Oras Nova – nowoczesne baterie łazienkowe pełne funkcjonalności

(1 głos)
oras nova bateria, oras nova bateria termostatyczna, bateria termostatyczna oras nova
Oras Nova Bateria prysznicowa z termostatem

W branży sanitarnej, tak jak w każdej innej, panują trendy. I choć podstawowe funkcje poszczególnych rozwiązań łazienkowych pozostają wciąż niezmienne, to nic nie stoi na przeszkodzie, by produkty takie jak baterie intrygowały kształtem i umiejętnie odzwierciedlały obowiązującą modę – a ta stawia na prostotę! Pożegnaliśmy erę wyszukanych pokręteł i finezyjnie wygiętych wylewek. Kurzem pokryły się wymyślne korpusy. Teraz jest czas minimalizmu! To oznacza, że im mniej skomplikowana forma, tym lepiej. Jeśli bezpretensjonalnej linii towarzyszy ogrom funkcjonalności, armatura może uchodzić za doskonale oddającą kanon współczesnego projektowania. Tak też jest w przypadku kolekcji Oras Nova.

Pomysł na nowoczesną łazienkę

Geometryczne proste formy, skromna paleta uzupełniających się barw, nietuzinkowe punkty świetlne i mieszanka naturalnych surowców z syntetycznymi – tak w skrócie można opisać łazienki nowoczesne. Ich popularność nie dziwi, gdyż schludność oraz dekoracyjna oszczędność tworzą uniwersalne tło aranżacji, w której ważniejsze jest to, co można doświadczyć; spokój, odprężenie i relaks. W takich wnętrzach królują rozwiązania, którym daleko do niepraktycznych. Nie oznacza to jednak, że wszelkiego rodzaju produkty są pozbawione estetycznej wartości. Wręcz przeciwnie! Znakiem rozpoznawczym nowoczesnego wystroju jest to, że forma i funkcja występują w jednej postaci, takiej jak chociażby bateria Oras Nova.

Oras Nova to koncept o cechach minimalistycznych. Piękno armatury, która liczy rozwiązania do strefy mycia, w tym baterie wannowo-natryskowe, baterie natryskowe z deszczownicą czy baterie natryskowe z rączką typu Bidetta, skrywa się w prostocie. To kształty pozbawione skomplikowanych przejść, co z praktycznego punktu widzenia jest zaletą związaną z ograniczaniem przestrzeni, gdzie mogłyby gromadzić się brud i zanieczyszczenia. Zredukowane wzornictwo serii świetnie odnajdzie się w nowoczesnym kanonie urządzania i będzie doskonałym uzupełnieniem wystroju, w którym dominują gładkie, jednolite płaszczyzny czy surowe faktury betonu lub kamienia. Chromowane wykończenie baterii dodatkowo spotęguje wrażenie elegancji, które w minimalistycznych aranżacjach jest obowiązkowe.

Nowością w kolekcji Oras Nova jest model baterii Oras Nova Style, który jeszcze ciekawiej wpisuje się w kanony nowoczesnego designu. Seria została poszerzona o wersje z deszczownicą w kształcie zaokrąglonego sześcianu, co jest stylistycznym nawiązaniem do trendu, który w tym sezonie przybrał na sile. Mowa o obłościach, które szturmem podbiły nie tylko przestrzenie łazienek, lecz także salonów, sypialni czy kuchni. System natryskowy Oras Nova Style jest dostępny z baterią termostatyczną Oras Nova i 3-strumieniowym natryskiem ręcznym Oras Apollo Style.

zestaw prysznicowy oras nova, oras nova z deszczownicą, deszczownica oras nova
Oras Nova Bateria prysznicowa z deszczownicą

I żyli długo, i… wydajnie!

Cechą szczególną wszystkich baterii Oras jest innowacyjność. Marka stawia na nowoczesne technologie, które pozwalają nie tylko zwiększyć komfort mycia, lecz także gwarantują zmniejszenie zużycia wody i nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko naturalne.Przykładem tego mogą być chociażby inteligentne baterie bezdotykowe Oras, które ograniczają rozprzestrzenianie się zarazków o około 85% i eliminują zjawisko marnotrawstwa wody, czy armatura z cyfrową rączką natrysku, dzięki której możesz monitować zużycie. W Oras Nova za satysfakcję odpowiada m.in. technologia zapobiegająca osadzaniu się kamienia, która pozwala na szybką eliminację uporczywych osadów, co znacząco wydłuża żywotność armatury, a tym samym odkłada konieczność jej wymiany. W bateriach wykorzystano także ogranicznik EcoFlow, który pomaga w racjonalnym korzystaniu z wody i energii. Dzięki temu rachunki nie będą już takie straszne!

zestaw prysznicowy oras nova, zestaw prysznicowy oras, oras nova zestaw prysznicowy termostatyczny
Bateria termostatyczna Oras Nova

Oras Nova = bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i komfort w rodzinie produktów Oras Nova jest zasługą licznych funkcji chroniących przed oparzeniami. Mowa o termostacie, który uchodzi za jeden z obowiązkowych elementów strefy kąpieli. Jego obecność nie dość, że pozwala na pełną kontrolę temperatury strumienia, to też gwarantuje całkowitą swobodę mycia. To klucz do beztroskiej zabawy dla najmłodszych i przepis na wygodę w przypadku osób starszych oraz ograniczonych ruchowo.

Baterie termostatyczne Oras Nova zapewniają tę samą, stałą temperaturę strumienia, niezależnie od skoków ciśnienia w instalacji – dzięki temu unikniesz zarówno oparzeń, jak i nagłych orzeźwiających, ale nieprzyjemnie lodowatych, natrysków. Woda, zaraz po „odkręceniu” kurka osiąga pożądaną wartość i nie zmienia się bez względu na rozmaite czynniki zewnętrzne. Taka funkcja eliminuje też konieczność regulacji pokręteł w celu ustawienia odpowiedniej temperatury wody, a to przekłada się na eliminację niewykorzystanych przepływów. Od tego już krótka droga nie tylko do wygody, lecz także i oszczędności.

Na bezpieczeństwo czasie kąpieli wypływa także funkcja Thermo Cool zastosowana w rozwiązaniach Oras Nova. To nic innego jak nienagrzewający się korpus. Obudowa armatury, dzięki minimalnemu przenoszeniu ciepła, nie przejmuje temperatury strumienia, a więc jej dotknięcie nie będzie wiązało się z oparzeniem.

komplet prysznicowy oras nova, komplet prysznicowy oras, komplet prysznicowy termostatyczny

Skomentuj

1 komentarz

  • Natan
    Polecam te baterie, są rzeczywiście pierwszej klasy. Działają niezawodnie już kilka lat!

Rekomendacje i wyróżnienia