Hansgrohe Ecostat – bateria termostatyczna. Jak działa i jakie ma zalety?

(6 głosów)
Hansgrohe Ecostat Comfort – bateria termostatyczna Hansgrohe, wyposażenie łazienek lazienkarium.pl
Na zdjęciu: Zestaw prysznicowy Hansgrohe Ecostat Comfort


Ciągła regulacja optymalnej temperatury wody pod prysznicem czy w wannie może być żmudnym zajęciem. Nie dość, że z czasem przy ustawianiu parametrów kończy nam się cierpliwość, to do tego wodomierz "kręci się" na okrągło, zwiększając koszty w domowym budżecie. Żeby temu zaradzić, producenci sanitariatów opracowali baterie termostatyczne. Te z pozoru zwykłe i nie odróżniające się od tradycyjnych propozycji produkty to realne korzyści – dla nas, portfela i otoczenia. Jak działa bateria termostatyczna i jakie zalety kryją innowacyjne termostaty Hansgrohe Ecostat? Przeczytajcie!

 

Hansgrohe Ecostat Comfort, Hansgrohe Ecostat E i Hansgrohe Ecostat S 

Sanitarny lider – marka Hansgrohe – co rusz zyskuje symbiozą designu i użyteczności. W ofercie producenta znajdziemy różnorodne baterie termostatyczne, które umiejętnie wpasują się w standardy tradycyjnego, nowoczesnego czy minimalistycznego wzornictwa. Armatura wannowa lub prysznicowa Hansgrohe Ecostat Comfort, przeznaczona do montażu podtynkowego, intryguje klasycznym wzornictwem. Bateria Hansgrohe Ecostat E – w wersji z kwadratowymi pokrętłami – świetnie scali współczesny charakter przestrzeni, a model Hansgrohe Ecostat S o bardziej owalnych kształtach doda wnętrzu łagodnego sznytu. W rodzinie Hansgrohe Ecostat znajdziemy także: uniwersalny model Hansgrohe Ecostat Universal, stylową propozycję Hansgrohe Ecostat 1001 CL czy Hansgrohe Ecostat Select – wyjątkowy duet złożony z formy i funkcji.

 
Hansgrohe Ecostat S – bateria termostatyczna Hansgrohe, wyposażenie łazienek lazienkarium.pl
Na zdjęciu: bateria Hansgrohe Ecostat S
 

Bateria Hansgrohe Ecostat Select – perfekcja na każdym milimetrze!

Bateria termostatyczna Hansgrohe Ecostat Select to projekt wybitnych twórców z Phoenix Design – autorów minimalistycznej propozycji Axor Uno czy nietuzinkowej kolekcji Hansgrohe Metropol Classic. To nowoczesne rozwiązanie dostępne jest nie tylko w wersji prysznicowej, lecz także wannowej, co pozwala na maksymalny komfort podczas kąpieli oraz szybką regulację strumienia i temperatury. Jak przystało na koncepcję opartą o nowoczesne standardy wzornicze, Hansgrohe Ecostat Select łączy formę z funkcjonalnością. Termostat wyglądem przypomina trapezoid, a jego górna powierzchnia wykonana jest ze szkła i stanowi dodatkową półkę na kosmetyki oraz akcesoria łazienkowe, które będą zawsze pod ręką. W myśl minimalistycznych reguł producent zadbał również o możliwość ukrycia przyłączy, co nieweluje problem sprzątania trudno dostępnych miejsc – dzięki temu przestrzeń wyróżnia się wręcz ascetyczną prostotą. 

 
Hansgrohe Ecostat Select – bateria termostatyczna Hansgrohe, wyposażenie łazienek lazienkarium.pl
Na zdjęciu: bateria wannowa ścienna Hansgrohe Ecostat Select

 
Praktyczna strona baterii Hansgrohe Ecostat Select związana jest również z ergonomią, ekologią i komfortem. Intuicyjna obsługa, bazująca na wykorzystaniu ergonomicznych uchwytów i czytelnych symboli, zapewnia łatwą modulację pokrętła – nawet wtedy, gdy mamy namydlone ręce. Plusem jest także obudowa, która posiada izolację termiczną, dzięki czemu bateria nie nagrzewa się, a na kwestie bezpieczeństwa dodatkowo wpływa specjalnie zaprojektowana blokada temperatury. To wszystko gwarantuje najwyższy standard kąpieli – zarówno dla najmłodszych domowników, jak i starszych. 

 
Hansgrohe Ecostat Select – bateria termostatyczna Hansgrohe, wyposażenie łazienek lazienkarium.pl
Na zdjęciu: Hansgrohe Ecostat Select


 
Marka Hansgrohe poza aspektem wygody i jakości, pieczołowicie dba o to, by asortyment spełniał wymogi dotyczące ochrony środowiska. Funkcja oszczędzająca wodę pozwala zredukować przepływ do 10 l/min, a tym samym pomaga w generowaniu oszczędności. Zdaniem ekspertów branży sanitarnej, instalacja baterii termostatycznej to realne zmniejszenie wydatków nawet o 40%. 

 
Hansgrohe Ecostat Select – bateria termostatyczna Hansgrohe, wyposażenie łazienek lazienkarium.pl
Na zdjęciu: bateria termostatyczna Hansgrohe Ecostat Select
Dlaczego warto wybrać baterie termostatyczne Hansgrohe Ecostat Select?
 • to nowoczesny design połączony z funkcjonalnością,
 • górna powierzchnia termostatu może służyć za praktyczną półkę na akcesoria,
 • rozwiązanie wyposażone jest w ergonomiczne uchwyty i czytelne symbole,
 • obudowa wyposażona w izolację termiczną, która zapobiega oparzeniom,
 • funkcje oszczędzające wodę pozwalają na redukcję przypływu do 10 l/min,
 • możliwość blokady temperatury pozwala nie tylko na wygodę, lecz także gwarantuje bezpieczeństwo,
 • bateria posiada przycisk umożlwiający zwiększenie przepływu.


 

Bateria termostatyczna – jak działa?

Jak działa bateria termostatyczna? Odpowiedź jest prosta! Rozwiązanie najczęściej składa się z dwóch pokręteł: jedno przeznaczone jest do regulacji temperatury, drugie pomaga modulować wielkość strumienia. Ich rozmieszczenie jest zależne od tego, jaki model armatury wybraliśmy (czasem znajdują się one nad sobą, jak w propozycji baterii podtynkowych Hansgrohe Ecostat E, a niekiedy – w przypadku baterii natynkowych ściennych – rozlokowane są po przeciwległych stronach, jak w przypadku Hansgrohe Ecostat Comfort czy Ecostat Universal). Cały proces odbywa się wewnątrz baterii, naszym zadaniem jest jedynie ustawienie pożądanej temperatury na dedykowanym do tego pokrętle. 

 
Hansgrohe Ecostat E– bateria termostatyczna Hansgrohe, wyposażenie łazienek lazienkarium.pl
Na zdjęciu: bateria prysznicowa podtynkowa Hansgrohe Ecostat E

 
Specjalny mechanizm miesza wodę ciepłą oraz zimną, pozwalając na to, że od razu po uruchomieniu zaworu, otrzymamy strumień o wymaganej temperaturze – bez straty cennych sekund i nerwów. Mechanizm ten również przez cały czas utrzymuje pożądaną wartość, dzięki czemu nie musimy się martwić o jakiekolwiek wahania, spowodowane chociażby spadkiem ciśnienia wody. Nowoczesne produkty, w tym Hansgrohe Ecostat, gwarantują pełną precyzję oraz dokładność ustawień do 1°C, a dodatkowo posiadają także blokadę przy 40°C. Dzięki temu ograniczymy ryzyko, że nagle temperatura ulegnie zmianie i z deszczownicy, słuchawki czy wylewki popłynie zbyt gorący strumień, narażając nas i osoby biorące kąpiel na oparzenia

 
Hansgrohe Ecostat S – bateria termostatyczna Hansgrohe, wyposażenie łazienek lazienkarium.pl
Na zdjeciu: zestaw prysznicowy z deszczwonicą Hansgrohe Ecostat S

 

Bateria termostatyczna: z której strony ciepła woda?

Żeby pożądany strumień był stały, a woda zachowała pożądaną temperaturę konieczny jest prawidłowy montaż baterii termostatycznej. Głowica będzie działała poprawnie, gdy ciepłą wodę podłączymy z lewej strony, a zimną z prawej.

 Hansgrohe Ecostat – bateria termostatyczna Hansgrohe, wyposażenie łazienek lazienkarium.pl

 
Baterie termostatyczne opinie, zalety:
 • Możliwość blokady przepływu przy 38°,
 • Utrzymanie stałej temperatury wody bez względu na wahania ciśnienia i spadki temperatury,
 • Ochrona przed oparzeniami, bezpieczeństwo kąpieli dla osób starszych i dzieci,
 • Maksymalna wygoda,
 • Redukcja przepływu, oszczędność wody do nawet 40%,
 • Prosta, intuicyjna obsługa.

 

Skomentuj

1 komentarz

 • Maja
  Użytkuję baterię termostatyczną od kilku lat - polecam. Rewelacyjne rozwiązanie.

Rekomendacje i wyróżnienia