FAQ Bateria termostatyczna z której strony ciepła woda?

(5 głosów)
bateria termostatyczna, bateria wannowa termostatyczna, bateria wannowa z termostatem
Axor Starck Organic Bateria termostatyczna

Baterie termostatyczne niemal nie różnią się od klasycznej armatury pod względem wyglądu. Jednak ich sekret tkwi w środku! Chodzi o termostat, którego kluczowymi zadaniami są precyzyjne dostosowanie temperatury wody wypływającej z wylewki czy deszczownicy, a także mieszanie gorącego i zimnego strumienia w jak najkrótszym czasie. Żeby jednak te dwie funkcje zostały zrealizowane, konieczny jest poprawny montaż armatury i odpowiednie doprowadzenie wody do baterii, dlatego dziś odpowiadamy na pytanie: po której stronie ciepła woda?

Z której strony ciepła woda do baterii termostatycznej?

Najczęściej pojawiającą się wątpliwością, jaką spotkać można na forach internetowych, jest prawidłowe doprowadzenie wody do baterii. Liczba pytań dotyczących tego, z której strony ciepła woda do baterii termostatycznej urasta do setki. Od poprawnej instalacji zależy bowiem, czy armatura będzie działać prawidłowo, czyli czy będzie dostarczać strumień o odpowiedniej temperaturze. Efektem błędnego, odwrotnego podpięcia zasilania ciepłej wody użytkowej na króćcu wody zimnej będzie stale letnia lub niebezpiecznie gorąca woda.

Żeby więc z kranu wypłynęła odpowiednio ciepła woda, z której strony powinno być podpięte zasilanie? W bateriach termostatycznych podłączenie gorącej wody znajduje się z lewej strony, a zimnej z prawej. Bardzo często, dla ułatwienia montażu na mosiężnym korpusie baterii znajdują się oznaczenia; H (hot) dla gorącej wody oraz C (cold) dla zimnej.

Co zrobić, w przypadku, gdy woda ciepła i zimna doprowadzone są odwrotnie? Wybierz tradycyjne baterie z mieszaczem.

Pamiętaj! Prawidłowe działanie armatury z termostatem zależy od tego, czy dobrze zainstalowana jest bateria termostatyczna. Podłączenie ciepłej wody z prawej strony to błąd! Ciepła woda musi być podłączona z lewej strony, a zimna z prawej.

bateria termostatyczna pod prysznic, bateria prysznicowa z termostatem, prysznic z baterią termostatyczną
Zucchetti Pan Bateria prysznicowa termostatyczna

bateria łazienkowa termostatyczna, bateria prysznicowa termostatyczna, bateria termostatyczna do prysznica
Hansgrohe Ecostat Bateria termostatyczna do łazienki

duravit bateria termostatyczna, bateria wannowa termostatyczna duravit, duravit baterie z termostatem
Duravit C.1 Bateria termostatyczna do wanny

ravak bateria termostatyczna, bateria termostatyczna ravak, ravak baterie z termostatem
Ravak Bateria termostatyczna pod prysznicem

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia