Duravit Happy D.2 – łazienka inspiracje, aranżacje i opinie

(7 głosów)


Ceramika Duravit Happy D.2 – łazienka aranżacje, wanny, umywalki, miski WC Duravit – lazienkarium.pl

Duravit Happy D.2  – łazienka inspiracje, aranżacje i opinie

 
Ceramika stała się punktem wyjścia do tworzenia charakteru łazienki. Nastrój tej prywatnej strefy komfortu kreujemy w zależności od użytych form. Ostre i geometryczne bryły będą częścią minimalistycznego aranżu, a owalne i kobiece kształty serii Duravit Happy D.2 pozwolą na przytulność i harmonię, które towarzyszą nowoczesnym trendom, królującym w odległych rejonach Skandynawii czy Danii. Happy D.2 to kolekcja pełna kompromisów – lekkie konstrukcje wykonane z solidnych materiałów gwarantują szyk i elegancję, dając jednocześnie dużo swobody i naturalności. To efekt będący zasługą wybitnego biura projektowego – sieger design, bo Duravit Happy D.2 to ceramika mistrzów, stworzona przez mistrzów!

Ceramika Duravit Happy D.2 – łazienka aranżacje, wanny, umywalki, miski WC Duravit – lazienkarium.pl
 

 

  Jakość

 

 

Ceramika Duravit (+)

Wyposażenie łazienki w solidne i trwałe rozwiązania to istotny aspekt urządzania przestrzeni, która przez kilka lat będzie odpowiedzialna za higieniczną i relaksującą strefę życia. Nie bez powodu sięgamy po producentów, dla których jakość oferowanych produktów, to najważniejsza sprawa. Jednym z twórców sanitarnych doskonałości jest Duravit – niemiecka firma założona w 1817 roku. Starannie przemyślane procesy produkcyjne bazujące na rygorystycznych normach europejskich i wysokich standardach, a także współpraca z wybitnymi jednostkami świata designu to klucz do sukcesu, jaki osiągnęła marka na rynku. Jeśli zastawiacie się nad serią Duravit Happy D.2, weźcie pod uwagę to, że ceramika Duravit, wyroby z akrylu sanitarnego (a więc wanny Duravit Happy D.2) oraz meble łazienkowe objęte są dodatkowym okresem ochronnym. 5 lat gwarancji z pewnością może stać się czynnikiem skłaniającym do wyboru.  
 

Innowacje, ekologia i styl (+)

Zielony Duravit to ważna misja producenta. Dzięki selekcji półfabrykatów, korzystaniu z materiałów pochodzących z certyfikowanych lasów, licznym kontrolom i testom poszczególnych etapów produkcyjnych, a także zbudowaniu innowacyjnego parku maszynowego, producent tworzy wyroby, które mogą być poddawane ponownej obróbce. Ochrona środowiska naturalnego na stałe wpisała się w schemat działania firmy i stanowi postawę godną podziwu. Poza produkcją opartą na jak najmniejszej ingerencji w otoczenie Duravit nieustannie doskonali swoją ofertę, czego dowodem są innowacyjne rozwiązania serii Happy D.2miski WC bez kołnierza Duravit Rimless®, deska sedesowa z funkcją mycia czy np. systemy dźwiękowe i hydromasaż, w które można wyposażyć wanny Duravit. Zwieńczeniem tego technicznego majstersztyku jest styl – ponadczasowy, nieco elegancki i bardzo naturalny.
 
Ceramika Duravit Happy D.2 – łazienka aranżacje, wanny, umywalki, miski WC Duravit – lazienkarium.pl

 


 

  Design

 

Nowoczesna łazienka? A może styl hygge? (+)

Seria Duravit Happy D.2 wyjątkowo wpasuje się w nowoczesne trendy w urządzaniu. Jednak nie chodzi nam tutaj o surowy minimalizm i industrializm, a kierunki wywodzące się z chłodnej Północy. Miękkie, zaokrąglone krawędzie ceramiki i delikatne przejścia stanowią zapowiedź ciepła i harmonii, które zagoszczą razem z dostojną bielą w łazience. Stonowana paleta barw na ścianach i podłodze, gąszcz naturalnych inspiracji, monolityczna wanna Duravit i profilowane umywalki wystarczą, by przy akompaniamencie odżywczego strumienia, zaznać odrobiny relaksu. Happy D.2 może stać się też realizacją planu na szczęście według Duńczyków. Styl hygge to zbiór zasad mówiących o tym, by urządzone wnętrze było prostą drogą do tego, by osiągnąć błogostan. Aranżacja łazienki jest więc tłem pomieszczenia, w którym możemy celebrować uciekające chwile. Ta intymna przestrzeń, uzupełniona o niepowtarzalne konstrukcje Duravit Happy D.2, ciepły płomień świec woskowych i dodatki kreślące wyjątkową aurę, od razu wywoła uśmiech na twarzy. 
 


Zaprojektowane przez specjalistów (+)

Za niebanalny rys kolekcji Duravit Happy D.2 odpowiada sieger designniemieckie biuro projektowe, które współpracuje z najlepszymi. Ci mistrzowie sztuki sanitarnej w swoim portfolio posiadają ogrom doskonałych projektów wykonanych nie tylko dla marki Duravit, lecz także m.in. Dornbracht czy Alape. Kooperacja z wielkimi producentami, to spore wyzwanie – wymagające nie tyle kreatywności i kunsztu twórczego, co umiejętności łączenia formy i funkcji, by produkt zachwycał w każdym calu – od niesztampowej linii i precyzyjnych kształtów, po innowacyjność i technologiczne zaawansowanie. Duravit Happy D.2 jest paradą tych właśnie atutów, idealnym zespoleniem piękna i użyteczności, a zatarta granica między tymi dwoma aspektami to najlepszy dowód potwierdzający doświadczenie sieger design.
 
Ceramika Duravit Happy D.2 – łazienka aranżacje, wanny, umywalki, miski WC Duravit – lazienkarium.pl

 


 

  Funkcjonalność

 

Wanny Duravit – prywatna strefa szczęścia (+)

Wanny Duravit Happy D.2 to monolityczne bryły z delikatnie profilowanym wnętrzem, dzięki któremu można przyjąć dogodną pozycję i trwać w przyjemnym odurzeniu zapachem lawendowej piany. Możemy wybierać wanny prostokątne lewe i prawe ze zintegrowanymi obudowami, wanny narożne lub sięgnąć po wanny do zabudowy ze skośnym oparciem. Właścicielom przestronnego pokoju kąpielowego proponujemy z kolei wanny wolnostojące Duravit Happy D.2. Rozwiązania – wzbogacone dodatkowo o systemy hydromasażu oraz nowoczesne moduły dźwiękowe – zamienią kąpiel w odprężające doznanie, i niczym w SPA, pozwolą całkowicie się zregenerować. Połączenie Bluetooth umożliwia odtworzenie wybranej listy muzyki i słuchanie jej nawet pod wodą!
 


Duravit umywalki – meblowe, stawiane na blat, małe, duże! (+)

Duravit rozbudował serię Happy D.2 dlatego też ci, którym subtelna linii ceramiki przypadła do gustu mogą przebierać wśród oferowanych rozwiązań. Usatysfakcjonowani będą nie tylko posiadacze przestronnych wnętrz, które aż proszą się o szerokie umywalki meblowe 120x50,5 cm, lecz i ci, których metraż nieco ogranicza. Duravit Happy D.2 to m.in. umywalka wisząca 50x22 cm, umywalka meblowa 50x36 cm czy umywalka podblatowa 48x34,5 cm. Aby wzmocnić walory użytkowe modeli, Duravit daje możliwość wzbogacenia ich o strzegącą czystość powłokę WonderGliss. Trwale zintegrowana z powierzchnią ceramiki warstwa zmniejsza przyczepność brudu i osadów, ograniczając konieczność stosowania silnych detergentów. Za pomocą miękkiej szmatki można szybko usunąć kurz, wapń i inne zanieczyszczenia – bez szorowania i polerowania! Kolekcja Happy D.2 zawiera też meble łazienkowe oraz relingi, pomocne w aranżacji praktycznego i stylowego miejsca.
 


Bidety Duravit i miski WC Duravit (+)

Szeroki wybór możliwości nie kończy jedynie na umywalkach i wannach występujących w różnych wariantach, ponieważ producent zadbał o to, by seria Duravit Happy D.2 zaspakajała gusta nawet najbardziej wymagających twórców! Toalety i bidety dostępne w wersji stojącej, wiszącej oraz tzw. back-to-wall stanowią idealne dopełnienie doskonale urządzonej łazienki. Ukryty system mocowań zapewnia estetyczny obraz bez szpetnych podłączeń wody, a możliwość wyposażenia miski WC w deskę sedesową SensoWash® wpływa na jeszcze większą higienę w strefie toalety. Poza innowacyjną deską myjącą, w kolekcji Duravit Happy D.2 znajdziemy też deski sedesowe z systemem wolnego opadania Soft lub modele tradycyjne. 


Duravit HygieneGlaze dla pełnej higieny (+)

Sporym plusem serii Duravit Happy D.2 jest – HygieneGlaze. To strażnik czystości miejsc najbardziej narażonych na występowanie zarazków, czyli misek WC i pisuarów. Ten ważny składnik asortymentu Duravit jest wypalany razem z ceramiką, dlatego nie ma możliwości, by nawet po wielu latach eksploatacji przestał spełniać swoje funkcje. Dzięki HygieneGlaze, zawierającej specjalne jony cyny i cynku, pozbędziemy się wirusów osadzających się na powierzchni miski WC czy bidetu i zapewnimy sobie oraz bliskim 100% bezpieczeństwa. To antybakteryjne szkliwo eliminuje wszystko to, co może prowadzić do groźnych chorób.
 


Duravit Rimless®, czyli miska WC bez rantu (+)

Na tym nie kończą się atuty Duravit Happy D.2. Pewnie każdy, kto stoi przed wyborem miski WC, spotkał się z pojęciami takimi jak: muszla klozetowa bez kołnierza, miska WC bez rantu czy miska WC bezkołnierzowa. To nic innego jak miski, które nie posiadają wewnętrznego obrzeża, czyli pozbawione są trudno dostępnych miejsc, gdzie najczęściej gromadzą się zarazki i wirusy, a tym samym przysparzają ogrom problemów związanych z utrzymaniem czystości. Sedes bez kołnierza Duravit Rimless® to odpowiedź producenta na uciążliwy problem rozwijających się siedlisk bakterii. Sekret rozwiązania tkwi nie tylko w samej konstrukcji, lecz także systemie dysz rozprowadzających, które kierują strumień po całej powierzchni muszli, ograniczając zużycie wody nawet do 4,5 l (1 l/sek). W tradycyjnych modelach wartość ta wynosi około 6 l, dzięki czemu Duravit Rimless® to nie tylko więcej higieny, lecz także znaczne oszczędności i ochrona środowiska. 
 


Deska sedesowa z funkcją mycia Duravit SensoWash® (+)

Duravit SensoWash® to rodzina desek myjących wyposażanych w funkcje gwarantujące maksimum higieny. Obsługiwany za pomocą pilota system pozwala na delikatne mycie damskie czy mycie tylne, oferuje komfortowe mycie pulsacyjne, a także pozwala na regulację temperatury wody i intensywności jej strumienia. Rozwiązanie można dopasować do własnych preferencji poprzez modulację pozycji ramienia dysz oraz możliwość tworzenia profili użytkownika. Dla całkowitej wygody Duravit wyposażył deskę myjącą Duravit SensoWash® w podgrzewane siedzisko, możliwość otwierania i zamykania za pomocą jednego przycisku czy funkcje automatycznego czyszczenia. Dla WC Duravit Happy D.2 deski SensoWash® z ukrytymi przyłączami dostępne są w wariancie SensoWash® Slim oraz  SensoWash® Starck e. 

Ceramika Duravit Happy D.2 – łazienka aranżacje, wanny, umywalki, miski WC Duravit – lazienkarium.pl
 

 

  Duravit Happy D.2 – cena

 

 

Średnia półka cenowa (+)

Czy Wy też widzicie ogromną listę plusów? W ogólnym rozrachunku seria Duravit Happy D.2 wypada bardzo, ale to bardzo, korzystnie, a przypieczętowaniem tych zalet jest... cena. To linia, która może podlegać wielu indywidualnym modyfikacjom – począwszy od wzbogacenia wanien w systemy hydromasażu, po miski Rimless® czy dodatkowe powłoki – stąd ostateczny wynik zależy do nas samych, jednak wartość bazowa plasuje ceramikę na średniej półce. Jedno jest pewne – pod niebanalnym stylem, skrywają się innowacyjne technologie i jakość, rozciągająca się od pozyskania surowców do produkcji, po każdy etap procesu wytwórczego. 

Ceramika Duravit Happy D.2 – łazienka aranżacje, wanny, umywalki, miski WC Duravit – lazienkarium.pl
 

 

   Pielęgnacja i czyszczenie

 

 

Sprzątanie łazienki? To proste! (+)

Wykorzystanie przez producenta innowacyjnych materiałów, pozwala na osiągnięcie wysokich walorów użytkowych ceramiki Duravit. Wiążą się one także z kwestiami dotyczącymi czyszczenia i pielęgnacji. Pamiętajmy, aby stosować łagodne środki myjące, zrezygnować całkowicie z silnych detergentów oraz wyposażyć się w miękkie szmatki i gąbki bez szorstkiej warstwy. Wspomniane powłoka WonderGliss oraz szkliwo HygieneGlaze to opcje dodatkowe, za które musimy zapłacić. Mimo że nie są to ogromne koszty, warto sięgnąć po któreś z nich, by zapewnić sobie niemal 100% higieny i bezpieczeństwa, a czas przeznaczony na sprzątanie spożytkować na bardziej przyjemne kwestie – jak np. aromatyczną kąpiel! ;-) 

Ceramika Duravit Happy D.2 – łazienka aranżacje, wanny, umywalki, miski WC Duravit – lazienkarium.pl
 

 

 Zalety i wady Duravit Happy D.2

 


Zalety

+ subtelne formy i ponadczasowy design,

+ troska o środowisko naturalne,
+ mnóstwo technologicznych udogodnień: Duravit Rimless®, Duravit SensoWash®, HygieneGlaze,
+ wanny Duravit z modułem dźwięki i hydromasażem,
+ duży wybór rozmiarów,
+ korzystna cena,
+ łatwa w utrzymaniu czystości.


Wady

- ceramika dostępna wyłącznie w białym kolorze.

 

 


 

   Umywalka Duravit Happy D.2

 

Ceramika Duravit Happy D.2 – łazienka aranżacje, wanny, umywalki, miski WC Duravit – lazienkarium.pl
 


 

 Wanna Duravit Happy D.2

Ceramika Duravit Happy D.2 – łazienka aranżacje, wanny, umywalki, miski WC Duravit – lazienkarium.pl
 Wanna wolnostojąca przyścienna Duravit Happy D2
 

 Seria Duravit Happy D.2

Ceramika Duravit Happy D.2 – łazienka aranżacje, wanny, umywalki, miski WC Duravit – lazienkarium.pl
 

 
 
 
 
 

Skomentuj

2 komentarzy

  • Kacper
    Producent po raz kolejny pokazuje swoje wspaniałe możliwości architektury łazienkowej. Patrząc na zdjęcia - zaskakują naturalnością, dbałością o każdy szczegół. Piękna seria, godna uwagi.
  • Judi32
    Rzeczywiście Happy seria :) pełen optymizm. Świetna propozycja marki Duravit.

Rekomendacje i wyróżnienia