Łazienka w kolorze off-white, czyli inne spojrzenie na biel

(1 głos)
biała łazienka, duravit
Złamana biel w aranżacji łazienki z Duravit Viu

Biały to odcień uniwersalny, który pozwala na dowolne kombinacje z innymi tonacjami. Sprawdzi się na każdym metrażu; zarówno w małej łazience w bloku, jak i w przestronnej sypialni. Tyle tylko, że wielu urządzającym biel kojarzy się z chłodem i sterylnością, a takiego efektu we wnętrzach raczej się unika – chyba że chodzi o lofty i surowy minimalizm. Sęk jednak w tym, że biel – tak jak wszystkie inne barwy – ma wiele wariantów; od ciepłych, po zimne. Wśród nich znajdziesz też szalenie modny ostatnio off-white. Co on oznacza?

Biel bieli nierówna

Biel niejedno ma imię! Spotkać możesz wariant neutralny, określany jako kredowy, który stanowi opcję najbielszą z bieli. Będzie on świetnym tłem dla dodatków i elementów wyposażenia, które mają we wnętrzu grać pierwsze skrzypce. Taki kolor uwypukli kontury pozostałych rozwiązań i skutecznie wyróżni je. Do wyboru masz też biel gipsową, która w ostatnim czasie mocno przybrała na popularności. Wygląda na nieco spłowiałą, ponieważ ma w sobie domieszki szarości, przez co prezentuje się nad wyraz szlachetnie i będzie świetnym uzupełnieniem pomieszczeń urządzonych w stylu wabi-sabi czy rustykalnym. Wśród alternatyw jest też odcień off-white.

Biel w wersji off-white to inaczej biel złamana, czyli wariant z pigmentem różowego, niebieskiego, żółtego lub zielonego. To kolor kameleon o niezwykle neutralnym charakterze – w zależności od reszty wyposażenia przybiera bowiem bardziej chłodny lub przytulniejszy obraz. Daleko mu jednak do słodkiego pastelowego odcienia czy koloru, który sprawdzi się w szpitalnej sali. Jest wyważony, stonowany… idealny! To barwa, która wykazuje wszystkie właściwości klasycznej bieli, a więc optycznie powiększy przestrzeń, spotęguje wrażenie przestronności i perfekcyjnie odbije światło. Biały off-white więc odcień najbardziej uniwersalny ze wszystkich możliwych bieli.

O tym, że bieli bieli nierówna powtarzamy jak mantrę naszym Klientom. To zróżnicowanie dotyczy szczególnie segmentu rozwiązań ceramicznych czy wanien! Pamiętajcie, że kupując umywalki lub wanny od innych producentów, możecie się spotkać z różnymi wersjami bieli. Najlepszym wyjściem jest więc wybór produktów pochodzących z jednej serii lub od tego samego producenta.

biała łazienka, duravit
Aranżacja łazienki z Duravit Starck3

biała łazienka, duravit
Ceramika Duravit w łazience off-white

Off-white nie tylko na ścianach

Bieli w wersji off-white nie można rozpatrywać tylko w kontekście farby na ścianę – choć to właśnie w tej kategorii panuje największe zróżnicowanie, czego potwierdzeniem jest liczba wariantów off-white w ofercie wiodących producentów. Odcienie off-white można też zastosować jako wykończenie mebli, płytek, dodatków czy podstawowych elementów wyposażenia, w tym wanien! Przykładem tego może być wanna Duravit LUV, która wykonana jest z materiału DuraSolid®. Dzięki jedwabistemu wykończeniu model perfekcyjnie oddaje piękno koloru off-white! Takie rozwiązania można potraktować jako narzędzie przełamania sterylności zbudowanej przy pomocy klasycznej bieli lub barwę, która skutecznie wtopi się w niemal każdą scenerię. Z bielą off-white łazienka wyda się na przytulniejszą – zwłaszcza jeśli towarzyszyć jej będą drewniane dodatki, akcesoria z rafii czy plecionki. Możesz jej też użyć do ocieplenia wizerunku chłodnego kamienia, np. płytek marmurowych czy granitowych.

biała łazienka, duravit

biała łazienka, duravit
Umywalka Duravit Vero

Biała łazienka – modna i uniwersalna

Każda biała łazienka będzie modna, ale nie każda wyda się przytulna i klimatyczna. Inaczej jest, gdy sięgniesz po biel off-white. Ten uniwersalny ton pasuje szczególnie do łazienki w stylu skandynawskim lub minimalistycznym – będzie znakomicie współpracował z drewnianymi elementami, budując odprężającą atmosferę. Może wystąpić w postaci szafki podumywalkowej w kolorze Nordic White z serii Duravit Happy D.2. To konsola o ciekawych, obłych kształtach, które teraz są na topie! Jasne wykończenie konstrukcji będzie oryginalnie prezentowało się z umywalkową nablatową z tej samej kolekcji, a także z lustrem w dekorze Organic. Takie trio stworzy naturalny klimat w pomieszczeniu!

biała łazienka, duravit
Łazienka z Duravit Happy D2 Plus

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia