Duravit D-Code – łazienka inspiracje, aranżacje i opinie. Zalety i wady, test eksperta

(7 głosów)
Duravit D-Code umywalka, miska WC Duravit, bidet Duravit D-Code, łazienka nowoczesna – wyposażenie łazienek lazienkarium.pl
Na zdjęciu: miska WC Duravit D-Code, umywalka Duravit D-Code, bidet Duravit D-CodeDuravit D-Code – łazienka inspiracje, aranżacje i opinie

 
Współczesny design to sztuka! Wnętrza zaskakują formami, splotem kolorów i oryginalnymi zestawieniami. Są przestrzenią twórczej pracy, miejscem wyciszenia, oazą wytchnienia. Czasem tętnią pozytywną energią, niekiedy emanują elegancją, albo – zwyczajnie – ujmują prostotą. W łazience ten kalejdoskop zmian ma inny wymiar. Bardziej stonowany, odprężający i relaksujący. Wystrój sprowadza się do roli tła pozwalającego na odpoczynek. W takiej konwencji powstała ceramika Duravit D-Code. To zbiór rozwiązań o ponadczasowym charakterze, które wspólnie tworzą spójną całość. To, co wyróżnia kolekcję spośród innych to funkcjonalność. Ta seria jest kompromisem pomiędzy jakością, stylem a użytecznością. Zobaczcie sami!
 

 

  Jakość

 

 

Ceramika Duravit – historia jakości (+)

Duravit jest trzonem branży sanitarnej. To solidna podpora, wyznaczająca kierunki w zakresie produkcji wyrobów ceramicznych. Ogromny bagaż doświadczeń, zbierany od 1817 roku sprawił, że w dziedzinie urządzania wnętrz, producent jest niedoścignionym mistrzem. Wiedza gromadzona przez lata, współpraca z najlepszymi i wykorzystanie innowacyjnych technologii pozwoliły na doskonalenie rzemiosła. To marka uchodząca za synonim jakości, gwarancja perfekcyjnej formy i technologicznych udogodnień. Na sukces firmy Duravit składają się nowatorskie podejście do biznesu, odpowiedzialność społeczna i starannie przemyślane procesy produkcyjne, o czym świadczą wyselekcjonowane składniki, działania ograniczające negatywny wpływ na środowisko oraz oparte na rygorystycznych normach i dyrektywach Unii Europejskiej. Duravit stosuje drewno z certyfikowanych lasów, asortyment poddaje testom obciążeniowym i kontrolom jakości, by mieć pewność, że to, co zobaczymy po zakupie, jest w 100% idealne
 

5 lat gwarancji producenta (+)

Ten akapit będzie kontynuacją powyższego. Wszystkie wymienione wyżej elementy sprawiają, że marka Duravit doskonale wie, że oferuje produkt, który jest perfekcyjny – od początku do końca, od procesu selekcji materiałów, po zapakowanie! Wpływa to też na tak długi okres ochronny. Wyroby ceramiczne Duravit D Code, meble łazienkowe z portfolio producenta oraz produkty wykonane z akrylu sanitarnego objęte są aż 5-letnią gwarancją, co jest potwierdzeniem jakości, trwałości i solidności asortymentu. Warto dodać, że standardowa gwarancja konsumencka trwa jedynie dwa lata, a więc te dodatkowe 3 to z pewnością spory plus dla marki Duravit!
 
 
Duravit D-Code umywalka, ceramika Duravit, wyposażenie łazienek lazienkarium.pl
Na zdjęciu: Duravit D-Code umywalka z głęboką niecką, zapobiegającą rozchlapywaniu się wody


 


 

  Design

 

Projekt sieger design (+) 

sieger design to niemieckie biuro projektowe, które przedmiotom codziennego użytku nadaje estetycznej wartości. Współpraca z marką Duravit zaowocowała koncepcjami, które zyskały miano ponadczasowych, pełnych wizualnego piękna, ale też funkcjonalności ułatwiającej życie. Te wyznaczniki współczesnego wzornictwa są bazą do kreacji produktów, które jednocześnie odgrywają rolę praktycznych niezbędników, ale są też nowoczesną formą o znamionach sztuki. Duravit D-Code jest zarówno prosty, jak i nietuzinkowy, nieco oryginalny, odbiegający od utartych standardów nowoczesnego urządzania. To wyposażenie łazienki w produkty, którym nie są straszne kalejdoskop rynkowych zmian i wahania trendów. Ich siłą jest ponadczasowość
 


Symfonia kształtów (+)

Błędem byłoby napisanie, że seria Duravit D-Code jest uniwersalna. To koncepcja niebanalna! Nie podąża kierunkiem współczesnych wytycznych, w których brylują geometryczne kształty, ani też nie idzie śladem łagodnej i subtelnej klasyki, gdzie królem jest owal. Kolekcja czerpie z wielu trendów. Czysta forma rozwiązania bazuje na prostokącie, jednak jej zaokrąglone brzegi nie pozwalają jej przypisać cech współczesnej surowości. Miękkie linie z kolei dają wrażenie, że inspiracją do stworzenia serii było tradycyjne podejście, a jednak designerski sznyt kolekcji całkowicie zwodzi z tego tropu. Ponadczasowość jest więc odpowiednim określeniem charakteru kolekcji. Duravit D-Code jest nową definicją piękna, a niesztampowy kształt jest jej intrygującą częścią. 
 


Wyposażenie łazienek kontra ponadczasowość (+)

Ponadczasowość to klucz do wyposażenia wnętrz w estetykę, która nie daje się zaszufladkować! Duravit D-Code to przykład takiego wzornictwa. Seria może być elementem nowoczesnej aranżacji, gdzie nacisk kładziemy na prostotę, ale gdy tylko zechcemy, stanie się też przedmiotem podkreślającym harmonię kompozycji zbudowanej z naturalnych komponentów. Wpasuje się zarówno w styl skandynawski w łazience, jak i prowansalski, gdzie dominują ciepło i urok. Wyjątkowo dobrze będzie również prezentować się w towarzystwie industrialnych motywów czy minimalistycznych akcentów. Duravit D-Code ma różne oblicza. To seria tak dobrze zaprojektowana, że bez względu na charakter tła i tak będzie do niego pasować! 


 
Duravit D-Code toaleta, miska WC Duravit, bidet Duravit D-Code, łazienka nowoczesna – wyposażenie łazienek lazienkarium.pl
Na zdjęciu: Duravit D-Code miska WC podwieszana i bidet Duravit D-Code

 

 

  Funkcjonalność

 

Wanna, pisuar, umywalka podblatowa Duravit i wiele inych (+)

Często jest tak, że wybierając kolekcję łazienkową, czegoś w niej nam brakuje. Seria albo nie zawiera wanny, albo pozbawiona jest brodzików czy umywalki wiszącej. W przypadku Duravit D-Code nie zderzymy się z takimi problemami, bo kompleksowość to jej drugie imię! To linia przemyślana od A do Z. Jest w niej wszystko. Zarówno umywalki blatowe, jak i umywalki meblowe. Zawiera umywalki podwójne dla par lubiących celebrować wspólne poranki w łazience, małe umywalki Duravit do niewielkich przestrzeni w bloku czy specjalnie opracowane umywalki Med dla osób o ograniczonej sprawności. To też postumenty i półpostumenty, Duravit D-Code miski WC wiszące, miski WC stojące, WC krótkie i kompakty, a także deski. W linii znajdziemy pisuary Duravit D-Code, bidet wiszący i stojący, a także brodzik prostokątny, półokrągły lub kwadratowy. Całość dopełniają wanny prosotkątne Duravit D-Code (również wanny z hydromasażem) i liczne akcesoria łazienkowe. Duravit D-Code to dosłownie wszystko, czego potrzeba do aranżacji łazienki!
 


Łazienka dla niepełnosprawnych (+)

Pełna oferta Duravit D-Code obejmuje też elementy wyposażenia łazienki dla niepełnosprawnych. Producent, mając świadomość, jak odmiennymi wymaganiami kierują się osoby borykające się z niesprawnością ruchową, opracował umywalki Duravit D-Code w wersji Med i Vital Med. Produkty te posiadają wszystkie wzornicze cechy linii D-Code, a jednak są dostoswane chociażby do tego, by z łatwością można było do nich podjechać na wózku inwalidzkim. To propozycje dedykowane nie tylko do klinik i gabinetów rehabilitacyjnych, lecz także prywatnych domów, aby móc w pełni dostosować pomieszczenie do wymagań mieszkających w nim ludzi. Warianty Med to umywalka mała 45x34 cm, umywalka 85x48 cm, umywalka 60x46 cm, umywalka 65x50 cm, umywalka Vital Med 60x55,5 cm.
 


Bidet i miska WC podwieszana do małej łazienki (+)

Jednym z największych ograniczeń związanych z aranżacją wnętrz jest metraż. Zastanawiamy się, jak urządzić łazienkę w bloku, aby była stylowa i funkcjonalna oraz głowimy się, jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń? W aspekcie doboru ceramiki odpowiedź jest prosta – to miska toaletowa wisząca Compact (tzw. WC krótkie) oraz bidet wiszący Compact. Propozycje Duravit D-Code w wariantach Compact są tak zaprojektowane, aby mniejsza głębokość rozwiązania gwarantowała oszczędność miejsca, a przy tym nie umniejszała komfortu użytkowania. Dzięki temu zyskamy więcej przestrzeni na inne sanitariaty, a dotychczasowe wrażenie ciasnoty pójdzie w zapomnienie. To sprytny sposób na optymalne zagospodarowanie pomieszczenia!


Co to jest miska WC bez kołnierza? Zalety Duravit Rimless®

Jeśli łazienka ma być nie tylko ponadczasowa, lecz także funkcjonalna miska WC bez kołnierza to obowiązek! Nie zdziwi Was pewnie to, że w serii Duravit D-Code znajdziemy taki model. Duravit D-Code Rimless® to wersja toalety bez wewnętrznego rantu, który w przypadku tradycyjnego WC jest siedliskiem bakterii i zarazków. Pod wspomnianym kołnierzem zazwyczaj gromadzą się zanieczyszczania, które bardzo ciężko jest usunąć, nawet przy użyciu wyspecjalizowanych szczotek. Dzięki wyeliminowaniu tego elementu miska WC staje się bardziej higieniczna, łatwa w utrzymaniu czystości i bezpieczniejsza dla zdrowia, zwłaszcza że usuwanie zabrudzeń to zajecie, które przejmuje... silny, ukierunkowany strumień, obmywający całe wnętrze misy. Krótko mówiąc, brak zakamarków, nowatorska technologia i woda = czystość. Zaletą Duravit Rimless® jest także efektywny system spłukiwania, ograniczający zużycie do 4,5 l. 
 


HygieneGlaze® i WonderGliss – jeszcze więcej higieny od Duravit (+)

Kompleksowość kolekcji Duravit D-Code oznacza nie tylko zróżnicowany asortyment i pełen wachlarz możliwości. To także maksymalna funkcjonalność ukryta w powłoce WonderGliss oraz antybakteryjnym szkliwie HygieneGlaze! WonderGliss to warstwa ochronna całkowicie zintegrowana z powierzchnią ceramiki w trakcie wypalania produktu. Rozwiązanie zmniejsza przyczepność brudu, a co tym idzie, ułatwia sprzątanie oraz ogranicza konieczność stosowania silnych i inwazyjnych detergentów. HygieneGlaze to z kolei szkliwienie miski WC oraz pisuarów Duravit D-Code, które redukuje występowanie zarazków i bakterii o niemal 100%, także ułatwia czyszczenia oraz gwarantuje bezpieczeństwo. Zarówno Duravit HygieneGlaze, jak i WonderGliss podlegają dodatkowej opłacie, ale zapewniamy, że warto w nie zainwestować!


 
Duravit D-Code, mała umywalka, umywalka do małej łazienki, umywalka Duravit, wyposażenie łazienki, sklep łazienki lazienkarium.pl
Na zdjęciu: Duravit D-Code umywalka – propozycja dzięki, której mała łazienka stanie się stylowa i wygodna
 
 

  Duravit D-Code cena

 

 

Znakomita cena (+)

Śmiało można napisać, że to seria za bardzo przystępną cenę! Taki był też główny zamysł tworzenia kolekcji. Producentowi i projektantom zależało na tym, by udowodnić, że dobre wzornictwo i jakość nie muszą wiązać się z wysokimi wartościami. Biorąc pod uwagę warunki gwarancji, kompleksowość asortymentu oraz innowacyjność linii Duravit D-Code, z czystym sumieniem polecamy!
  

 

   Pielęgnacja i czyszczenie

 

 

Szybki sposób na czystość w łazience (+)

Praktyczna strona ceramiki Duravit D-Code, czyli czyszczenia i pielęgnacji, to przyjemna część użytkowania produktów. Nie wiąże się z mozolnym szorowaniem, kosztownymi chemikaliami i stratą czasu. Jeśli skorzystamy z udogodnień oferowanych przez producenta, czyli miski WC bez kołnierza czy powłoki ochronnej oraz szkliwienia, usuwanie zabrudzeń będzie znacznie łatwiejsze, a zarazki i zabrudzenia nie będą stanowiły żadnego zagrożenia i nie będą wiązały się z uciążliwymi czynnościami. Sprzątanie polega zatem wyłącznie na przetarciu ceramiki miękką szmatką lub ściereczką z mikrofibry – bez użycia agresywnych detergentów i inwazyjnych środków.


 
Duravit D-Code wanna, Duravit D-Code wanna prostokątna, wyposażenie łazienki, lazienkarium.pl
Na zdjęciu: Duravit D-Code wanna prostokątna
 

 

 Zalety Duravit D-Code

 


Zalety

+ seria bardzo zróżnicowana, zawiera wszystko, czego trzeba do łazienki,

+ różnorodna oferta,
+ ponadczasowe wzornictwo projektu sieger design,
+ rozwiązania dedykowane do małej łazienki oraz ceramika dla niepełnosprawnych,
+ miski WC bez kołnierza Duravit D-Code Rimless,
+ korzystna cena,
+ dostępność innowacyjnej powłoki WonderGliss i szkliwienia HygieneGlaze. 
 
Duravit D-Code toaleta, miska WC Duravit, bidet Duravit D-Code, łazienka nowoczesna – wyposażenie łazienek lazienkarium.pl
Na zdjęciu: Duravit D-Code miska wisząca i bidet podwieszany Duravit D-Code

 

 

 

 
 
 

Skomentuj

1 komentarz

  • Jowita
    Bardzo lekka i przyjemna seria, na pewno kto zdecyduje się na zakup będzie zadowolony. Sama posiadam ceramikę tego producenta i jestem mile zaskoczona.

Rekomendacje i wyróżnienia