FAQ Bateria termostatyczna z której strony ciepła woda?

(6 głosów)
bateria termostatyczna, bateria wannowa termostatyczna, bateria wannowa z termostatem
Axor Starck Organic Bateria termostatyczna

Baterie termostatyczne niemal nie różnią się od klasycznej armatury pod względem wyglądu. Jednak ich sekret tkwi w środku! Chodzi o termostat, którego kluczowymi zadaniami są precyzyjne dostosowanie temperatury wody wypływającej z wylewki czy deszczownicy, a także mieszanie gorącego i zimnego strumienia w jak najkrótszym czasie. Żeby jednak te dwie funkcje zostały zrealizowane, konieczny jest poprawny montaż armatury i odpowiednie doprowadzenie wody do baterii, dlatego dziś odpowiadamy na pytanie: po której stronie ciepła woda?

Z której strony ciepła woda do baterii termostatycznej?

Najczęściej pojawiającą się wątpliwością, jaką spotkać można na forach internetowych, jest prawidłowe doprowadzenie wody do baterii. Liczba pytań dotyczących tego, z której strony ciepła woda do baterii termostatycznej urasta do setki. Od poprawnej instalacji zależy bowiem, czy armatura będzie działać prawidłowo, czyli czy będzie dostarczać strumień o odpowiedniej temperaturze. Efektem błędnego, odwrotnego podpięcia zasilania ciepłej wody użytkowej na króćcu wody zimnej będzie stale letnia lub niebezpiecznie gorąca woda.

Żeby więc z kranu wypłynęła odpowiednio ciepła woda, z której strony powinno być podpięte zasilanie? W bateriach termostatycznych podłączenie gorącej wody znajduje się z lewej strony, a zimnej z prawej. Bardzo często, dla ułatwienia montażu na mosiężnym korpusie baterii znajdują się oznaczenia; H (hot) dla gorącej wody oraz C (cold) dla zimnej.

Co zrobić, w przypadku, gdy woda ciepła i zimna doprowadzone są odwrotnie? Wybierz tradycyjne baterie z mieszaczem.

Pamiętaj! Prawidłowe działanie armatury z termostatem zależy od tego, czy dobrze zainstalowana jest bateria termostatyczna. Podłączenie ciepłej wody z prawej strony to błąd! Ciepła woda musi być podłączona z lewej strony, a zimna z prawej.

bateria termostatyczna pod prysznic, bateria prysznicowa z termostatem, prysznic z baterią termostatyczną
Zucchetti Pan Bateria prysznicowa termostatyczna i deszczownica chrom

bateria łazienkowa termostatyczna, bateria prysznicowa termostatyczna, bateria termostatyczna do prysznica
Hansgrohe Ecostat Bateria termostatyczna do łazienki

duravit bateria termostatyczna, bateria wannowa termostatyczna duravit, duravit baterie z termostatem
Duravit C.1 Bateria termostatyczna do wanny

ravak bateria termostatyczna, bateria termostatyczna ravak, ravak baterie z termostatem
Ravak Bateria termostatyczna pod prysznicem

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia