Kabina walk-in Radaway Modo X II w wielu nowych odsłonach. Zobacz inspirujące rozwiązania!

(1 głos)
radaway modo x ii, kabina radaway modo x ii, radaway modo x
Aranżacja nowoczesnej łazienki Radaway Modo X Black II Frame z kabiną walk-in

Kabiny otwarte, czyli inaczej kabiny walk in, podbijają sanitarny świat. Coraz częściej spotkasz je w łazienkach – nie tylko tych nowoczesnych. To rozwiązania, które mają więcej zalet niż wad, zwłaszcza jeśli przybierają formę oryginalnej kabiny Radaway Modo X II. Marka poszerzyła asortyment produktów Modo X o stylowe produkty Radaway Modo X II o maksymalnej wysokości do trzech metrów, ale to niejedyna rzecz, jaka je wyróżnia. Czym jeszcze zaskoczy Cię prysznic Radaway?

O czym przeczytasz w artykule?

Kabiny walk-in Radaway do nowoczesnych łazienek i nie tylko

Prysznice walk-in zrewolucjonizowały świat łazienki, czyniąc z nich przestronne pomieszczenia, w których wyraźnie czuć wrażanie otwartości – dotyczy to nawet tych wnętrz, których metraż „nie grzeszył” rozmiarem. Ponadczasowa estetyka ścianek prysznicowych wytyczających obszar kąpieli dodaje całości wizualnej lekkości oraz przejrzystości. Rozwiązanie tego typu jest również uniwersalne stylistycznie, bo będzie pasować zarówno do wystroju nowoczesnego, jak i klasycznego, minimalistycznego czy nawet retro! Transparentna szyba, brak brodzika (lub wybór wariantu płaskiego, nierzucającego się w oczy) powodują, że wszystko idealnie ze sobą współgra.

Radaway Modo X II to również znakomita alternatywa do łazienek utrzymanych w stylu loft, w których charakterystycznym elementem są wysokie sufity. Dostępność wariantów o wysokości nawet do 3 metrów pozwoli efektownie wykorzystać przestrzeń, potęgując tym samym poczucie optycznego powiększenia.

kabina radaway modo x ii, walk-in radaway modo x ii, ścianka prysznicowa radaway modo x ii
Radaway Modo X Black III Frame Kabina prysznicowa walk-in

Prysznic walk-in Radaway i jego praktyczna strona

Największą zaletą każdej kabiny walk-in jest funkcjonalność! Ścianki można ulokować niemal wszędzie, wykorzystując niewymiarowe wnęki czy niezaadaptowane przestrzenie łazienki pod skosami. Taka alternatywa zajmie zdecydowanie mniej miejsca i nie wymaga montażu brodzika. Zamiast niego konieczny jest jednak odpływ liniowy lub ścienny, o którego instalacji należy pomyśleć jeszcze na etapie remontu łazienki – w przeciwnym razie posadzka będzie wymagała kucia i większych modernizacji. Należy wówczas uwzględnić też wymagane spadki, które wynoszą około 1,5 centymetra.

Kabiny otwarte, takie jak Radaway Modo X i Modo X II, docenią niemal wszyscy użytkownicy. Zarówno dzieci i dorośli, którzy chcą szybko wziąć kąpiel, jak i osoby poruszające się na wózkach i te borykające się z niepełnosprawnościami. Bezprogowe wejście i wyjście, a także brak drzwi zagwarantują swobodę, komfort i możliwość montażu dodatkowych elementów, takich jak siedziska czy poręcze.

Praktyczność kabiny walk-in Radaway wiąże się również z właściwościami wykorzystywanych materiałów. Mowa o szkle hartowanym, z którego wykonane są ścianki rozwiązania. Marka Radaway wykorzystała w tym przypadku trwałe szkło hartowane o grubości 10 mm, zgodne z normą PN:EN 12150:1. Tafla jest wysoce odporna na codzienną eksploatację, a w porównaniu z tradycyjną szybą jest nawet 5 razy bardziej wytrzymała. Nie są jej straszne wahania temperatur czy środki chemiczne.

Szkło hartowane określane jest również jako szkło bezpieczne, co oznacza, że szyba (dzięki procesowi hartowania), w sytuacji rozbicia pęka na drobne, tępe kawałeczki, które nie spowodują okaleczenia.

Tym, co jeszcze wyróżnia kabiny Radaway jest zastosowana powłoka EasyClean®. To warstwa, która ułatwia czyszczenie szkła. Wszystko dlatego, że wykazuje właściwości hydrofobowe, co w praktyce oznacza, że krople wody nie zatrzymują się na szybie, a spływają, zabierając ze sobą wszelkie zanieczyszczenia.

kabina prysznicowa walk-in, łazienka z kabiną walk-in, kabiny prysznicowe walk-in
Radaway Modo X Black I Frame Kabina prysznicowa typu walk-in

Radaway Modo X II klasycznie i w czerni

Rodzina kabin walk-in Radaway Modo X II to przykład produktów należących do kategorii uniwersalnych. Wyróżniająca je wizualna prostota wpływa na to, że rozwiązania mogą stać się częścią niemal każdej łazienki. W przypadku wariantów Radaway Modo X II mamy do wyboru wersje klasyczne z chromowanymi elementami, takimi jak wspornik, oraz te nawiązujące do bieżących trendów, czyli kabiny z czarnymi detalami Radaway Modo X II Black. Wśród nich znajdują się kabiny Modo X Black II Factory ze wzorem przypominającym szprosy w loftowych okienkach, Radaway Modo Black II Frame, gdzie taflę szyby otula ciemna rama, czy przestronne kabiny walk-in Radaway Modo X Black III (w opcji tradycyjnej, Frame oraz Factory). 

Skomentuj

2 komentarzy

  • Klaudia71
    Porywa mnie ta prostota designu!!
  • haniak
    Mam kabinę z Radaway, już w sumie kilka lat. Jest ekstra, bardzo dobra jakość. Choć z żalem patrzę na ten design :/, jest piękny a ja tak szybko z remontem nie ruszę.

Rekomendacje i wyróżnienia