Kabina Radaway Premium Plus – Opinie, Łazienka Aranżacje, Inspiracje, Cena, Test eksperta

(213 głosów)
Kabina Radaway Premium Plus – Opinie, Łazienka Aranżacje, Inspiracje, Cena. Test eksperta
Na Zdjęciu: Radaway Premium Plus DWD+S Kabina Prysznicowa

Kabina prysznicowa to rozwiązanie kojarzące się z optymalnym wykorzystaniem przestrzeni, oszczędnym zużyciem wody oraz szybkim sprzątaniem czy wygodą użytkowania – zwłaszcza jeśli pod uwagę bierzemy wymagania osób starszych oraz ograniczonych ruchowo. To element niezbędny, gdy mała łazienka nie pozwala na ulokowanie wanny, oraz sanitarny obowiązek dla miłośnika orzeźwiających kąpieli. Jaki produkt wybrać, by spełniał oczekiwania wszystkich domowników? Spieszymy z odpowiedzią: kabiny Radaway Premium Plus. To jakość, solidność i niezawodność, którym towarzyszy stylistyczny potencjał! Dlaczego warto zdecydować się na Radaway Premium Plus – jedną z najlepiej sprzedających się propozycji? O tym poniżej!

Kabina Radaway Premium Plus – Opinie, Łazienka Aranżacje, Inspiracje, Cena. Test eksperta
Na Zdjęciu: Radaway Premium Plus E 1900 Kabina Prysznicowa

 

  Jakość

 

Radaway – kabiny najwyższej jakości! (+)

Radaway to polski producent kabin prysznicowych oraz rozwiązań sanitarnych, który działa na rynku od 2002 roku. Doświadczenie w połączeniu z nastawieniem na innowacyjność stały się bazą sukcesu rodzimej marki – uchodzącej za symbol wysokiej jakości i bezawaryjności. Firma swoją siedzibę posiada w Swarzędzu obok Poznania, gdzie ulokowany jest nowatorski park maszynowy oraz znajdują się duże hale magazynowe i produkcyjne, w których każdego dnia powstają setki perfekcyjnie wykonanych produktów. Radaway prężnie się rozwija, wspiera inicjatywy społeczne, opierając swoją działalność na wykorzystaniu najlepszych komponentów oraz współpracując z wybitnymi twórcami, odpowiadającymi za design oferowanych wyrobów. To wszystko powoduje, że Radaway od wielu lat zajmuje pozycję lidera branży.
 

Gwarancja Radaway oraz warunki akcji „Przedłużona gwarancja 3+2 lata” (+)

Zaletą, która z pewnością wyróżnia kabiny Radaway na rynku, jest długi okres gwarancji, wynoszący aż 36 miesięcy liczonych od daty zakupu produktu. To wyraz świadomości producenta co do doskonałej jakości wyrobu, a tym samym potwierdzenie dla nabywcy, że wybierając Radaway, sięgamy po renomowane i solidnie wykonane rozwiązania. Dodatkowo Radaway daje możliwość przedłużenia tego terminu. W ramach akcji „Przedłużona gwarancja 3+2 lata” zyskamy kolejne 24 miesiące pewności, że w razie jakichkolwiek usterek, możemy liczyć na pomoc Radaway. Aby otrzymać 5 lat gwarancji, montażu kabiny musi dokonać Certyfikowany Instalator. Lista wszystkich monterów znajduje się tutaj. To jedne z najkorzystniejszych warunków – niejednokrotnie przeważają one o zakupie, co nas w ogóle nie dziwi.

Kabina Radaway Premium Plus – Opinie, Łazienka Aranżacje, Inspiracje, Cena. Test eksperta
Na Zdjęciu: Radaway Premium Plus A 1700 Kabina Narożna
 
 

  Design

Kabiny prysznicowe Radaway i ich wnętrzarski potencjał (+)

Mała łazienkałazienka nowoczesnałazienka skandynawskałazienka industrialna czy nawet łazienka retro – w przypadku kabiny Radaway Premium Plus stylistycznych ograniczeń brak! Estetyczne wzornictwo oparte na prostocie i minimalizmie doskonale spisze się w każdym pomieszczeniu, stanowiąc uniwersalny element wyposażenia. Rozwiązanie można wkomponować w wystrój zdominowany przez motywy drewna, betonu czy cegły. Równie dobrze prezentuje się na tle bieli oraz bardziej zdecydowanych kolorów, co świadczy o jego ponadczasowości. Stylistycznym dopełnieniem kabiny są chromowane profile, które będą korespondować z bateriami oraz akcesoriami w takim samym wykończeniu. Wszystko razem pozwoli stworzyć elegancką, oryginalną całość.


Kabina półokrągła, kabina prostokątna, kabina kwadratowa i... (+)

Minimalistyczny design to jedynie przedsmak potencjału, który drzemie w produktach Radaway Premium Plus. W ofercie producenta znaleźć można propozycje, które optymalnie wykorzystają dostępną przestrzeń i zapewnią komfort użytkowania. Z uwagi na mnogość dostępnych wariantów (począwszy od narożnej kabiny Radaway Premium Plus A, a skończywszy na półokrągłej wersji Premium Plus P czy kwadratowej opcji Radaway Premium Plus C/D) możliwe jest odnalezienie produktu w pełni dostosowanego do warunków architektonicznych pomieszczenia. Linia Radaway Premium Plus zawiera serie: Radaway Premium Plus A 1900, Radaway Premium Plus A 1700, Radaway Premium Plus E 1900, Radaway Premium Plus E 1700, Radaway Premium Plus B, Radaway Premium Plus P, Radaway Premium Plus C/D, Radaway Premium Plus C 1700, Radaway Premium Plus DWJ+S, Radaway Premium Plus DWD+S oraz Radaway Premium Plus 2S czy drzwi wnękowe Radaway Premium Plus DWD i Radaway Premium Plus DWJ. Wersje te różnią się od siebie rodzajem, kształtem oraz wielkością.


Kabina Radaway Premium Plus 80x80 cm czy kabina 90x90 cm? (+)

Wymiary kabiny prysznicowej Radaway Premium Plus to już kolejny, trzeci aspekt gwarantujący pełne dopasowanie do każdego wnętrza – nawet tego, które jest niewielkie i niezbyt ustawne. Wymienione wyżej opcje dostępne są w kilku różnych wielkościach. To zarówno kabina Radaway Premium Plus 80x80 cm czy kabina 90x90 cm (np. Radaway Premium Plus C, Radaway Premium Plus B lub Radaway Premium Plus E) , jak i nieco obszerniejsze modele w rozmiarze 100x80 cm (np. Radaway Premium Plus E 1900) czy 100x100 cm (np. Radaway Premium Plus C).

Do koloru, do wyboru (+)

Dla wzmocnienia walorów wizualnych wnętrza oraz dążąc do uzyskania bardziej oryginalnych projektów, Radaway proponuje różne warianty koloru szkła do wyboru. Są to możliwości dostępne w standardzie, za które Klient nie ponosi żadnej dodatkowej opłaty. W ofercie znajduje się m.in. 01 (Szkło przejrzyste), które zapewni lekkość każdej aranżacji, dzięki transparentnej powierzchni; 02 (Satinato) oraz 06 (Fabric) – subtelnie rozmyte, przyciągające uwagę; koncepcja 05 (Grafitowa), będąca doskonałym uzupełnieniem projektów minimalistycznych, industrialnych, loftowychlub monochromatycznych, gdzie może posłużyć jako przełamanie białego tła lub szkło 08 (Brązowe) harmonijnie wtapiające się w przestrzeń o naturalnym klimacie. Dzięki nim możemy skutecznie manipulować charakterem pomieszczenia, dodając mu szczypty niebanalności.

Kabina Radaway Premium Plus – Opinie, Łazienka Aranżacje, Inspiracje, Cena. Test eksperta
Na Zdjęciu: Radaway Kolor Szkła 02 Satinato

Kabina Radaway Premium Plus – Opinie, Łazienka Aranżacje, Inspiracje, Cena. Test eksperta
Na Zdjęciu: Radaway Premium Plus A Kabina Prysznicowa Ze szklem grafitowym i brodzik półokrągły

 

  Funkcjonalność

Kabiny prysznicowe – na co zwracać uwagę? (+)

Kabina prysznicowa to niewątpliwie element wyposażenia łazienki funkcjonalnej oraz ekologicznej. Żeby móc w pełni cieszyć się z walorów użytkowych rozwiązania, warto sięgnąć po modele, które nie tylko dopasują się do metrażu, lecz także zapewnią szereg innych udogodnień. Radaway Premium Plus jest znakomitym przykładem tego, na co zwracać uwagę podczas zakupu. Producent wyposażył produkt w ergonomiczne chromowane uchwyty ułatwiające eksploatację, profile umożliwiające niwelację krzywizn ściany aż do 20 mm, łożyskowane skrętne rolki gwarantujące pełnię komfortu czy mechanizm umożliwiający wypięcie i odchylenie drzwi w celu dokładnego wyczyszczenia. Te drobne szczegóły zapewniają wielki efekt: nie tyle stylowy, ile praktyczny!


Szkło hartowane o grubości 5 mm lub 6 mm = 100% wytrzymałości! (+)

Kolej na opis zalet materiału, z jakiego wykonane są kabiny Radaway, czyli szkła hartowanego o grubości 5 mm lub 6 mm. To element, który jest 3-4 razy bardziej wytrzymały niż tradycyjne szkło o takiej samej grubości, co zapewnia wydłużoną trwałość i odporność na różnorodne warunki czy urazy mechaniczne. Tafla nie rysuje się, a w razie bardzo silnego uderzenia rozsypuje się na tępe kawałki, które nie stanowią zagrożenia dla Użytkowników. Szkło, które jest wykorzystywane przez producenta, spełnia również wymagania norm europejskich, w tym PN:EN 12150:1, co jest potwierdzeniem jego kluczowych właściwości.

EasyClean® i jego zalety (+)

Kabina prysznicowa Radaway Premium Plus wykazuje także szereg praktycznych właściwości, dzięki powłoce EasyClean®, która jest zintegrowana z zawartym w szkle krzemem. Jest to warstwa polimerowa nakładana na powierzchnię w trakcie obróbki. Jej obecność ogranicza rozwój bakterii i drobnoustrojów rozprzestrzeniających się na tafli produktu, a także zapobiega przywieraniu brudu i osadów. Wszystko to dzięki zjawisku perlenia się wody. Polega to na tym, że drobne krople zbierają się w większe i spływając w dół, zbierają ze sobą większość zanieczyszczeń. Hydrofobowe zalety rozwiązania ograniczają konieczność stosowania inwazyjnych detergentów, co zapewnia nie tylko więcej oszczędności, lecz także mniej czasu spędzonego na sprzątaniu łazienki. Producent zaleca, aby co sześć miesięcy odświeżyć powłokę, stosując specjalny preparat Glass Cleaner.

Kabina szyta na miarę (+)

Kabiny Radaway Premium Plus dostępnsą nie tylko w wariantach standardowych. W trosce o wysokie wymagania Klientów, producent oferuje możliwość stworzenia rozwiązania zupełnie dostosowanego do trudnych warunków architektonicznych oraz osobistych wizji. W ramach programu „Radaway na miarę” za pomocą konfiguratora możliwe jest stworzenie rozwiązania całkowicie odzwierciedlającego nasze potrzeby – uwzględniającego skosy, wnęki, wycięcia czy miejsca na siedzisko lub wannę. Tego rodzaju udogodnienie możliwe jest w przypadku linii Radaway Premium Plus C/D, Radaway Premium Plus C 1700, Radaway Premium Plus DWJ+S, Radaway Premium Plus DWD+S, Radaway Premium Plus DWJ, Radaway Premium Plus DWD, Radaway Premium Plus 2S. Czas wykonania zlecenia wynosi około 10 dni roboczych.

Opcje dodatkowe dla jeszcze bardziej funkcjonalnej łazienki (+)

Innym sposobem na dopasowanie kabiny Radaway Premium Plus do wymogów nietypowego metrażu jest wykorzystanie specjalnych profili poszerzających (zwiększające rozmiar produktu o 1 cm, 2 cm lub 4 cm). Oprócz tego producent w opcji dodatkowej oferuje też chromowane wieszaki, które można przymocować do szyby, by powiesić na nich ręcznik lub szlafrok. Z uwagi na technologię montażu, obejmującą klejenie na etapie produkcji, warto zamówić ten element w momencie zakupu kabiny. Żeby jeszcze bardziej spersonalizować przestrzeń pod prysznicem, Radaway wykonuje grawery na szkle na niektórych modelach Radaway Premium Plus. Wówczas możemy wybierać spośród wzorów proponowanych przez Radaway lub zdecydować się na indywidualny motyw.

Kabina Radaway Premium Plus – Opinie, Łazienka Aranżacje, Inspiracje, Cena. Test eksperta
Na Zdjęciu: Radaway Premium Plus B praktyczne rolki w kabinie prysznicowej

 Radaway Premium Plus – cena
 

Ile kosztuje kabina prysznicowa Radaway Premium Plus? (+)

Bogata oferta kabin Radaway Premium Plus nie pozwala na jednoznaczne stwierdzenie czy produkt należy ulokować na niskiej, średniej czy wysokiej półce cenowej. W zależności od rodzaju, wielkości czy elementów dodatkowych wartość rozwiązania będzie się zmieniała – najtańsze modele kabiny Radaway Premium Plus znajdziemy już za nawet 600 zł, najdroższe sięgają z kolei rzędu 1800 zł. Jedno jest pewne! To asortyment, który posłuży bardzo długo, będzie wytrzymały i odporny na codzienną eksploatację, a dzięki praktycznym detalom pozwoli w pełni cieszyć się z użytkowania. To solidna, bezpieczna i stylowa propozycja, gdzie nad jakością czuwa nawet 5-letni okres gwarancyjny!
 
Kabina Radaway Premium Plus – Opinie, Łazienka Aranżacje, Inspiracje, Cena. Test eksperta
Na Zdjęciu: Premium Plus E 1900 kabina prysznicowa

 

   Pielęgnacja i czyszczenie

Jak czyścić kabiny prysznicowe Radaway Premium Plus? (+)

Mycie kabiny Radaway Premium Plus jest łatwe i szybkie, z uwagi na właściwości hydrofobowej powłoki EasyClean®, która redukuje osady oraz brud, a także pozwala uzyskać fenomenalny połysk rozwiązania. Nie musimy martwić się o zakup chemicznych środków, a ze stosu akcesoriów do sprzątania wystarczy sięgnąć po miękką ściereczkę z mikrofibry. Nie należy korzystać z agresywnych preparatów rozpuszczających, ponieważ możemy nimi uszkodzić warstwę EasyClean®. Producent zaleca, aby po każdej kąpieli spłukać powierzchnię szyby czystą wodą i przy pomocy ściągaczki usunąć z niej resztki wody. W celu utrzymania zawiasów oraz rolek w odpowiednim stanie, warto raz w roku posmarować je wazeliną techniczną albo smarem silikonowym.


 

Zalety i wady Kabin Radaway

Zaletyi opinie:

+ ogromny wybór rodzajów i rozmiarów kabiny Radaway Premium Plus,

+ stylistyczne zróżnicowanie asortymentu (kabiny kwadratowe, kabiny półokrągłe, kabiny narożne, drzwi wnękowe),

+ możliwość zamówienia kabiny na miarę,

+ duży wybór wariantów dodatkowych (profile poszerzające, grawer, wieszak),

+ hydrofobowa powłoka EasyClean® ułatwiająca sprzątanie,

+ wysokie właściwości użytkowe szkła hartowanego (odporność, trwałość, bezpieczeństwo!),

+ elementy wpływające na funkcjonalność kabiny (skrętne rolki, ergonomiczne uchwyty i profile niwelujące krzywizny ścian),

+ możliwość wybory koloru szkła w standardzie,

 

Wady

+/– cena (najdroższe kabiny kosztują około 1800 zł, jednak znajdziemy też modele o wartości 600 zł.

Kabina Radaway Premium Plus – Opinie, Łazienka Aranżacje, Inspiracje, Cena. Test eksperta
Na Zdjęciu: Radaway Premium Plus E 1700 kabina

 

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia