Valvex LOFT – Opinie, Łazienka Aranżacje, Inspiracje, Cena. Test eksperta

(124 głosów)

Świat designu obrał kierunek na prostotę, dlatego też baterie łazienkowe coraz częściej są esencją minimalizmu. Oszczędna architektura nowoczesnych propozycji sanitarnych, znakomicie podkreśla stylistykę zdominowaną przez symetrię, surowość i naturalność, a przede wszystkim tworzy wnętrze skrojone na miarę potrzeb współczesnych estetów – w pełni funkcjonalne i podporządkowane nowej definicji piękna; czystej precyzji kształtów pozbawionych niepotrzebnych detali. Takie są baterie Valvex LOFT, czyli płaszczyzny składające się w niebanalną całość, sygnowane logo marki Valvex – światowego lidera branży, który swoje korzenie zapuścił w Polsce. Sprawdźcie, dlaczego warto je wybrać!
Valvex LOFT – Opinie, Łazienka Aranżacje, Inspiracje, Cena. Test eksperta
Vavlex Loft Bateria Wannowa

 

  

  Jakość

Valvex – co to za firma? (+)

Valvex S.A. to od 1994 roku część grupy kapitałowej Meridian International Group z siedzibą w Milwaukee w Wisconsin w Stanach Zjednoczonych. Jednak historia marki rozpoczyna się znacznie wcześniej i dużo bliżej – w Polsce. W 1922 roku Valvex założył swoją pierwszą fabrykę, dostarczając – w tych trudnych powojennych czasach – produkty będące urzeczywistnieniem wysokiej jakości, praktyczności i designu, który wyprzedzał trendy. Po niemal pół wieku istnienia na rynku, w 1970 roku Valvex zbudował zakład produkcyjny w Jordanowie, orientując się na innowacyjne metody wytwórcze, czego dowodem był asortyment obejmujący m.in. nowatorskie zawory kulowe. Obecnie Valvex to jeden z wiodących producentów na świecie. W jego portfolio znajdują się baterie łazienkowe, baterie kuchenne, armatura do instalacji wodnych, systemy instalacji centralnego ogrzewania czy elementy złączne. Przedsiębiorstwo zatrudnia prawie tysiąc pracowników, prowadzi społecznie odpowiedzialny biznes i nadal – jak niemal 100 lat temu – kształtuje poczucie piękna, oferując wyjątkowe wzornictwo. 


Valvex Jordanów – miejsce, gdzie tworzy się z pasją (+)

W 1970 roku w województwie małopolskim Valvex założył swoją fabrykę produkcyjną, która funkcjonuje do dziś. Park maszynowy w Jordanowie obejmuje innowacyjne linie oraz w pełni skomputeryzowane stanowiska projektowe pozwalające na twórczą swobodę podpartą technologicznym zamysłem ułatwiającym Użytkownikom eksploatację. To miejsce, którego podstawą są ludzie pracujący z pasją, całkowicie oddani misji przedsiębiorstwa. Grono specjalistów, inżynierów, projektantów i technologów, wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania i oprogramowania, kreuje to, co najistotniejsze we współczesnych czasach: asortyment będący kompilacją użyteczności i dobrego designu. 


25 lat gwarancji na baterie Valvex (+)

Poza innowacyjnością oraz oryginalnym wzornictwem baterie Valvex uchodzą za jedne z najlepszych rozwiązań sanitarnych i instalacyjnych dostępnych na rynku. Dowodem tego jest długoletni okres gwarancyjny, będący dla nas – Konsumentów – formalnym potwierdzeniem jakości, wnikliwej selekcji wykorzystywanych materiałów oraz starannie przemyślanego cyklu produkcyjnego. Na baterie Valvex LOFT (m.in. baterie wannowe ścienne, baterie umywalkowe, baterie natryskowe ścienne, baterie bidetowe czy baterie kuchenne) producent udziela aż 25-letniej gwarancji. W przypadku zestawu natryskowego z baterią natryskową Valvex LOFT Klientom przysługuje 5 lat gwarancji. Za tymi terminami stoją materiały, o których przeczytacie poniżej. 


Z czego wykonane są baterie Valvex? (+)

Valvex udziela 25-letniej gwarancji na elementy odlewane oraz kute, które są symbolem trwałości. Na tak długi okres gwarancyjny wpływ mają także pozostałe składniki biorące udział w procesach wytwórczych. Pochodzą one od sprawdzonych dostawców działających na całym świecie. Są to m.in. Perlator Neoperl (Włochy), mosiężna dźwignia produkcji Valvexu (Niemcy, Wieland AG), nakrętka mieszacza produkcji Valvex (Niemcy, Diehl KG), chromowany mosiężny korpus produkcji Valvex (Niemcy, Hillebrand KG), regulator przepływu wody (Hiszpania/Węgry), złącze węża w oplocie (Hiszpania) oraz wężyk z oplotem ze stali nierdzewnej (Polska). Poszczególne komponenty dobrane są na podstawie wysokich parametrów użytkowych i tworzą całość będącą gwarancją niezawodności!


Serwis 48h (+)

Zaletą baterii Valvex LOFT (oraz innych rozwiązań oferowanych przez producenta) jest również dostępność usługi serwisowej w 48 h! Dzięki temu naprawa usterki przebiegnie bez zbędnych komplikacji, z pomocą wyspecjalizowanego fachowca, a przede wszystkim nie zajmie sporo czasu. Dwa dni i po problemie!


Eko produkcja Valvex (+)

Valvex to przedsiębiorstwo odpowiedzialne ekologicznie, które dba o każdy szczebel produkcyjny i uwzględnia troskę o środowisko naturalne. Firma inwestuje w działania chroniące glebę, promuje rozwiązania oszczędzające wodę i energię, a także racjonalnie zarządza odpadami. Rozbudowane systemy organizacyjne redukują zjawisko marnotrawstwa surowców i mediów. Dodowem tego jest realizacja zasad i metod funkcjonowania opartych na normach ISO 14001 oraz ISO 9001, a także liczne certyfikaty i aprobaty techniczne wydane przez m.in. Państwowy Zakład Higieny, Instytut Techniki Budowlanej, Instytut Nafty i Gazu, Laboratoria CARSO-ACS we Francji, TSU na Słowacji, laboratorium DBI-DVGW w Niemczech czy URBAN INCERC w Rumunii. 
 
Valvex LOFT – Opinie, Łazienka Aranżacje, Inspiracje, Cena. Test eksperta
Valvex Loft Bateria Umywalkowa Wysoka
 
 

  Design

 

Bateria Valvex LOFT – minimalizm w łazience (+)

Baterie łazienkowe Valvex LOFT reprezentują ideę modernistycznego minimalizmu, z naczelną zasadą „mniej znaczy więcej”. Armaturę tworzy kubistyczna linia korpusu ze smukłą płaszczyzną wylewki, której zaokrąglone kontury dodają oryginalnego sznytu. Masywna, a jednoczesnej ujmująco lekka i charakterna propozycja – zdaniem twórców – ma urzeczywistniać nowoczesny język designu, a także reprezentować eleganckie spojrzenie na wnętrza, przy zachowaniu naturalności, bo to właśnie przyroda, a właściwie kryształ skalnej grani, był inspiracją do wykreowania tej perfekcyjnej koncepcji. 


Valvex baterie i siła różnorodności! (+)

Valvex LOFT to seria bardzo zróżnicowana, czym pozwala na projektowanie wnętrz wyposażonych w różne rodzaje ceramiki. Producent uwzględnił potrzeby posiadaczy umywalki nablatowej, ofertując modele, takie jak bateria umywalkowa Valvex LOFT ECO, bateria umywalkowa stojąca Valvex LOFT oraz bateria umywalkowa stojąca wysoka Valvex LOFT. Ponadto stworzył także baterie umywalkowe podtynkowe, baterie wannowe ścienne, baterie natryskowe ścienne i podtynkowe, baterie bidetowe, baterię wannową 4-otworową stojącą czy zestaw natryskowy z baterią natryskową. Dla zwolenników minimalizmu w kuchni w kolekcji znajduje się także bateria kuchenna Valvex LOFT. 


Łazienka industrialna, łazienka minimalistyczna, łazienka nowoczesna (+)

Valvex LOFT – jak sama nazwa wskazuje – znakomicie podkreśli charakter pofabrycznego loftu, z wysokim sufitem, designerskim oświetleniem na kablu oraz surową cegłą i betonem. Ten industrialny klimat będzie tłem pozwalającym osiągnąć zupełną stylistyczną spójność z klimatem, który panuje w typowo modernistycznej scenerii. Jednak inspiracja naturą, zjednana z wyrazistością kształtów, pozwala też skutecznie podkreślić niuanse ponadczasowej klasyki oraz uwypuklić kontrasty łazienki w stylu nowoczesnym. To seria, w której splecione w jedno są najbardziej popularne i modne nurty ostatnich sezonów!


Złota bateria Valvex LOFT GOLD do łazienki glamour lub retro! (+)

Połysk chromu na płaszczyznach armatury Valvex LOFT zachęca do kreowania niebanalnych scenerii inspirowanych surowym wzornictwem. W ofercie dostępna jest jednak także propozycja dla tych, którzy poszukują nuty wyrafinowania, zamkniętej w ryzach kierunków otulonych dozą ekskluzywności. Mowa o linii Valvex LOFT GOLD, która olśniewa królewską barwą złota. Cztery elementy serii (bateria umywalkowa stojąca, bateria wannowa ścienna, bateria natryskowa ścienna oraz zestaw natryskowy) będą harmonizować ze stylistyką nowoczesną i świetnie sprawdzą się w przestrzeni łazienki glamour lub łazienki w stylu retro. Wystarczy postawić na blask kryształów, dużą ilość szkła, biel, czerń i... LOFT GOLD od Valvex.
 
Valvex LOFT – Opinie, Łazienka Aranżacje, Inspiracje, Cena. Test eksperta
Valvex Loft Złota Bateria Umywalkowa

 

 Funkcjonalność

Ekonomiczny peralor = mniejsze zużycie wody (+)

Perlator Neoperl, o którym pisaliśmy wcześniej, to element pochodzący od włoskiego dostawcy marki Valvex. Zastosowanie go w bateriach Valvex – z uwagi na właściwości ograniczające zużycie wody – sprzyja proekologicznej postawie, a jednocześnie nie umniejsza komfortu eksploatacji. Specjalna nakładka umieszczana na końcu wylewki napowietrza strumień, czyniąc go znacznie miększym i obfitszym, redukując tym samym przepływ aż do 4,5 l/min. Innowacją jest także regulowany kąt wypływu, dzięki czemu możemy precyzyjnie dopasować strumień do własnych potrzeb. To indywidualizacja w strefie mycia, która łączy przyjemne z pożytecznym – ekologię z wygodą! 
 

Głowica ceramiczna Valvex – symbol trwałości (+)

Głowica jest sercem armatury, o którym możecie przeczytać w naszym poradniku, gdzie odpowiadamy na pytanie: jak wybrać najlepszą baterię (zajrzyjcie tutaj: Bateria umywalkowa – jaką wybrać? Jaką kupić?). To ona odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie rozwiązania, eliminując uporczywe kapanie wody z kranu. Jeśli stawiamy na solidność oraz trwałość, bezapelacyjnie należy zdecydować się na głowice ceramiczne – takie, w które inwestuje marka Valvex. Mają one gładkie powierzchnie, nie gromadzą kamienia i zapewniają 100% szczelności, służąc w łazience wiele długich lat. 
 

EASY CLEAN, czyli zero kamienia (+) 

EASY CLEAN to innowacyjność w strefie sanitariatów ograniczająca konieczność mozolnego usuwania kamienia oraz oszczędzająca czas i pieniądze, które należałoby przeznaczyć na sprzątanie łazienki i zakup drogich detergentów. Perlator wyposażony w EASY CLEAN wykończony jest gumowymi wypustkami, które pozwalają na wyeliminowanie osadów jednym palcem, a specjalny antykamienny system redukuje możliwość występowania kamienia. Dzięki temu baterie Valvex są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji, a także wykazują znacznie dłuższą żywotność, bo nie niszczą je twarda woda i brud. 
 

Bateria wannowa Valvex i przyjemność pod prysznicem (+)

Prawdziwa przyjemność w strefie kąpieli zaczyna się od wody – strumienia, który rozluźnia ciało i pobudza wszystkie zmysły. Idąc tropem maksymalizacji doznań pod prysznicem, marka Valvex stworzyła zestaw natryskowy wyposażony w trzy rodzaje wypływu. Pierwszy (strumień normalny) regeneruje i odświeża, drugi zapewnia delikatny masaż skóry, a kolejny (mieszany) w doskonały sposób łączy funkcje relaksujące z odżywczymi. Ten miks odprężenia zamknięty jest w niebanalnym designie, który wieńczy ultracienka głowica prysznicowa (2,5 cm!), co stanowi idealne urzeczywistnienie definicji nowoczesnej i funkcjonalnej łazienki. 
Valvex LOFT – Opinie, Łazienka Aranżacje, Inspiracje, Cena. Test eksperta
Valvex Loft Bateria Bidetowa

 Valvex Loft – Valvex cennik 

Ile kosztuje bateria Valvex LOFT? (+)

Valvex LOFT to bardzo korzystna oferta cenowa. Biorąc pod uwagę jakość, technologię, design oraz surowce wykorzystywane w procesie produkcyjnym, produkt zdecydowanie wybija się spośród dostępnych rozwiązań. Ta niewygórowana cena połączona z wysoką funkcjonalnością to kolejny mocny atut, który należy dopisać do zalet producenta. Mosiężny korpus, technologia EASY CLEAN, ekonomiczny Perlator, elementy odlewane i kute wydają się składać na kosztowny i nieco ekskluzywny wyrób. A jednak i w tym przypadku – pozory mylą! Jeśli chcecie kupić dobrą baterie i nie przepłacać, zdecydowanie polecamy Valvex LOFT! 


 

 Pielęgnacja i czyszczenie

i... wszystko czyste! (+)

Żeby wyczyścić baterie łazienkowe Valvex LOFT, nie trzeba angażować sporych wysiłków. EASY CLEAN, czyli system antykamienny, gładkie płaszczyzny i wysoka jakość komponentów wytwórczych ułatwiają zabiegi pielęgnacyjne oraz konserwacyjne. Najlepiej wyposażyć się w miękką szmatkę, by nie zarysować polerowanych powierzchni oraz wybrać łagodne detergenty. Najtańszym kompromisem będą domowe roztwory, które skutecznie rozprawią się z zaciekami i brudem!


 

Zalety i wady – baterie Valvex LOFT:

Zaletyi opinie:

+ nowoczesny design,

+ renomowany producent pochodzący z Polski,

+ aż 25 lat gwarancji!,

+ dostępność serwisu do 48h,

+ niska cena,

+ bardzo wysoka jakość produktów,

+ ekonomiczne systemy ograniczające zużycie wody: perlator Neoperl,

+ 
zwiększona wygoda korzystania, którą zapewnia regulowany kąt wypływu,

+ system ułatwiający czyszczenie EASY CLEAN,

+ ceramiczna głowica,

+ 
mosiężny korpus, elementy odlewane oraz kute,

+ dostępność baterii w kolorze złotym.

 

Skomentuj

1 komentarz

  • Irena
    Firma jest super, mam i korzystam z ich baterii kilka dobrych lat.

Rekomendacje i wyróżnienia