Novellini Opera – kabina stworzona do nowoczesnej łazienki

(10 głosów)
novellinie opera czarna kabina, novellinie opera czarne drzwi, czarna kabina prysznicowa novellinie opera
Kabiną Novellinie Opera oraz odpływ liniowy podłogowy

Łazienka nowoczesna to miejsce czystych form i geometrycznych brył. To zerwanie ze sztampą klasyki podporządkowanej obłym liniom i przepełnionej dekoracyjnymi bibelotami. W wizji współczesnych pomieszczeń to design podąża za funkcjonalnością, stanowiąc o potencjalne rozwiązań. Temu duetowi nie przeszkadzają zawiłości architektury, ciasnota i brak miejsca. To precyzja, prostota i spójność stanowią miarę sukcesu każdego projektu. Takimi cechami wyróżnia się właśnie Novellini Operakabina prysznicowa włoskiej marki, Novellini. Minimalistyczna rama i praktyczne detale to zaledwie początek listy jej atutów. Czego jeszcze możemy oczekiwać? Zapraszamy do lektury.

Novellini Opera, czyli porozumienie designu i funkcjonalności

Marco Pellici to designer włoskiego pochodzenia, który tworzy z pasją. Owocem jego twórczej inwencji jest m.in. kabina prysznicowa Novellini Opera. To prosta, minimalistyczna koncepcja będąca doskonałym uzupełnieniem wnętrz urządzonych na współczesną modłę. Składają się na nią solidna rama zbudowana ze zgrabnych profili oraz krystaliczna tafla szkła, której ważną częścią jest praktyczny uchwyt „soft touch”. Zarówno profile, jak i uchwyt dostępne są w czterech opcjach kolorystycznych do wyboru: białym macie, srebrnym, chromie oraz czerni (dostępnej tylko dla modeli PH+FH oraz 2PH), stanowiąc modną alternatywę do wnętrz nowoczesnych, industrialnych, loftowych czy klasycznych. Kabina opcjonalnie dostępna jest z geometrycznym nadrukiem Ravenna.

Kabina prysznicowa Novellini Opera to:

 • Nowoczesny design projektu włoskiego artysty Marco Pellici.
 • Minimalistyczne wzornictwo.
 • Cztery opcje kolorystyczne profili do wyboru: biały mat, srebrny, chrom i czerń.
 • Możliwość wyboru kabiny z geometrycznym nadrukiem.

Kabina prysznicowa Novellini Opera występuje nie tylko w różnych wariantach kolorystycznych profili. Rozwiązanie oferowane jest również jako drzwi do wnęki Novellini Opera 2PH oraz Novellini Opera 2P, kabina narożna ze ścianką boczną Novellini Opera PH+FH, drzwi do wnęki z dwoma skrzydłami przesuwnymi Novellini Opera 2A oraz kabina narożna Novellini Opera 2A.

biała kabina novellinie opera, novellinie opera drzwi białe, novellinie opera drzwi wnękowe białe
Białe drzwi przesuwne Novellinie Opera 2P+F

Praktyczne zalety kabiny Novellini Opera

Prysznic Novellini Opera wpisuje się w kanony współczesnego projektowania. Wizualne zalety dostępnych modeli to zaledwie początek zalet propozycji włoskiego producenta. Praktyczność rozwiązania gwarantują przesuwny system otwierania drzwi, który pozwoli oszczędzić cenną przestrzeń, np. małej łazienki w bloku, system podwójnego cichego domyku soft-closing, a także uchwyt z wypełnieniem soft-touch, który pozwala na sprawne otwieranie i zamykanie. Novellini Opera jest wyposażona również w system dolnych uszczelek zapewniających maksymalną szczelność i ograniczających możliwość przedostawania się wody poza obręb strefy mycia. Dzięki temu weźmiesz bezpieczną kąpiel, bez obaw o poślizgnięcia na mokrej posadzce.

Zalety kabiny Novellini Opera:

 • Przesuwny system otwierania drzwi, dzięki któremu oszczędzisz miejsce w łazience.
 • System podwójnego cichego domyku soft-closing, dający możliwość bezgłośnego i płynnego zamykania.
 • Uchwyt z wypełnieniem „soft touch”, co zapewnia sprawne otwieranie i zamykanie drzwi.
 • System dolnych uszczelek, dzięki którym woda nie przedostaje się na zewnątrz. Dzięki nim zapewnisz bezpieczeństwo kąpieli sobie i bliskim.
novellinie opera czarne drzwi, novellinie opera kabina we wnęce, czarna kabina we wnęce novellinie opera
Czarne drzwi prysznicowe przesuwne Novellinie Opera

Prysznic, któremu nic nie jest straszne

Kabina prysznicowa prostokątna Novellini Opera to także gwarancja wytrzymałości, dzięki materiałowi, z którego została wykonana. Mowa o szkle hartowanym o grubości 8 mm, które specjaliści określają jako szkło bezpieczne, z uwagi na to, że w razie rozbicia, pęka ono na drobne, tępe kawałki, które nie stanowią zagrożenia okaleczenia dla Użytkownika. Charakteryzują je wysoka odporność na zarysowania oraz trwałość. Szkło kabiny Novellini Opera dodatkowo jest poddawane obróbce polegającej na wypalaniu powłoki Crystal Clear. To hydrofobowa warstwa, która ogranicza możliwość osadzania się brudu i osadów wapiennych na drzwiach oraz ściankach kabiny Opera. Oznacza to nie tylko szybkie usuwanie zabrudzeń, znacznie łatwiejsze sprzątanie i brak zacieków na szybie, lecz także wiąże się z higieniczną korzyścią; ograniczeniem namnażania się bakterii.

Kabina Novellini Opera to także:

 • Bezpieczne szkło hartowane o grubości 8 mm. Materiał jest trwały i nie ulega zarysowaniu, a w razie rozbicia pęka na tępe kawałki, eliminując ryzyko okaleczenia.
 • Wypalana powłoka Crystal Clear, która zapobiega osadzaniu się kamienia i rozmnażaniu bakterii. Dzięki niej mycie szyby będzie przyjemnością!
novellinie opera kabina narożna, novellinie opera kabina profile srebrne, novellinie opera kabina prysznicowa
Kabina 90x90 Novellinie Opera A

Skomentuj

1 komentarz

 • Karolina B.
  Kabiny są przecudowne, samo piękno i ta prostota designu. Rewelacja pod każdym względem.

Rekomendacje i wyróżnienia