Korek automatyczny tzn. (Click-Clack, Push-Open) do Twojej umywalki
Korek klik klak do umywalki to obowiązkowy element łazienki, który odpowiada za zamykanie i otwieranie dopływu wody. Mimo niewielkich gabarytów, jego obecność jest konieczna, ponieważ bez niego nie podłączymy syfonu. Te dwie części – skręcone ze sobą – są gwarancją prawidłowego obiegu wody. Klasyczne korki, sterowane za pomocą charakterystycznego bolca znajdującego się z tyłu korpusu baterii, prezentują się mało atrakcyjnie, dlatego coraz częściej sięgamy po korki automatyczne tzw. korek click-clack, korek push-to-open. Naciskając go, zamykamy dopływ, a kolejnym, tym samym ruchem, wypuszczamy wodę z umywalki. Korek Click-clack może wystąpić w wielu wariantach kolorystycznych, ale ze względu na różnice odcieni, lepiej zamontować korki chromowane. Jeśli zdecydowaliśmy się na korek biały, wówczas sięgnijmy po modele z oferty producenta ceramiki, którą wybraliśmy. Przed zakupem baterii lub umywalki, warto dowiedzieć się, czy otrzymamy korek click-clack w zestawie, czy będziemy musieli go nabyć osobno. Z reguły, gdy decydujemy się na baterie ścienne lub baterie nablatowe wysokie, sami musimy zaopatrzyć się w korek automatyczny, choć niektóre firmy nawet klasyczne baterie montowane w umywalce sprzedają bez takich korków. Pamiętajmy więc – zawsze zapytajmy Handlowca o korek lub sprawdźmy tę informację w opisie produktu!
Zalety:
- Dzięki zastosowaniu uniwersalnego gwintu pasują do każdego syfonu / półsyfonu sprzedawanego na europejskim rynku,
- Odlany z wysokiej jakości mosiądzu,
- Długa żywotność mechanizmu otwierająco - zamykającego (tzw. klik-klak)
1-2-3 Korek do umywalki Click-Clack owalny
4. Korek do umywalki Click-Clack kwadratowy
Syfon umywalkowy – ozdobny, butelkowy, niski który będzie najlepszy?
Syfon (nazywany również półsyfon) – podobnie jak korek umywalkowy – to podstawowy element wyposażenia łazienki. Każdy z nich posiada uniwersalny gwint, dlatego bez problemu przykręcimy go do korka klik-klak lub tego, który znajduje się w komplecie z armaturą. Dobieramy go w zależności od tego, gdzie i jak montowana będzie umywalka. Jeśli będzie on eksponowany na zewnątrz, np. pod umywalką wiszącą, albo w łazience dla gości, zwróćmy uwagę na estetykę i sięgnijmy po syfon ozdobny. Z racji tego, że – oprócz praktycznej funkcji – będzie on dekoracją pomieszczenia, warto zdecydować się na syfon do umywalki ozdobny owalny lub prostokątny pasujący kształtem do wybranej armatury i ceramiki. Drugą propozycją jest syfon butelkowy mosiężny chromowany. To proste rozwiązanie, wykorzystywane głównie podczas montażu umywalek wiszących w pomieszczeniach gospodarczych, kotłowniach czy garażach. Trzecim wariantem jest syfon plastikowy rurowy tzw. niski lub płaski, określany też jako szafkowy, meblowy albo syfon oszczędzający miejsce. Zajmuje znacznie mniej przestrzeni niż syfon butelkowy i polecany jest do montażu umywalki nablatowych lub tzw umywalek meblowych, pod którą ma znaleźć się szafka umywalkowa. Gdy zamawiamy umywalkę, upewnijmy czy na pewno zamówiliśmy syfon – taka rozwaga pomoże uniknąć gorączkowych poszukiwań na ostatnią chwilę, gdy monter już w progu.
1. KFA Syfon umywalkowy ozdobny mosiężny, chrom / Omnires Syfon umywalkowy ozdobny kwadratowy mosiężny, chrom
- Zalecany w widocznych miejscach:
- Do umywalek wiszących,
- W łazience dla gości,
- Do nowoczesnych i klasycznych łazienek,
Linki do produktów:
2. Rawiplast Syfon umywalkowy butelkowy PCV, biały / Cersanit Lazienkarium Syfon Retro butelkowy mosiężny, chrom
- Standardowy syfon wykorzystywany umywalek wiszących w miejscach takich jak kotłownia/garaż,
- Zajmuje więcej miejsca niż model rurowy nie zalecany do montażu w szafkach,
- Nadaje się do łazienek w stylu retro,
Linki do produktów:
3. McAlpine Syfon rurowy umywalkowy lub bidetowy oszczędzający miejsce PCV biały / Kludi Syfon rurowy umywalkowy lub bidetowy oszczędzający miejsce mosiężny, chrom
- Syfon rurowy inaczej nazywany: płaski lub bidetowy
- Zajmuje mniej przestrzeni niż syfon butelkowy, zalecany również do montażu umywalki meblowej lub bidetu,
- Nadaje sie do łazienek w stylu retro
Linki do produktów:
4. Alcaplast Syfon szafkowy oszczędzający miejsce PCV, biały / Kludi Syfon szafkowy oszczędzający miejsce mosiężny, chrom
- Syfon szafkowy, zajmujący najmniej miejsca pod umywalką (w szafce) ze wszystkich powyższych modeli (tzw. płaski, oszczędzający miejsce),
- Specjalna konstrukcja pozwala na przeniesienie rur z którego jest zbudowany blisko ściany (tylnej krawędzi szafki),
- Zalecany do wszystkich szafek pod umywalkowych.
linki do produktów:
Jak powstaje ceramika LAUFEN?
Procesy produkcji marki LAUFEN łączą innowacyjne podejście z tradycyjnym rzemiosłem. Ceramiczna masa – wykorzystana do produkcji rozwiązań oferowanych przez producenta – od wielu lat jest niezmienna; tworzą ją kaolin, glina, kalcyt oraz piasek kwarcowy. Elementy te w wyniku mieszania, homogenizowania oraz kształtowania stanowią wytrzymałą i wysokojakościową kompozycję, która w dalszym etapie wytwórczym wypalana jest w piecach sięgających temperatury 1240°C. Dzięki temu rozwiązania LAUFEN wykazują optymalną twardość, a także spełniają rygorystyczne wymagania higieniczne związane z odpornością na światło i czynniki mechaniczne oraz chemiczne. Ich gładka, szkliwiona powierzchnia nie generuje trudności w zakresie utrzymania czystości, a także jest przyjemna w dotyku i nie wchodzi w reakcję z kwasami oraz środkami używanymi podczas sprzątania. Naturalne surowce i nowatorskie podejście do produkcji, obejmujące działania związane z propagowaniem ekologicznej postawy, sprawiają, że ceramika LAUFEN może być w 100% poddawana recyklingowi i wykorzystywana do ponownej obróbki. Dzięki temu produkty LAUFEN uchodzą z jedne z najlepszych dostępnych rozwiązań na rynku.
Jak powstaje ceramika LAUFEN?
- Dzięki naturalnym surowcowym ceramika w 100% podlega recyklingowi.
- Bazą wyrobów jest mieszanka naturalnych surowców: kaolinu, gliny, kalcytu oraz piasku kwarcowego,
- To następujące po sobie procesy mieszania, homogenizowania, kształtowania i wypalania,
- Staranna selekcja materiałów i analiza gotowych wyrobów prowadzą do zminimalizowania wad wyrobu,
Porada montera - zawory do wody ciepłej i zimnej
Zawory kulowe doprowadzające wodę do baterii umywalkowych stojących (nie ściennych), są najważniejszymi elementami, które należy zamówić w momencie zakupu armatury do łazienki, kuchni lub pomieszczenia gospodarczego.
W związku z tym iż doprowadzana jest ciepła i zimna woda, pamiętajcie aby zamawiać zawsze dwa zawory do jednej baterii.
Z uwagi na miejsce montażu oraz preferowany styl, polecamy cztery główne typy produktu:
Poniższe zawory:
- Dzięki zastosowaniu gwintów 3/8" pasują do wszystkich wężyków dołączanych przez każdego producenta baterii,
- Pochodzą od renomowanych polskich (Krakowska Fabryka Armatury oraz Deante producentów,
- Zostały wykonane z wysokiej jakości mosiądzu.
1. Zawór do wody kątowy ozdobny owalny chrom połysk
- Stosowany zazwyczaj podczas montażu umywalek wiszących, jak również w miejscach o znaczeniu reprezentacyjnymnp. w łazienkach dla gości,
- Pasuje do owalnej i prostokątnej armatury oraz ceramiki.
- Link do produktu: Zawór chrom połysk owalny
2. Zawór do wody kulowy standard
- Stosowany w miejscach niewidocznych, np. szafkach umywalkowych, gdzie kwestie designu są drugorzędne.
- Link do produktu: Zawór chrom połysk standardowy
Zamów wycięcie otworu w Twojej umywalce lub zlewie
Powierz bezpieczne i profesjonalne wybijanie otworu w umywalkach lub zlewach: ceramicznych, granitowych lub dolomitowych. Szanuj swój czas i nie ryzykuj uszkodzenia produktu.
- Czas realizacji do 24h
- Otwór wybijamy w miejscu przygotowanym przez producenta
- Wybijamy otwory pod: baterie oraz dozowniki na mydło
- Wykorzystujemy jedynie diamentowe wiertła
Jaką baterię umywalkową wybrać?
Ważną częścią każdej umywalki jest bateria umywalkowa. Jej rozmiar, design oraz wykończenie będą zależały od charakteru wnętrza oraz preferencji użytkowników. Istotna jest też funkcjonalność! W tym przypadku warto postawić na to, co najlepsze, czyli baterie bezdotykowe. To rodzaj armatury, którą jeszcze do niedawna można było spotkać wyłącznie w miejscach użyteczności publicznej takich jak uzdrowiska, hotele czy galerie handlowe. Obecnie to must have każdego, komu zależy na higieniczności oraz oszczędnym zużyciu wody! Rozwiązania wyposażone są w specjalny sensor (czujnik ruchu), który otwiera strumień w momencie, kiedy zbliżysz dłonie lub przedmiot do wylewki, a następnie zamyka go po określonym czasie lub wtedy, gdy odsuniesz ręce. W ten sposób zużywasz tyle wody, ile potrzebujesz i nie marnujesz ani jednej kropli! Taka funkcjonalność w postaci braku konieczności dotykania pokręteł przekłada się też na zwiększoną czystość w strefie mycia i oznacza koniec z widocznymi odciskami palców na armaturze. Dzięki temu sprzątanie pójdzie jak z płatka!
- Idealnym uzupełnieniem umywalki będzie bateria bezdotykowa, inaczej bateria elektroniczna.
- To armatura, która oznacza mniej zarazków na powierzchni baterii, co pozwala uzyskać nieskazitelną czystość w strefie mycia.
- Baterie bezdotykowe ograniczają zjawisko marnotrawstwa wody. Z taką armaturą zmniejszysz zużycie i zaoszczędzisz pieniądze.
- Jakie baterie bezdotykowe warto kupić? Najlepsze to te od renomowanych producentów! Warto zwrócić uwagę na baterie elektroniczne Oras, które poza ciekawym designem wyróżniają się praktycznością i solidnością. Oras do produkcji armatury wykorzystuje trwały mosiądz z niską zawartością ołowiu oraz specjalne powłoki pozbawione niklu.
- Wybierz jedną z baterii z rankingu TOP 10 najlepsze baterie bezdotykowe - sprawdź ranking baterii elektronicznych