Duravit Starck 3 – łazienka inspiracje, aranżacje i opinie

(8 głosów)


Duravit Starck 3 – łazienka nowoczesna, test i opinie, Duravit aranżacje, inspiracje – porady Lazienkarium

Duravit Starck 3 – łazienka inspiracje, aranżacje i opinie.

 
Aranżacyjne trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jednego roku w modzie jest surowa geometria na czele z motywem triangle i heksagonami, by w kolejnym sezonie triumfy świeciły naturalność i finezja. Jak ten zmienny język designu zaimplementować do czterech ścian łazienki, nie martwiąc się o to, że za kilka lat w głowie pojawi się chęć ponownej metamorfozy? Co oznacza ponadczasowość w aspekcie urządzania wnętrz? Jak mawiała ikona elegancji – Gabrielle Bonheur Chanel – „moda przemija, styl pozostaje”, dlatego warto postawić na wzornicze dzieła Philippe Starcka. Duravit Starck 3 z pewnością nigdy nie będzie sanitarnym foux pas! Pod kątem jakości, designu i funkcjonalności to nadal jedna z najciekawszych, rynkowych propozycji. 
 
 

 

  Jakość

 

 

Ceramika Duravit (+)

Zaczynając opowieść o serii Duravit Starck 3, nie sposób nie wspomnieć o historii niemieckiego producenta. To pionier branży, wyznacznik trendów i niekwestionowany autorytet w zakresie jakości. Logo Duravit oznacza perfekcyjnie odlaną ceramikę, brak kłopotów eksploatacyjnych i innowacyjność bazującą na nowoczesnych systemach produkcyjnych i funkcjonalności przedmiotów. Firma, której początki sięgają 1817 roku, nieustannie się rozwija, opierając swoje założenia na kwestiach zrównoważonego rozwoju środowiska, minimalnej ingerencji w otoczenie, efektywności działania i maksymalnej satysfakcji Klienta. Zintegrowana z powierzchnią szkliwa powłoka WonderGliss ogranicza przywieranie brudu, toaleta rimless (czyli miska bez kołnierza, która dba o maksymalną czystość i ochronę Użytkowników), antybakteryjne szkliwo HygieneGlaze oznaczające redukcję zarazków czy nowatorska toaleta myjąca Duravit – symbol higieny XXI wieku – to tylko początek zalet, jakie kryją produkty marki Duravit.
 
 

Dzieło mistrza Starcka (+)

W słowniku pojęć każdego estety na stałe zagościł termin „design”. Szukamy przedmiotów niebanalnych, oryginalnych, dalekich od standaryzacji, pełnych artyzmu i piękna – zwłaszcza w łazience, gdzie przyjemność odczuwamy wszystkimi zmysłami. W interpretacji tych odczuć mistrzem jest Philippe Starck – wybitny projektant nie tylko sanitariatów, lecz także rzeczy codziennego użytku. Ten współczesny architekt, laureat światowych nagród, postać charyzmatyczna i nietuzinkowa, swoim nazwiskiem promuje kolekcję Duravit Starck 3. To kwintesencja pasji tworzenia i gwarancja, że formy wchodzące w skład serii są idealne, milimetr po milimetrze! 
 

Duravit Starck 3 – łazienka nowoczesna, test i opinie, Duravit aranżacje, inspiracje – porady Lazienkarium
 
 
 

  Design

 

Pomysł na łazienkę estetyczną – nowoczesną, klasyczną, stylową! (+)

Duravit Starck 3 to seria różnorodna, o czym przekonajcie się, czytając dalej opinię naszego eksperta. Znajdziemy w niej produkty do małej łazienki w bloku, do wnętrz urządzonych z myślą o osobach niepełnosprawnych, jak i miejsc, które mają stać się źródłem relaksu w przestronnym pokoju kąpielowym. Cechą wspólną całej kolekcji jest opływowa forma, inspirowana światem natury. Lekko zaoblone fronty ceramiki nie determinują stylu, który ma zagościć w przestrzeni. To propozycja zarówno do łazienki nowoczesnej, klasycznej, jak i vintage. Niezobowiązujący kształt otwiera pole do kreatywnych działań, bo Duravit Starck 3 świetnie wpisze się w wystrój industrialny, minimalistyczny, podkreśli organiczny charakter przestrzeni i spotęguje elegancję – wzmocni szyk, doda wytworności. 
 


Z czym łączyć umywalki Duravit Starck 3? (+)

Ceramika Duravit Starck 3 to m.in. umywalki podblatowe, umywalki meblowe, umywalki podwójne, małe umywalki, miski podwieszane, bidety stojące, kompakty, postumenty czy deski sedesowe. Krótko mówiąc: różne formy, ciekawe kształty, wiele możliwości. Jak stworzyć perfekcyjną całość? Umywalki meblowe i umywalki nadblatowe Duravit Starck 3 można łączyć m.in. z rozwiązaniami meblowymi z kolekcji Duravit Durastyle, Duravit Ketho czy Duravit X-Large. Z kolei umywalki półblatowe Duravit Starck 3 świetnie korespondują z designem mebli Fogo, tworząc w ten sposób idealny komplet do łazienki pełnej stylu.
 

Duravit Starck 3 – łazienka nowoczesna, test i opinie, Duravit aranżacje, inspiracje – porady Lazienkarium

 

 

  Funkcjonalność

 

Jaka umywalka będzie najlepsza? Ergonomiczna! (+)

Łączenie designu z funkcjonalnością jest sztuką, którą marka Duravit i Philippe Starck mają opanowane do perfekcji. Świadczy o tym kształt umywalek Duravit Starck 3. Formy na bazie prostokąta są delikatnie zaokrąglone, a lekkie wzniesienie przy łączeniu ze ścianą gwarantuje pełną wygodę podczas eksploatacji. Optymalne wymiary, głębokość i odległości zapobiegają rozchlapywaniu się wody dookoła, a różne sposoby montażu pozwalają na dostosowanie umywalki do własnych preferencji i stylu wnętrza. Przykładem mogą być umywalki blatowe dostępne w wersji półblatowej, nasadzanej od góry, montowanej od dołu, z półką na baterie czy bez.
 


Miska toaletowa i bidet w trzech wariantach (+)

Nie ma co ukrywać – lubimy mieć wybór. Być może to jeden z czynników stojących za sukcesem serii Duravit Starck 3. W kolekcji znajduje się miska wisząca z krytym mocowaniem, idealna do łazienek nowoczesnych czy niewielkich pomieszczeń w bloku. Brak odkrytych przyłączy wzmacnia walory estetyczne produktu. Ponadto Starck 3 zawiera też miskę toaletową stojącą, kompakt WC oraz innowacyjne udogodnienie – możliwość wyposażenia WC w deskę sedesową z funkcją mycia Duravit SensoWash® Starck, która oferuje mnóstwo zalet wpływających na większą higienę i czystość. 
 


Toaleta myjąca Duravit – symbol higieny XXI wieku (+)

Toaleta myjąca staje się symbolem higieny XXI wieku. Na jej popularność składają się nie tyle aspekty higieniczne, ile ekonomiczne i ekologiczne. Efektywne systemy zastosowane w nowatorskich rozwiązaniach nie dość, że ograniczają zużycie wody, to także redukują wykorzystanie papieru toaletowego, obniżają wydatki i gwarantują komfort podczas codziennej eksploatacji. Deska sedesowa z funkcją mycia Duravit SensoWash® Starck to mnóstwo zalet w jednym! Produkt oferuje możliwość delikatnego mycia dla kobiet, regulacji ciśnienia i temperatury, suszenia ciepłym powietrzem czy ustawiania indywidualnych parametrów i zapisywania ich. Więcej o Duravit SensoWash® przeczytacie w naszym rankingu: Toaleta myjąca – TOP 6 najlepszych propozycji. Zobacz nasz ranking, opinie, ceny.


Mała łazienka z Duravit Starck 3 (+) 

Duravit Starck 3 to także rozwiązania do małej łazienki. Właściciele niezbyt przestronnych wnętrz w bloku doskonale wiedzą, że niewielki metraż wymaga poświęceń. Na ratunek tym, dla których cenny jest każdy centymetr, producenci sanitariatów opracowali propozycje kompaktowe. Wysięg miski WC Duravit Starck 3 o długości 48,5 cm pozwala zaoszczędzić nieco przestrzeni, nie obniżając przy tym komfortu podczas eksploatacji. Kompaktowe miski WC Duravit Starck 3 to więc doskonała alternatywą dla ludzi poszukujących stylu, funkcjonalności i jakości. 
 


Łazienka dla niepełnosprawnych (+)

Łazienka dla osób niepełnosprawnych to miejsce wymagające szczególnej uwagi podczas aranżacji. Ograniczenia ruchowe stanowią główne kryterium urządzania. Musimy pamiętać o tym, by zachować optymalną przestrzeń dla wózka (około 150 x 150 cm) czy zamontować miskę toaletową na odpowiedniej wysokości. Istotne są także poręcze ułatwiające wykonywanie ruchów czy uchylne lustra oraz baterie z długą rączką. W serii Duravit Starck 3 znajdziemy idealne uzupełnienie takich przestrzeni – ceramikę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Są to m.in. umywalki Vital Med z optymalną przestrzenią mycia czy miska toaletowa Vital o zwiększonej głębokości (70 cm). 


Duravit Starck 3 – łazienka nowoczesna, test i opinie, Duravit aranżacje, inspiracje – porady Lazienkarium
 

WonderGliss czy Hygiene Glaze – strażnicy czystości! (+)

 
Innowacyjne rozwiązania w branży sanitarnej stanowią pomost gwarantujący więcej higieny – ograniczają rozprzestrzenianie się groźnych zarazków, redukują bakterie i ułatwiają sprzątanie, zapewniając przy tym 100% bezpieczeństwa. W serii Duravit Starck 3 mamy do czynienia z dwoma wariantami. Pierwszym z nich jest Duravit WonderGliss, czyli specjalna powłoka zintegrowana ze szkliwem w procesie wypalania, niweluje przywieranie brudu, zmniejsza konieczność stosowania detergentów i zapewnia efektywniejsze sprzątanie. Drugie – HygieneGlaze – dostępne w miskach, pisuarach i bidetach, jest to specjalne szkliwienie zawierające jony cynku i cyny, hamuje ono rozwój zarazków i gwarantuje pełną ochronę zdrowia Użytkowników. Pamiętajmy, że są to alternatywy dodatkowo płatne.
 
 

Miska WC Rimless, czyli toaleta WC bez kołnierza Duravit (+)

Co to jest miska WC bez kołnierza? Od wielu lat to sanitarny obowiązek! Wygoda, higiena, bezpieczeństwo, mniejsze koszty i więcej czasu dla siebie. Fenomen WC bez rantu Duravit Rimless polega na tym, że wnętrze misy pozbawione jest wewnętrznego kołnierza, pod którym gnieżdżą się bakterie i zarazki. Eliminacja trudnodostępnych miejsc sprawia, że nie musimy już przeznaczać wiele czasu na sprzątanie WC, a kosztowne środki chemiczne są przeszłością. Atutem toalety Rimless jest też efektywny system spłukiwania. Woda,  rozprowadzana za pomocą odpowiednich dysz, obmywa całą powierzchnię WC, a do tego – nie generuje dodatkowych kosztów. Rozwiązania Duravit Rimless zużywają około 3 i 4,5 l podczas jednego spłukiwania (tradycyjna miska zużywa około 6 l).
 
 

Tylko biała ceramika (+/-)

Pisaliśmy już o tym, że współczesny Konsument lubi mieć wybór. W przypadku kolorów ceramiki Duravit Starck 3 nie mamy jednak dużego pola manewru. Sanitariaty dostępne są wyłącznie w odcieniu białym (Weiss). Dla jednych to minus, dla drugich – norma. Biorąc pod uwagę to, że kolor jest najczęściej wybieranym i z reguły nie decydujemy się na barwne roszady, nie jest to spory mankament kolekcji. Intensywne tonacje zostawmy na dekoracje – z pewnością uzyskamy bardziej ponadczasowy rezultat.


Duravit Starck 3 – łazienka nowoczesna, test i opinie, Duravit aranżacje, inspiracje – deska myjąca Duravit – porady Lazienkarium

 

 

  Duravit Starck 3 – cena

 

 

Średnia półka cenowa (+)

Seria Duravit Starck 3 cenowo należy do bardzo korzystnych propozycji. Według nas to średnia półka. Koszt, jaki musimy ponieść na zakup muszli klozetowej czy umywalki nablatowej jest adekwatny do jakości, funkcjonalności oraz stylu. Ba! Można napisać, że to dobra inwestycja, bo zyskujemy o wiele więcej – bezpieczeństwo, ograniczenie zakupu środków chemicznych i mniej czasu ze szczotką do czyszczenia w ręku. 


Duravit Starck 3 – łazienka nowoczesna, test i opinie, Duravit aranżacje, inspiracje – porady Lazienkarium
 
 

 

   Pielęgnacja i czyszczenie

 

 

Jak czyścić ceramikę? (+)

Obecność specjalistycznych rozwiązań Duravit HygieneGlaze oraz WonderGliss zasadniczo ułatwia proces usuwania zabrudzeń. Można śmiało powiedzieć, że redukcja nieczystości nie jest problemem – HygieneGlaze zapobiega rozprzestrzenianiu się groźnych mikrobów, WonderGliss sprawi, że do gładkiej powierzchni ceramiki nie będę przylegać nieczystości, a toaleta Rimless zapobiegnie powstawaniu siedlisk bakterii. Pamiętajmy o niekorzystaniu z inwazyjnych detergentów oraz żrących środków. Gwarantujemy, że wystarczy miękka szmatka, woda i bardzo łagodny preparat.


Duravit Starck 3 – łazienka nowoczesna, test i opinie, Duravit aranżacje, inspiracje – porady Lazienkarium
 
 

 

 Zalety i wady Duravit Starck 3

 


Zalety

+ duży wybór umywalek,

+ miski WC i bidety dostępne w trzech wariantach: stojącym, wiszącym, kompakcie,
+ toaleta bezkołnierzowa– Duravit Rimless,
+ możliwość zakupu deski sedesowej z funkcją mycia Duravit SensoWash® Starck,
+ wersje ceramiki dedykowane do małej łazienki i łazienki dla niepełnosprawnych,
+ HygieneGlaze i WonderGliss,
+ wysoka jakość marki Duravit i design wybitnego twórcy Philippe Starck.


Wady

- rozwiązania dostępne tylko w jednym kolorze – białym.
 

 


 

   Umywalka Duravit Starck 3

 

 

Duravit Starck 3 – łazienka nowoczesna, test i opinie, Duravit aranżacje, inspiracje – porady Lazienkarium


 

 
 
 
 
 

Skomentuj

2 komentarzy

  • Anita
    Podoba mi się linia tej serii. Prosta a zarazem ujmująca. Świetna!
  • wigry79
    Jestem posiadaczem ceramiki Duravit, polecam wszystkim. Naprawdę warto. Pomimo intensywnego użytkowania nadal prezentuje się wspaniale.

Rekomendacje i wyróżnienia