Syfon biały czy czarny? Wybieramy syfon brodzikowy i wannowy

(1 głos)
Syfon wannowy, Syfon brodzikowy, Syfon Viega
Syfon Viega Multiplex Trio w kolorze mosiądzu, przycisk do WC Visign for More 200

Syfon to z pozoru nieznaczący nic z punktu widzenia estetyki element. Ale pozory przecież mylą, a syfon oprócz tego, że ma ważne zadanie polegające na sprawnym odprowadzaniu wody zużytej podczas kąpieli i zapobieganiu przedostawania się brzydkich zapachów do łazienki, jest kropką nad „i” całej aranżacji. Dosłownie! Niewielki element będący jedyną widoczną częścią rozwiązania musi być dopasowany do wnętrza.

Nie tylko chrom

Przywykliśmy do dominacji chromowanych elementów do tego stopnia, że jeśli chodzi o wykończenie niepozornych detali sanitarnych, stawiamy właśnie na nie. Moda na kolorowe baterie; czarne, białe, czerwone czy miedziane, sprawiła jednak, że coraz większą uwagę przywiązujemy do detali. I choć chrom pasuje do wszystkiego, jest neutralny i nie zburzy harmonii wystroju, nawet tego, gdzie armatura ma inny odcień, to warto postawić na pełną spójność – w kategoriach syfonów także. Co więc oprócz chromu? Biel syfonu Viega.

Syfon wannowy, Syfon brodzikowy, Syfon Viega
Viega Simplex Trio Mt5 syfon wannowy kaskadowy

Syfon wannowy, Syfon brodzikowy, Syfon Viega
Komplet odpływowo przelewowy Viega Citaplex 

Biały syfon wannowy i brodzikowy – z czym łączyć?

Wybierasz białe baterie umywalkowe? Podoba Ci się biała armatura prysznicowa? To dobry wybór. Biel, choć nie aż tak popularna jak chrom, to znakomite rozwiązanie – zarówno pod kątem praktycznym, jak i estetycznym. Funkcjonalność tego wykończenia skupia się wokół łatwości utrzymania stref mycia w czystości. Na jasnych powierzchniach znacznie mniej widoczne są osady z kamienia czy mydła. To może i nie wpłynie na zmniejszenie częstotliwości sprzątania, ale z pewnością spowoduje, że zanieczyszczenia będą znacznie mniej widoczne.

Biała pokrywa syfonu Viega będzie pasować nie tylko do wnętrz, w których królują białe baterie. Warto też postawić na taki produkt, gdy dążymy do uzyskania jednolitej, monochromatycznej powierzchni wanny czy prysznica. Zastosowanie chromu lub czerni w takim przypadku stanowiłoby kontrast, biel z kolei to pełna harmonia, a więc neutralność, która nie zdominuje wystroju. Dzięki temu oferowane przez Viega syfony wannowe czy brodzikowe nie zachwieją estetyką pomieszczenia, w którym zamontowane są bateria umywalkowa miedziana czy bateria wannowa wolnostojąca czarna.

A może kontrast? Biały syfon brodzikowy lub wannowy w połączeniu z ciemną powierzchnią brodzika czy wanny to dość nieoczywisty, nieco odważny zabieg. Jedno jest jednak pewne: takie zestawienie robi wrażenie! Sprawdzi się w realizacjach loftowych, eklektycznych czy vintage.

Syfon wannowy, Syfon brodzikowy, Syfon Viega
Viega Multiplex Trio F Syfon do wanny z doprowadzeniem wody przez korek odpływu

Czarny syfon i stylistyczne możliwości

W opozycji do bieli stoi czerń, a czarny syfon wannowy lub brodzikowy, a właściwie jego ciemna pokrywa, to najlepsze co może być, jeśli chodzi o wykończenie wnętrza, w którym zamontowany jest brodzik czarny czy np. czarna wanna wolnostojąca. To podobnie jak w przypadku bieli patent na barwną spójność, która stanie się tłem dającym swobodę dalszej stylizacji. Do takiego duetu pasować będzie zarówno biała deszczownica i armatura prysznicowa czy złota bateria wannowo-prysznicowa podtynkowa z termostatem. Dobrym wyborem będzie też miedź, różowe złoto, chrom czy kolorowe alternatywy takie jak czerwień, zieleń czy żółty.

Kontrast w przypadku czarnego syfonu Viega także jest możliwy – a nawet i popularny! Ciemna pokrywa razem z białą powierzchnią wanny czy brodzika daje ciekawy efekt dynamizmu i wyrazistości. Jeśli jednak stawiasz na takie połączenie, najlepiej będzie jeśli armatura będzie miała taki sam kolor co syfon, a więc postaw na czerń! Zestawienie zda egzamin w aranżacjach industrialnych, modern classic, boho, skandynawskich oraz minimalistycznych.

Czarny syfon Viega odegra rolę elementu dynamizującego wystrój także w tych stylizacjach, w których rządzi kolor. Jeśli powierzchnia brodzika lub wanny ma bardziej nietuzinkowy odcień, np. czerwony, granatowy czy zielony, czarna pokrywa syfonu sprawdzi się doskonale. Warto wtedy także postawić na czarne baterie, by całość była spójna.

Syfon wannowy, Syfon brodzikowy, Syfon Viega
Viega Multiplex Trio Visign MT5 Zestaw wyposażeniowy czarny mat

Syfon wannowy, Syfon brodzikowy, Syfon Viega
Viega Tempoplex Syfon do brodzika

Inne kolory

Czy czerń, chrom i biel to jedyne możliwości? Nie! Są najchętniej popularne, ale w ofercie Viega prócz nich dostępne są inne, ciekawe odcienie, takie jak np. mosiądz czy stal szczotkowana. Najlepiej dopasować d nich baterie o takim samym wykończeniu, dzięki czemu łazienka będzie idealna.

Syfon wannowy, Syfon brodzikowy, Syfon Viega
Viega Multiplex Trio Visign MT5 Zestaw wyposażeniowy szlachetny mosiądz

Syfon wannowy, Syfon brodzikowy, Syfon Viega
Viega Tempoplex Syfon do brodzika

Syfon wannowy, Syfon brodzikowy, Syfon Viega
Viega Tempoplex Syfon do brodzika

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia