Duravit Vero Air – łazienka inspiracje, aranżacje i opinie. Zalety i wady, test eksperta

(7 głosów)


Duravit Vero Air – umywalka wisząca – wyposażenie łazienek lazienkarium.pl


 

Duravit Vero Air  – łazienka inspiracje, aranżacje i opinie

 
W świecie designu co jakiś czas pojawiają się motywy inspirowane geometrią. Rynek wnętrzarski opanowany modą na heksagony, stosuje je niemal wszędzie – w kuchni, sypialni, a nawet na tarasie. Kolorowy triangle także zaprząta głowy znawców piękna. Jest wesołym akcentem w monochromatycznym pokoju dziennym, a także zdobi ściany skandynawskiego holu. Jednak bez względu na wahania trendów i coraz nowsze oraz bardziej atrakcyjne wzory, kwadraty i prostokąty pozostają w gronie najbardziej popularnych figur. Kojarzą się ze współczesnymi kierunkami – od minimalizmu, po modernizm i soft-puryzm. Są jednocześnie lekkie i wyraziste, surowe, gwarantujące porządek oraz ład. Jak wykorzystać je w łazience? Wystarczy wybrać serię Duravit Vero Air.Duravit Vero Air – umywalka,  ceramika Duravit – wyposażenie łazienek lazienkarium.pl
 
 
Duravit Vero Air to klasyka i nowoczesność w jednym. Linia, zaprojektowana przez niemiecką markę Duravit, uznawana jest za stylistyczną, nieco bardziej subtelną wersję popularnej kolekcji Duravit Vero, ceramiczny hit z 2001 roku. To propozycja, której projekt opiera się na designerskiej prostocie, czyli czymś, co w dzisiejszych zabieganych czasach, pełnych chaosu i różnorodności pozwala zwyczajnie odetchnąć. Łagodność, delikatność i harmonia mieszają się tutaj z dynamizmem, ostrością oraz konsekwencją – ten kontrast to krótka recepta na wnętrze pełne klasy!

 

 

  Jakość

 

 

Ponad 200 lat tradycji (+)

Szwarcwald. Rok 1817. Friedrich Horn – założyciel firmy Duravit – rozpoczyna swoją przygodę z biznesem. Pierwszy krok to produkcja naczyń stołowych. Potem działalność skupia się wokół sanitariatów, które imponują nie tylko niebanalnym wzornictwem, lecz także jakością, opartą na latach doświadczenia, przywiązaniu do tradycji i zamiłowaniu do piękna. To wartości, które do dziś stanowią dewizę jednej z najpopularniejszych marek na rynku sanitarnym i torują drogę na szczyt. Ponad 200 lat funkcjonowania w branży to wyraz doskonałej oferty, innowacyjnego podejścia i wiedzy, dzięki której producent może sprostać nie tylko wysokim wymaganiom Klientów, lecz także jest w stanie konkurować z najlepszymi, zawsze pozostając na czele rankingu. Duravit to nie tylko ceramika, to firma budząca zaufanie. 
 

Ceramika Duravit – jakość, jakość, jakość!  (+)

"Durability", tłumacząc z języka angielskiego, oznacza trwałość, wytrzymałość, solidność. Nic dziwnego, że jakość jest mocną stroną oferty producenta – obejmuje każdy etap procesu produkcyjnego, począwszy od selekcji najlepszych materiałów, po innowacyjne i nowatorskie metody wyrobu, testy, a na wnikliwych badaniach skończywszy. Duravit działa w oparciu o zasady, które nie zachwieją równowagi ekosystemu, czego potwierdzeniem mogą być nie tyle bezpieczne komponenty wytwórcze, ile liczne certyfikaty i członkostwo w stowarzyszeniach oraz organizacjach, takich jak m.in.: DGNB (niemiecka Rada Zrównoważonego Budowania), USGBC/LEED (USA Green Building Council) czy Water Sense. Listę zasług dla przyrody otwierają także znaki jakości (PEFC, atest EPD) oraz realizacja wymagań systemów zarządzania środowiskiem (ISO 14001 oraz ISO 50001). To niepodważalne dowody na to, że Duravit = jakość!
 

Duravit Vero Air – umywalka, ceramika Duravit – wyposażenie łazienek lazienkarium.pl


 


 

  Design

 

Duravit Vero i Duravit Vero Air – idealna prostota (+)

Duravit Vero oraz Duravit Vero Air w zakresie designu łączy jedno – geometria. Starsza odsłona ceramicznych kwadratów i prostokątów jest sanitarnym klasykiem, wnosi do wnętrza aurę surowości i ponadczasowości. Doskonale odzwierciedla minimalistyczny nurt urządzania, gwarantując elegancję – jednak w bardziej współczesnej formie. Duravit Vero Air to z kolei nieco lżejsza wizja. Cienkie ścianki, mimo tego, że także oparte na oryginalnym koncepcie, są bardziej finezyjne, szykowne, naturalne, przez co możliwości wykorzystania elementów Duravit Vero Air są znacznie szersze. To propozycja dla minimalistów, miłośników skandynawskiego ciepła, fanów surowego industrializmu, a nawet zwolenników tradycyjnego podejścia do urządzania z delikatną nutą nowoczesnego charakteru. 
 


Łazienka nowoczesna z Duravit Vero Air (+)

Duravit Vero Air to ceramika, która w nowoczesnym kanonie urządzania znajdzie sobie wielu sprzymierzeńców. Od wspomnianych wyżej minimalizmu, industrializmu, po style skandynawskie, modernistyczne, loftowe, a nawet glamour. To rozwiązania dla tych, którym znudziły się aranżacje przepełnione dodatkami i barwnymi dekorami. Jak więc urządzić nowoczesną łazienkę z Duravit Vero Air? Idealnymi kompanami dla wyważonych linii ceramiki będą prostota, oszczędność, przestronność oraz ład. Wszystko to wykreują szlachetne materiały zakorzenione w przyrodzie, takie jak beton, stal, drewno czy kamień. Aurę piękna spotęgują geometryczne formy mebli łazienkowych, chromowana armatura oraz duża dawka światła, zamkniętego w oryginalnych i niebanalnych kloszach. Vero Air w tym zestawieniu nietuzinkowych akcentów będzie brylował na pierwszym planie – gwarantujemy!
 

Duravit Vero Air – umywalka, wanna wolnostojąca ceramika Duravit – wyposażenie łazienek lazienkarium.pl
 
 

 

  Funkcjonalność

 

Kompleksowe wyposażenie łazienek: umywalki, wanny, bidety i miski WC Duravit (+)

Seria Vero Air to bardzo różnorodna kolekcja, dzięki czemu ani właściciele przestronnych pokojów kąpielowych, ani posiadacze małej łazienki w bloku nie będą mieć problemu w zakresie doboru poszczególnych elementów. Tym, których metraż ogranicza, Duravit proponuje małe umywalki meblowe, umywalki półblatowe, umywalki wiszące czy umywalki nadblatowe. Do większych pomieszczeń można wybrać stylowe umywalki z półką na jedną lub dwie baterie oraz umywalki nablatowe. Również w dziedzinie misek WC i bidetów mamy pełne pole do popisu. W ofercie znajdują się bidet wiszący, miska toaletowa Rimless® (o czym przeczytacie poniżej), a także stylowe deski sedesowe. Linię Vero Air zasilają też ergonomiczne meble łazienkowe oraz wanny (wanna wolnostojąca, wanna przyścienna i wanna do zabudowy). Całość można uzupełnić o lustra, półki oraz liczne akcesoria. 
 


toaleta bezkołnierzowa – Duravit Rimless® (+)

Duravit Rimless®, czyli miska WC bez kołnierza (określana także jako WC bez kołnierza, WC bezkołnierzowe czy toaleta bez rantu) to sanitarny priorytet. Jej działanie opiera się na specjalnej konstrukcji pozbawionej rantu wewnętrznego, gdzie w tradycyjnych modelach osadzają się brud i rozwijają groźne dla zdrowia bakterie. Usunięcie tego elementu eliminuje siedliska zanieczyszczeń, a także ułatwia sprzątanie, ponieważ nie musimy już szorować trudno dostępnych miejsc i kupować inwazyjne detergenty. Zaletą Duravit Rimless® jest także system efektywnego spłukiwania, polegający na tym, że woda dokładnie obmywa całą miskę i – przy mniejszym zużyciu (na poziomie około 4,5 l wody) – gwarantuje czystość, higieniczność i bezpieczeństwo. W ofercie Duravit Vero Air znajdziemy miskę WC bez kołnierza podwieszaną, w zestawie z mocowaniami Durafix w komplecie. Jeśli chcecie poznać wszystkie atuty toalety bez rantu, zajrzycie do naszego wpisu: Miska bez kołnierza, czyli Rrimless, Rimfree, miska bez rantu, Directflush, Newflash, miska bezkołnierzowa... Co to jest?
 


Miska WC z powłoką czy bez? Co to jest WonderGliss? (+)

WonderGliss to kolejny as w rękawie marki Duravit, dostępny w serii Vero Air. Jest to specjalna powłoka zintegrowana z powierzchnią ceramiki w trakcie procesu wypalania, co powoduje, że nawet czas i intensywna eksploatacja nie są w stanie obniżyć jej walorów użytkowych. To niezniszczalny strażnik czystości w łazience, który ułatwia sprzątanie. Maksymalna gładkość ceramiki sprawia, że brud i inne zanieczyszczenia nie osadzają się na powierzchni umywalek czy misek WC, a czyszczenie polega jedynie na użyciu łagodnych detergentów i miękkiej szmatki. Wybierając WonderGliss, która podlega dodatkowej opłacie, zyskujemy więc mniej problemów ze sprzątaniem, więcej czasu dla siebie i koniec zakupem drogich oraz mało skutecznych środków czyszczących. Czy warto? Oczywiście, że warto!


HygieneGlaze i większa czystość (+)

HygieneGlaze to propozycja, na którą także polecamy zwrócić uwagę, stojąc przed wyborem Duravit Vero Air. Jest to specjalne antybakteryjne szkliwo zintegrowane z glazurą misek WC oraz pisuarów, wzbogacone w jony cynku oraz cyny, co nie tyle ułatwia czyszczenie, ile powoduje redukcję występowania zarazków oraz bakterii niemal o 100%! W przeprowadzonych przed Duravit testach wykazano, że ceramika jest siedliskiem niewidocznych dla oka szkodliwych drobnoustrojów, które rozprzestrzeniając się na powierzchni toalety, prowadzą do groźnych chorób. HygieneGlaze ma stać na straży problemu, zapewniając higienę i maksymalne bezpieczeństwo oraz ochronę zdrowia. 
 


Deska myjąca Duravit SensoWash® Slim i toaleta Vero Air (+)

Innowacyjnym bonusem od Duravit – w który można wyposażyć miski WC Vero Air – jest deska myjąca SensoWash® Slim. To rozwiązania wzbogacone o wiele funkcji takich jak: mycie tylne, mycie damskie, mycie komfort oscylujące czy komfortowe mycie pulsacyjne. Propozycja posiada możliwość regulacji położenia dysz, temperatury wody i jej intensywności. Zaletą deski jest też podgrzewane siedzisko, tryb energooszczędny, oświetlenie oraz elektromotoryczne uruchamianie pokrywy. Wszystko to sterowane jest na czytelnym, łatwym w obsłudze pilocie, a ukryte przyłącza sprawiają, że całość prezentuje się estetycznie i stylowo, doskonale komponując się z designem miski WC Duravit Vero Air
 


Wanny z hydromasażem Duravit Vero Air (+)

Wanna z hydromasażem to ciekawy pomysł na to, by łazienka zmieniła się w stylowe spa, gdzie możemy całkowicie się zrelaksować i odpocząć. Duravit Vero Air, jako seria pełna piękna i prostoty, oferująca zmysłową ucztę dla wzroku, zapewnia też gradację pozytywnych emocji, skrytych w wodnej kaskadzie. Systemem dedykowanym dla rozwiązania Vero Air jest Air System, dostępny w przypadku zakupu wanny prostokątnej do zabudowy, wanny narożnej, wanny przyściennej i wanny wolnostojącej. Dzięki temu cienki rant o grubości 55 mm gwarantuje nie tylko więcej przestrzeni wewnątrz, lecz także zapewnia sowitą porcję przyjemności w domowym zaciszu. 
 

Duravit Vero Air – miska WC wisząca, ceramika Duravit – wyposażenie łazienek lazienkarium.pl

 

 

  Duravit Vero Air – cena

 

 

Średnia półka cenowa (+)

Duravit Umywalki, wanny czy miski WC Duravit Vero Air nie należą do produktów najtańszych, zwłaszcza jeśli sięgniemy po dodatkowe powłoki, szkliwa czy wybierzemy deskę myjącą, zamiast tradycyjnej. Zdecydowanym plusem jest jednak to, że te rozwiązania uchodzą za doskonałe – jakościowo i stylistycznie. My plasujemy je na średniej półce cenowej. Ogromna lista atutów i funkcjonalności sprawia, że śmiało można napisać, że to będą dobrze ZAINWESTOWANE (a nie wydane) pieniądze. 
 

Duravit Vero Air – umywalka,  ceramika Duravit – wyposażenie łazienek lazienkarium.pl

 

 

   Pielęgnacja i czyszczenie

 

 

Łazienka perfekcyjnie czysta (+)

Nie będzie zaskoczeniem, jeśli napiszemy, że czyszczenie ceramiki Duravit Vero Air jest dziecinnie proste, zwłaszcza że do wyboru mamy innowacyjną powłokę WonderGliss lub szkliwienie HygieneGlaze, które większość pracy wykonują za nas. Z półki z detergentami możemy wyrzucić kosztowne i silnie żrące środki chemiczne, a jeśli chcemy spotęgować perfekcyjne i olśniewające efekty, sięgnijmy po rozwiązania, które oferuje Duravit. Mowa o preparacie Blue i innych propozycjach przeznaczonych do usuwania brudu z powierzchni wyrobów. Co jeszcze? Wyposażmy się w miękkie ściereczki, gąbki i... to wszystko!


Duravit Vero Air – umywalka,  ceramika Duravit – wyposażenie łazienek lazienkarium.pl
Zlew nablatowy Duravit Vero
 

 

 Zalety i wady Duravit Vero Air

 


Zalety

+ wysoka jakość wyrobów

+ różnorodna oferta,
+ miska WC bez rantu, która strzeże czystości i dba o ekonomiczne zużycie wody,
+ wanny Duravit Vero Air z hydromasażem,
+ możliwość połączenia miski WC Vero Air z deską myjącą SensoWash® Slim,
+ funkcjonalna powłoka WonderGliss i szkliwo HygieneGlaze,
+ ceramika łatwa w utrzymaniu czystości.


Wady

- ceramika dostępna wyłącznie w białym kolorze.
 
 

 

 
 
 

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia