Minimalistyczna łazienka w bieli i złocie – zobacz inspirujące wnętrze, w którym króluje kabina Radaway

(0 głosów)
Radaway, Kabina radaway, Radaway essenza Pro Gold
Minimalistyczna łazienka z złotymi elementami, fot. Mindful Architekci

Biały we wnętrzach to zawsze dobry wybór – pisaliśmy o tym już nie raz. Tego zdania są także właściciele łazienki, a właściwie stylowego pokoju kąpielowego, z poniższych zdjęć. To elegancki buduar z naciskiem na wrażenie przestronności oraz wygodę. Królują w nim jasne kolory, funkcjonalne sanitariaty i akcenty złota w strefie z kabiną prysznicową od Radaway.

Pochwała redukcji, czyli łazienka minimalistyczna

W projekcie Moniki i Dawida Jankowiak z pracowni Mindful dominuje ulubiony styl tych, którzy nie lubią przesady. Mowa o minimalizmie, czy nurcie, który powstał z… nadmiaru! To kierunek pełen prostoty i ograniczenia (jednak niedosłownego). Nie ma w nim przesadności, zbytniej dekoracyjności czy wybujałych koncepcji. Minimalizm kocha umiarkowanie. Dzięki temu jest lekiem ma współczesny przesyt bodźców.

Radaway, Kabina radaway, Radaway essenza Pro Gold
Minimalistyczna łazienka w bieli i złocie, fot. Mindful Architekci

W minimalizmie, a zwłaszcza minimalistycznej łazience, dominuje zasada „mniej znaczy więcej”. To wnętrze pełne jasnych płaszczyzn (ich użycie uzasadnia się uzyskaniem efektu przestronności), geometrycznych brył oraz oszczędnych w formie dekoracji, a w zasadzie często nawet ich braku. Rolę ozdób odgrywają z reguły wysmakowane i wysoce funkcjonalne sanitariaty, takie jak np. designerskie baterie umywalkowe czy dekoracyjne detale kabiny prysznicowej, tak jak w przypadku wnętrza z poniższych zdjęć.

Minimalistyczna łazienka pracowni Mindful to realizacja stworzona dla młodej pary, która kocha nowoczesność. Spory metraż, liczący ponad 18 m2, pozwolił na zupełną swobodę, ale mimo tego właściciele i tak postawili na taką kompozycję stylów oraz odcieni, które potęgują wizualne poczucie przestronności.

Więcej o tym, jak urządzić minimalistyczną łazienkę, przeczytasz we wpisie: 29 pomysłów – łazienka minimalistyczna

Radaway, Kabina radaway, Radaway essenza Pro Gold
Umywalka nablatowa ze złotą baterią, fot. Mindful Architekci

Połączenie bieli i marmuru

W łazience dominuje jasny kolor bieli zestawiony z subtelnym motywem marmuru, którego dekoracją są czarno-szare żyłki dynamizujące całość. Wielkoformatowe płytki wyznaczają obszar posadzki oraz nachodzą na ściany, przez co aranżację cechuje zupełna spójność. Dzięki takiej kompilacji powstało wnętrze pełne światła, lekkości oraz oddechu – miejsce idealne do tego, by celebrować mijający czas, a nie tylko wpadać na szybko przed wyjściem do pracy.

Radaway, Kabina radaway, Radaway essenza Pro Gold
Wanna wolnostojąca, fot. Mindful Architekci

Kabina prysznicowa Radaway szyta na miarę

Ważnym elementem przestrzeni jest strefa kąpieli, która składa się z dwóch części. W jednej gości monolityczna wanna wolnostojąca, a w drugiej przestronna kabina prysznicowa walk-in. Jej ramy wyznaczają złote profile i okucia, które wspólnie z bateriami w tym samym odcieniu wnoszą do pomieszczenia nutkę elegancji.

Radaway, Kabina radaway, Radaway essenza Pro Gold
Łazienka w bieli i złocie, fot. Mindful Architekci

Właściciele postawili na markę, której ufają od dawna: Radaway. Z portfolio produktów wybrali wariant kabiny Radaway Essenza Pro Gold w programie „Na Miarę”. To oznacza stworzenie strefy prysznica całkowicie dostosowanej do własnych potrzeb oraz warunków panujących w pomieszczeniu. To możliwe albo przy pomocy konfiguratora dostępnego na stronie producenta, albo przy współpracy z certyfikowanymi instalatorami Radaway, którzy dokonują dokładnych pomiarów niezbędnych do zamówienia, a następnie montują gotowe rozwiązanie. Dzięki temu wybierany model (a w tym przypadku mająca 180 cm szklana ścianka) sprawdza się doskonale!

Kabina prysznicowa Radaway Essenza Pro Gold to produkt z kategorii premium. Transparentną ściankę tworzy bezpieczne i odporne szło hartowane o grubości 6 mm, które jest odporne na łazienkowe rewolucje. Nad efektem estetycznym, czyli minimalistycznym dopełnieniem aranżacji, czuwają z kolei zawiasy zlicowane z szybą, które dodatkowo gwarantują sprawniejsze usuwanie zbrudzeń. Kabina wyposażona jest w listwę magnetyczną i elastomerowe uszczelki, które są wytrzymałe na zmianę temperatury i wilgoć.

Radaway, Kabina radaway, Radaway essenza Pro Gold
Kabina prysznicowa Radaway, fot. Mindful Architekci

Złote detale

Złote zawiasy i profile kabiny Radaway Essenza Pro Gold są wyznacznikiem aranżacji. Wykończenie zostało powtórzone w strefie umywalkowej, gdzie zdobi cylindryczne baterie umywalkowe, oraz w części z wanną i z kabiną prysznicową. Taka barwna spójność wnosi do wnętrza powiew harmonii, ociepla wystrój, a przede wszystkim pełne bieli ściany pozbawia sterylności oraz chłodu. Odpowiada także za kreowanie atmosfery elegancji i luksusu.

Radaway, Kabina radaway, Radaway essenza Pro Gold
Kabina prysznicowa Radaway, fot. Mindful Architekci

Projekt i zdjęcia łazienki: Mindful Architekci

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia