Baterie Hansgrohe Focus – czy warto ją kupić? Test i opinia eksperta, łazienka aranżacje i inspiracje

(5 głosów)
hansgrohe focus armatura, nowoczesna armatura hansgrohe focus, hansgrohe focus opinie
Nowoczesna armatura łazienkowa Hansgrohe Focus

Baterie łazienkowe to segment rozwiązań sanitarnych, które stanowią uzupełnienie funkcjonalnej przestrzeni. Dylematy podczas ich wyboru dotyczą zarówno natury praktycznej, jak i estetycznej, bo z jednej strony chcemy, by armatura była dekoracją wnętrza, a z drugiej oczekujemy mniejszego zużycia wody czy bezawaryjnej eksploatacji. Czy istnieje więc idealne rozwiązanie? Jest ich nawet sporo, bo producenci łączą design z użytecznością, czego przykładem jest seria Hansgrohe Focus. To linia na wskroś nowoczesna, ale charakteryzują ją jeszcze inne atuty! Jakie? Czy produkty z kolekcji Focus mają wady?

 

 Jakość

Hansgrohe liderem rynku od 1901 roku (+)

Ile razy dokonaliście już zakupu opartego na marce? Producent znany od wielu lat na rynku, będący poważnym graczem i konkurentem dla innych przedsiębiorstw z branży to niejako wizytówka produktu i świadomość tego, że asortyment z jego oferty będzie służył naprawdę długo. Za znanym logo idą jakość i ogromna liczba zadowolonych Klientów. Tak jest też w przypadku armatury Hansgrohe. Firma założona w 1901 roku nieustannie podnosi poprzeczkę, stawiając na rozwój swojego portfolio, a baterie Hansgrohe Focus są jednymi z najlepszych rozwiązań – zarówno pod kątem designu, jak i funkcjonalności.

 

Baterie w zgodzie z ekologicznym podejściem (+)

Kwestie ochrony środowiska niejako przekładają się na wypracowaną pozycję na rynku. Hansgrohe jako lider branży stanowi wzór dla młodszych adeptów sanitarnej sztuki, a więc kładzie nacisk na – jakże ważne we współczesnym świecie – aspekty związane z ekologicznym podejściem do biznesu. Bateria umywalkowa Hansgrohe Focus oraz pozostałe produkty są podwójnie eko – pozwalają minimalizować zużycie wody i energii, a ich sposób wytwarzania opiera się o zrównoważony rozwój. Hansgrohe w produkcji asortymentu z linii Focus wykorzystuje odnawialne źródła energii, systemy recyklingu i odzysku ciepła, co prowadzi do zmniejszenia emisji CO2. Wybór baterii Hansgrohe Focus oznacza więc dla Konsumenta proekologiczną postawę od A do Z, od produkcji do eksploatacji.

 

5 lat gwarancji (+)

Tym, co ważne z punktu widzenia codziennego użytkowania, jest jakość asortymentu, a także zapewnianie o ochronie gwarancyjnej na wypadek nieprzewidzianej awarii. Hansgrohe mając tego świadomość, wychodzi poza ścieżkę standardowych warunków, oferując Klientom aż 5 lat gwarancji na wszystkie produkty. Warto w tym miejscu też dodać, że nie jest to wyłącznie formalne poświadczenie, ale rzetelna postawa producenta odnosząca się do tego, by zredukować ilość możliwych usterek niemal do zera. Wiąże się to z selekcją materiałów, które nadają się do kontaktu z wodą pitną, licznymi testami, a także rygorystycznymi dyrektywami dotyczącymi bezpieczeństwa. Dowodem tego jest to, że Hansgrohe Focus to bateria wyposażona m.in. w ceramiczny wkład, a także specjalistyczną ochronę chromowanej powierzchni.

hansgrohe focus bateria do umywalki, hansgrohe focus bateria umywalkowa, hansgrohe focus bateria stojąca
Hansgrohe Focus baterie umywalkowe stojące

 Design

Pomysł na nowoczesną łazienkę (+/-)

Poznaliśmy już baterie Hansgrohe z teoretycznego punktu widzenia, odnoszącego się do producenta oraz oferowanej przez niego jakości. Kolej na to, co miłe dla oka, czyli design. Styl armatury Hansgrohe Focus to połączenie klasyki z nowoczesnym wzornictwem. Linia prezentuje ciekawą symbiozę bezpretensjonalnych kształtów zwieńczonych zaobleniami, co powoduje, że nie jest ona surowa w odbiorze. Ta prostota konstrukcyjna obejmująca smukły korpus integralnie złączony z wylewką daje przyjemny wizualnie efekt. Miękkie zaokrąglenia dodają armaturze elegancji, przez co znacząco też zwiększają jej potencjał, bo baterie łazienkowe Hansgrohe Focus można wkomponować we wnętrze nowoczesne, klasyczne, eklektyczne czy loftowe. Jednym minusem może być to, że rozwiązania nie są dostępne w modnych odcieniach: bieli czy czerni.

 

Wzornictwo Hansgrohe Focus nagrodzone (+)

Umiejętne połącznie formy i funkcji to kolejny atut linii Hansgrohe Focus. Nie jest to tylko nic nieznaczący frazes, a fakt potwierdzony ważnymi odznaczeniami z dziedziny designu. Jednouchwytowa bateria umywalkowa Hansgrohe Focus została nagrodzona tytułem RedDot Design Award, a wariant z obrotową wylewką dodatkowo wyróżniono też IF Design Award. Są to jedne z najważniejszych nagród na rynku, przyzywanych przez grono wybitnych specjalistów za kompozycję jakości, funkcjonalności oraz prezencji.

 

Bateria Hansgrohe Focus = komplementarność (+)

Hansgrohe Focus to harmonia w każdym calu. Asortyment producenta obejmuje rozwiązania dedykowane do każdej ze stref łazienki: umywalki, wanny, prysznica i bidetu, a ponadto w linii znajdują się m.in. bezdotykowa bateria elektroniczna Hansgrohe Focus E czy produkty stworzone z myślą o niepełnosprawnych, ze specjalnym, długim uchwytem. Pozwala to zaaranżować wnętrze w pełni spójne, szczegółowo dopracowane i odpowiadające indywidualnym potrzebom. Komplementarność kolekcji oraz szeroki wybór możliwości w ramach każdego segmentu zapewniają też możliwość zabawy charakterem wnętrza, dopasowanie rozwiązań do konkretnych wymagań architektonicznych i nie oznacza totalnej standaryzacji.

 

Bateria kuchenna Hansgrohe Focus i jej zalety (+)

W ofercie producenta dostępne są również baterie kuchenne Hansgrohe Focus. To ciekawe, niejednorodne propozycje o oryginalnym designie, będącym kompilacją nowoczesności z tradycją. Prócz klasycznych wariantów Hansgrohe proponuje też modele z obrotową wylewką, która usprawnia wykonywanie codziennych obowiązków i powiększa obszar roboczy. Stylistycznie to produkty o wylewce w kształcie litery U, L lub C, w wariancie chromowanym lub stalowym.

bateria do kuchni hansgrohe focus, bateria kuchenna hansgrohe focus, bateria do mycia naczyń hansgrohe focus
Bateria zlewozmywakowa Hansgrohe Focus

 Funkcjonalność

Baterie Hansgrohe Focus ułatwiają sprzątanie (+)

Praktyczność to mocny atut rozwiązań Hansgrohe Focus (można nawet napisać, że całej oferty Hansgrohe). Dużą zaletą armatury jest funkcja QuickClean. Umożliwia ona sprawne usuwanie kamienia wapiennego, a tym samym wpływa na żywotność asortymentu. Na czym polega QuickClean? Na tym, że wszystkie perlatory w Hansgrohe Focus zostały wzbogacone o elastyczne, silikonowe nakładki. Nie są one widoczne z punktu widzenia Użytkownika, ale za to gwarantują ogrom korzyści, jeśli chodzi o eksploatację, bo ich czyszczenie polega jedynie na przetarciu powierzchni palcem. W ten sposób wyeliminowane zostają osady, a my pozbawiamy się konieczności korzystania z inwazyjnych detergentów. Efektem tego bateria działa bez zarzutu wiele lat, a sprzątanie zajmuje mniej czasu.

 

Oszczędności w łazience z Air Power, EcoSmart i CoolStart(+)

Oszczędności związane z brakiem konieczności zakupu chemicznych detergentów to pierwsza ekonomiczna zaleta linii Focus. Jednak tych atrybutów finansowych jest o wiele więcej! Wiążą się one z trzema innowacyjnymi technologiami. Pierwszą jest AirPower. Jej działanie polega na mieszkaniu wody z powietrzem. W rezultacie strumień – wzbogacony o pęcherzyki powietrza – jest zdecydowanie bardziej miękki, a jednocześnie nie rozpryskuje się, potęgując komfort użytkowania. Mimo że wydaje się on obfity, to wykorzystuje znacznie mniejszą ilość wody, niż w standardowych rozwiązaniach. Kolejna to EcoSmart, która automatycznie ogranicza przepływ nawet do 5 l/min. Oznacza też jego stałą wielkość, nawet przy wahaniach ciśnienia. Trzecia innowacja to CoolStart – dostępna w niektórych bateriach Hansgrohe Focus. Jej obecność powoduje, że w momencie uruchamiania armatury z pozycji środkowej z wylewki wypływa zimna woda (a nie zmieszana) i dopiero po przesunięciu uchwytu w lewo następuje proces jej podgrzania. Zalety są więc oczywiste: to ochrona planety, mniej zużytej energii, więcej gotówki w portfelu, mniejsze rachunki, oszczędność energii, wygoda użytkowania.

 

Hansgrohe Focus 100 a może 190? Zalety ComfortZone (+)

Zastanawiacie się, co to jest ComfortZone? To kolejna zaleta, jaka wyróżnia baterie umywalkowe Hansgrohe, w tym Hansgrohe Focus. Punktem wyjścia do opracowania tej technologii przez ekspertów Hansgrohe były odpowiedzi na nurtujące pytania: jaka bateria będzie najlepsza? Jaka powinna być odległość między rantem umywalki a wylewką? Jak wysoka powinna być armatura? W rezultacie marka opracowała baterie umywalkowe dostępne w różnych wariantach wysokości od 70 do 230 mm, co daje możliwość wyboru rozwiązania najbardziej odpowiadającego naszym potrzebom. Dla przykładu Hansgrohe Focus 100 oznacza długość wylewki około 10 cm (dokładnie 9,4 cm). Dlaczego ten parametr jest tak ważny? Dzięki temu z łatwością napełnimy wysoki wazon, opłuczemy obuwie, zapewnimy sobie i bliskim swobodę ruchów.

hansgrohe focus wysokość baterii, hansgrohe focus, hansgrohe focus baterie umywalkowe
Hansgrohe Focus ComfortZone - idealna wysokość baterii umywalkowej

 Pielęgnacja i czyszczenie

Zasady pielęgnacji Hansgrohe Focus (+)

Armatura sanitarna to rodzaj asortymentu, o który należy dbać. Żaden produkt nie będzie służył wiecznie, a na dodatek prezentował się olśniewająco, jeśli zaniechamy czynności pielęgnacyjnych, albo – co gorsze – będziemy wykonywać je nieprawidłowo. Nie oznacza to zakupu drogich detergentów i specjalistycznych gąbek, wystarczy wiedza, czego nie używać. W większości przypadków (w tym i Hansgrohe Focus) najlepiej sprawdzą się woda, łagodne domowe roztwory i miękkie szmatki. Czego unikać? Popularnych Domestosów, CIF-ów, środków zawierających kwas mrówkowy, stężony ług sodowy, chlor, kwas octowy, ścierek o twardej warstwie ściernej, gąbek do szorowania. Jeśli korzystamy z produktów ze spryskiwaczem, najlepiej zaaplikujmy je na ściereczkę a dopiero potem na powierzchnię baterii – nigdy odwrotnie! W Hansgrohe Focus dużym ułatwieniem jest również technologia QuickClean, która pozwala w szybki sposób wyeliminować osady z kamienia.

hansgrohe focus kran do umywalki, hansgrohe focus kran, bateria niska hansgrohe focus
Niska bateria umywalkowa Hansgrohe Focus

 Hansgrohe Focus cena

Korzystny stosunek jakości do ceny (+)

Hansgrohe Focus to baterie łazienkowe, które zwyczajnie opłaca się kupić! Ich cena nie jest najniższa na rynku, ale nie jest też wygórowana. Mimo że jest to asortyment znanego producenta, nie przepłacimy wyłącznie za rozpoznawalne na świecie logo. To wysoka jakość, mnóstwo funkcjonalnych technologii i praktyczność związana z łatwością usuwania zabrudzeń. Wybierając armaturę z linii Focus, stawiamy na eko podejście, mniejsze rachunki i ciekawy design. Podsumuję to jednym zdaniem: nie będziecie żałować!

bateria chromowana hansgrohe focus, hansgrohe focus seria, hansgrohe focus bateria jednouchwytowa
Nowoczesna bateria Hansgrohe Focus

 Zalety i wady Hansgrohe Focus

+ nowoczesne wzornictwo,

+ wysoka jakość rozwiązań,

+ znany, renomowany producent,

+ aż 5 lat gwarancji,

+ produkcja zgodna z ekologicznymi dyrektywami,

+ korzystny stosunek jakości do ceny,

+ szeroki wybór asortymentu (poza tradycyjnymi modelami dostępne też baterie elektroniczne i dla niepełnosprawnych),

+ łatwość usuwania osadów dzięki funkcji QuickClean,

+ bateria umywalkowa dostępna w różnych wariantach wysokości,

+ oszczędność wody i energii, dziki funkcjom AirPower i EcoSmart,

 

- brak baterii w modnych odcieniach bieli i czerni.

bateria wysoka hansgrohe focus, hansgrohe focus bateria stojąca wysoka, hansgrohe focus bateria do umywalki
Hansgrohe Focus bateria umywalkowa z wysokim korpusem

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia