GROHE Essence, czyli esencja perfekcji – zobacz najciekawsze elementy serii

(2 głosów)
grohe essence kolory wykończeń, kolory baterii grohe essence, 10 kolorów grohe essence
GROHE Essence Baterie umywalkowe w różnych wykończeniach

Dwa lata temu zapanowała moda na obłości i tak, nieprzerwanie, trwa do dziś. Subtelne kształty, miękkie łuki i naturalność stały się domeną pięknych wnętrz; budują poczucie przytulności, kreują atmosferę sielskości i całkowicie zrywają z chłodnym i sterylnym wizerunkiem przestrzeni. Teraz w trendach dominuje delikatna elegancja, a tej nie brakuje w przypadku kolekcji GROHE Essence i GROHE Essence New.

GROHE, czyli mistrz perfekcji

GROHE to globalna marka, która zarówno każdemu wyjadaczowi wnętrzarskich nowinek, jak i mieszkaniowym laikom, kojarzy się z jednym: doskonałością. To urzeczywistnienie niemieckiej perfekcji i dążenie do doskonałości nastawione nie tylko na profesjonalne podejście do produkcji, lecz także bazujące na innowacyjności – nie przez przypadek inżynierowie GROHE w sanitarnym świecie określani są jako Mistrzowie Technologii. Tworzą oni produkty w pełni zasługujące na miano „Made in Germany” – produkty, które zaspokajają potrzeby funkcjonalności i estetyki.

grohe essence deszczownica, deszczownica grohe essence, deszczownia grohe essence
Aranżacja łazienki z deszczownicą GROHE Essence

Marka GROHE na przestrzeni ostatnich lat stała się synonimem solidności i niezawodności, zamkniętych w ramach fenomenalnego wzornictwa. Potwierdzeniem tego jest ponad 240 nagród przyznanych w dziedzinie designu oraz zajęcie miejsca w pierwszej trójce rankingu „Germany’s most sustainable major companies”. To firma, która produkuje rozwiązania, zidęki którym łazienka jest nie tylko miejscem czysto użytkowym – zamienia się w przestrzeń niczym z pierwszych stron wnętrzarskich magazynów. To wzornictwo, które urzeka i jakość, którą widać i czuć zaraz po dotknięciu każdego elementu sygnowanego logo GROHE.

GROHE – co to za firma?

 • GROHE to firma z niemieckimi korzeniami. Obecnie marka jest częścią LIXIL Group Corporation – lidera na rynku wyrobów sanitarnych.
 • GROHE to jedna z najbardziej innowacyjnych firm na rynku. Filarami jej działania są jakość, technologia i zrównoważony rozwój.
 • Na koncie GROHE znajdują się liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane za design oraz funkcjonalność.
grohe essence new, grohe essence new armatura, armatura grohe essence new
Armatura GROHE Essence New

grohe essence bateria wolnostojąca, bateria do wanny grohe essence, grohe essence baterie wannowe
Bateria wannowa GROHE Essence

złoty w łazience, złote baterie łazienkowe, złota bateria do umywalki
GROHE Essence Bateria umywalkowa złota

GROHE Essence i GROHE Essence New stylistycznie doskonałe

Seria GROHE Essence powstała z miłości do natury i pasji do subtelnego piękna, jakie charakteryzuje jej poszczególne elementy. To geometryczne konstrukcje bazujące na cylindrycznych kreacjach, którym wizualnej lekkości dodają miękkie kontury wylewek i delikatne przejścia. To stylistyczny puryzm w wersji pozbawionej surowości ostrych kształtów i kątów prostych – w tym przypadku dominują harmonia, łagodność i wyważona nowoczesna stylistyka, która stanie się ozdobą przestrzeni.

grohe essence aranżacja, grohe essence zdjęcia, grohe essence zdjęcia aranżacji
Łazienka z bateriami GROHE Essence

GROHE Essence to interpretacja modnych organicznych trendów, które nawołują do powrotu do korzeni – natury i jej bogactwa. Pewnie dlatego też, baterie i inne elementy serii GROHE Essence i Essence New tak doskonale wpiszą się w wystrój wnętrz urządzonych pod dyktando nurtów scandi, modern classic czy wiecznie modnej klasyki, która coraz częściej gości w domowych sceneriach. Takie rozwiązania zmiękczają wizualnie wystrój, ocieplają go, są przyjemne dla oka, ale mają też mnóstwo praktycznych zalet – w przypadku ceramiki z uwagi na ograniczenie kanciastych elementów eliminują możliwość bolesnych uderzeń i siniaków.

grohe essence złota armatura, złota armatura grohe essence, grohe essence w kolorze złotym
Aranżacja łazienki ze złotymi bateriami GROHE Essence

GROHE Essence, czyli parada rozmaitości

W serii GROHE Essence znajduje się wszystko, co konieczne, by urządzić idealną łazienkę. To baterie umywalkowe GROHE Essence z różnymi wariantami wylewek (od obrotowej, po nieruchomą) dostępne w wariantach podtynkowych, sztorcowych, stojących czy montowanych na rancie umywalki, a także baterie wannowo-prysznicowe, bateria bidetowa, elegancka bateria podłogowa przeznaczona do montażu przy wannie wolnostojącej i bezpieczne w użytkowaniu baterie termostatyczne do strefy natrysku. Całość dopełniają stylowe akcesoria GROHE Essentials, takie jak uchwyty, mydelniczki, wieszaki na ręczniki, haczyki czy szczotki do WC.

grohe essence bateria ścienna, grohe essence bateria podtynkowa, bateria podtynkowa grohe essence
GROHE Essence Bateria umywalkowa podtynkowa

Kontynuacją naturalnych linii produktów GROHE Essence są umywalki – od małych, które idealnie uzupełnią niewielką przestrzeń toalety dla gości, po modele nablatowe i meblowe, które w połączeniu z pojemnymi szafkami zamienią się praktyczną przestrzeń mycia. Ceramicznym zwieńczeniem serii są także bidety oraz stojące lub wiszące miski WC GROHE Essence z technologią PureQuard, która powoduje, że bakterie i zarazki nie przylegają do powierzchni sedesu. Ich dodatkowym atutem jest bezkołnierzowa konstrukcja ograniczająca występowanie trudnych zakamarków, w których gnieżdżą się zanieczyszczenia. Dzięki temu sprzątanie toalety jest dziecinnie proste!

umywalki grohe essence, grohe essence umywalki, grohe essence umywalka biała
GROHE Essence Umywalka wisząca

grohe umywalka, grohe essence umywalka wisząca, mała umywalka grohe essence
Umywalka GROHE Essence

grohe essence umywalka szafkowa, grohe essence umywalka wpuszczana, grohe essence umywalka zamiast blatu
GROHE Essence Umywalka meblowa

GROHE Essence to także wanny, które będą pomostem do osiągnięcia pełnego odprężenia. Podobnie jak pozostałe elementy kolekcji konstrukcje wyróżniają obłe linie i miękkie przejścia, które pozwalają na przyjęcie wygodnej pozycji podczas wylegiwania się pod pierzynką piany. W ofercie dostępne są monolityczne wanny wolnostojące, wanny przyścienne oraz wanny do zabudowy.

Co znajduje się w serii GROHE Essence?

 • Armatura sanitarna, w tym baterie umywalkowe (sztorcowe w rozmiarze od S do XL, do umywalek wolnostojących, baterie wielootworowe i baterie ścienne), baterie prysznicowe, baterie wannowo-prysznicowe, bateria bidetowa, bateria podłogowa, a także baterie termostatyczne.
 • Umywalki ceramiczne, w tym umywalka nablatowa okrągła i owalna, umywalka meblowa (w trzech rozmiarach: 100 cm, 80 cm i 60 cm), umywalka wisząca (60 cm i 70 cm), a także postument i półpostument do umywalki.
 • Bidet wiszący i stojący oraz miska WC wisząca i stojąca z deską (sedesową zwykłą lub wolnoopadajacą).
 • Wanna wolnostojąca oraz wanny przyścienne.
 • Akcesoria łazienkowe GROHE Essentials, w tym szczotka toaletowa, uchwyty, haczyki, wieszaki i mydelniczka.
 • Akcesoria montażowe; zestaw odpływowy i przelewowy, nóżki do wanien do zabudowy, zestaw napełniający system uszczelniający.
grohe essence wanna, wanna grohe essence, grohe essence wanny
Wanna wolnostojąca GROHE Essence

grohe essence umywalka na blat, grohe essence umywalka okrągła, umywalka nablatowa grohe essence
GROHE Essence Umywalka nablatowa okrągła

grohe essence wc wiszące, grohe essence wc podwieszane, grohe essence miska wisząca
GROHE Essence Miska WC podwieszana

Baterie GROHE Essence i ich zalety

Innowacyjność to coś, co wyróżnia rozwiązania marki GROHE. W przypadku baterii lista technologicznych zalet jest bardzo długa, a związana z nimi funkcjonalność wspomaga codzienność i stoi na straży ekologii. Wśród nich znajdują się:

 • GROHE SilkMove®, czyli technologia zapewniająca płynne działanie armatury i wygodę użytkowania – niezależnie od tego, jak długo bateria jest eksploatowana.
 • GROHE StarLight®, czyli wieloletni połysk i wysoka odporność powierzchni armatury na odbarwienia i zarysowania. Dzięki temu armatura GROHE Essence cały czas wygląda tak, jak w dniu zakupu.
 • GROHE EcoJoy, czyli technologia ograniczająca zużycie wody. Powoduje, że przepływ jest zmniejszony, bez uszczerbku na komforcie użytkowania.
 • GROHE QuickFix®, czyli system usprawniający montaż baterii GROHE. To innowacja, która pozwala skrócić czas instalacji nawet o 40%.
grohe essence baterie łazienkowe, baterie łazienkowe grohe essence, grohe essence baterie do łazienki
GROHE Essence Bateria wannowa

złote baterie grohe essence, grohe essence bateria łazienkowa złota, grohe essence złote
GROHE Essence Bateria umywalkowa z ruchomą wylewką

grohe essence chrom, grohe essence bateria chrom, bateria umywalkowa grohe essence
GROHE Essence Bateria umywalkowa chrom

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia