Duravit Xviu, propozycjami Duravit DuraSquare oraz Duravit Xsquare, a także Duravit ME by Starck oraz akcesoriami Duravit Starck T. Wszystkie je cechują przywiązanie do detalu, ascetyczna wręcz prostota i nienaganne proporcje, które podkreślą wystrój łazienki w stylu nowoczesnym, industrialnym, loftowym czy eklektycznym.

armatura duravit d.1, oryginalny design łazienki, duravit d.1 armatura do łazienki
Oryginalny design baterii Duravit D.1

Ciemna strona łazienki, czyli czarne baterie umywalkowe

Modną odsłoną linii Duravit D.1 są baterie umywalkowe czarne. Wykończenie w jednym z najbardziej pożądanych kolorów ubiegłych lat może być przepisem na wystrój total white przełamany solidnym akcentem w postaci armatury, albo będzie ożywczym detalem w aranżacjach scandi, modernistycznych oraz glamour. Czarne baterie kontrastują z białą ceramiką, wyróżniając się na ich tle, i są ciekawą alternatywą do mniejszych pomieszczeń. Takie ciemne propozycje dodadzą wnętrzu charakteru i jednocześnie nie przytłoczą projektu – wręcz przeciwnie, będą jego nietuzinkową ozdobą. Obowiązkowo wówczas należy sięgnąć po jasne płytki ceramiczne oraz pastelowe kolory, które rozświetlą wnętrze.

Gdzie jeszcze wykorzystać czarne baterie umywalkowe? Ciemne wykończenie znakomicie będzie współgrało z detalami w łazience w stylu industrialnym lub loftowym, gdzie tłem jest surowy beton, czerwona cegła czy naturalny kamień. Czerń musi stać się wtedy wspólnym mianownikiem dla kabiny prysznicowej, ram luster czy dekoracji. Taka spójność wprowadzi do wnętrza harmonię.

duravit d.1 czarny kran, duravit d.1 czarne baterie do łazienki, czarne baterie duravit
Elektroniczna czarna bateria Duravit D.1e

Bateria elektroniczna Duravit D.1e

To jednak nie koniec zalet, jakie wyróżniają linię armatury do łazienki Duravit D.1. W ofercie producenta dostępne są też baterie elektroniczne Duravit D.1e. Modele tego typu to nie tyle gwarancja bezpieczeństwa i higieny, ile oszczędności oraz komfortu. Żeby aktywować baterię albo zamknąć dopływ, wystarczy delikatnie stuknąć po powierzchni pokrętła. W opcji Duravit D.1e zostało ono zintegrowane z kolorowym pierścieniem LED, którego kolory (czerwony lub niebieski) symbolizują temperaturę wody – wystarczy przesunąć je w lewo lub prawo, aby zmienić pożądane wartości.

Rozwiązanie zostało wyposażone również elektryczny termostat z fabrycznie wbudowaną ochroną przed oparzeniem przy temperaturze 38°C. Duravit D.1e można dowolnie konfigurować, określając maksymalny czas przepływu, odstępy pomiędzy myciami, dezynfekcję termiczną czy dobór barwy do oświetlenia otoczenia na pierścieniu LED. Modele dostępne są w rozmiarze XL oraz M.

bateria elektroniczna duravit d.1, duravit d.1 bateria umywalkowa elektroniczna, elektroniczna bateria do umywalki
Duravit D.1e elektroniczna bateria z podświetleniem oznaczającym temperatury wody

Skomentuj

1 komentarz

  • Judyta
    Bateria umywalkowa w takim stylu to dopiero coś! Nuda we wnętrzu już niegroźna :)

Rekomendacje i wyróżnienia