Czysta strefa prysznica – z Radaway to prostsze niż myślisz!

(1 głos)
radaway, kabina radaway, eadaway easy clean
Kabina prysznicowa Radaway Eos

Kabina prysznicowa jest rozwiązaniem modnym oraz funkcjonalnym. Coraz częściej gości w łazienkach, zwłaszcza w tych nowoczesnych czy małych. To propozycja dla zwolenników oszczędności (zarówno miejsca, jak i pieniędzy). Jedynym problemem, który nasuwa się na myśl o kabinie natryskowej, jest… czystość! Jak dbać o przezroczyste ścianki? Co zrobić, żeby smugi i zacieki były mniej widoczne? Czy bez systematycznego mycia i polerowania szyb da się w ogóle utrzymać porządek w tej strefie mycia? Poniżej odpowiedzi na te pytania!

Specjalna powłoka na szybie to recepta na czystość

Szkło kabiny prysznicowej wydaje się całkowicie gładkie. To jednak tylko pozory. Gdyby spojrzeć na tę krystaliczną taflę pod mikroskopem, zauważysz miliony mikronierówności, w których gromadzą się wszelkie łazienkowe zabrudzenia: osady, pozostałości kosmetyków oraz kamień. Co istotne, szkło także ulega korozji, której efektem jest coraz większa chropowatość. Ten łańcuch da się jednak zatrzymać! Producenci od kilku lat stosują sprawdzoną formę na wszystkie zagrożenia wpływające na higieniczność strefy kąpieli. Są nimi specjalne powłoki ochronne.

Powłoki ochronne zabezpieczają powierzchnię szkła przed kontaktem z… wodą. To niewidoczne warstwy, które wypełniają mikropory, czyniąc szybę rzeczywiście gładką, co w praktyczne uniemożliwia kroplom czy zabrudzeniom zatrzymywanie się na jej powierzchni. To także chroni przed zjawiskiem korozji, a więc wydłuża żywotność szkła.

radaway, kabina radaway, eadaway easy clean
Szyba do prysznica Walk-In Radaway

radaway, kabina radaway, eadaway easy clean
Kabina prysznicowa Radaway Torrenta

Co to jest Radaway EasyClean® i jak działa?

Każdy producent stosuje swoją technologię i nomenklaturę, jeśli chodzi o powłoki ochronne. Różnią się one między sobą właściwościami, składem chemicznych czy metodą nakładania – część z nich nakładana jest na zimno lub na gorąco po procesie hartowania, a część jeszcze na etapie produkcji, co gwarantuje wydłużoną skuteczność. Do grupy ostatnich zaliczana jest EasyClean® od Radaway. To polimerowa warstwa ochronna, która tworzy na powierzchni szyby niewidoczną taflę, a tym samym strzeże przed zaciekami, osadami i zabrudzeniami oraz korozją.

Działanie powłoki ochronnej Radaway EasyClean® polega na zjawisku odpychania kropel wody. To zasługa właściwości hydrofobowych, jakimi wyróżnia się warstwa zabezpieczająca. W jej wyniku woda nie zatrzymuje się na tafli, a spływa, zabierając ze sobą brud. Dzięki temu czyszczenie kabiny jest zdecydowanie szybsze i mniej pracochłonne. Odbywa się bez żmudnego polerowania i długich minut spędzonych na walce z nieczystościami. Do delikatnych osadów wystarczą miękka ściereczka, a do plam większego kalibru dedykowany preparat producenta.

Żeby powłoka ochronna Radaway EasyClean® zachowała swoje właściwości, należy ją cyklicznie odnawiać preparatem Glass Protector. Zadanie to trzeba wykonywać co około 6 miesięcy, ponieważ osady oraz stosowane środki chemiczne obniżają hydrofobowe działanie powłoki.

Jak powinno przebiegać czyszczenie kabiny prysznicowej z powłoką? Przeczytasz o tym na naszym blogu w artykule: 6 sposobów na czyszczenie kabiny prysznicowej

radaway, kabina radaway, eadaway easy clean

Co jeszcze wpływa na czystość w strefie kąpieli?

Powłoka ochronna Radaway to spore ułatwienie jeśli chodzi o utrzymanie czystości w obszarze kąpieli. To jednak nie wszystkie sposoby! Podczas zakupu natrysku warto zwrócić uwagę na detale, takie jak mechanizm wypinania drzwi. Jeśli tworzy je system, który można łatwo wypiąć, wszelkie zakamarki i rowki nie będą żadnym problemem. Dzięki możliwości wypięcia umycie trudnodostępnych miejsc okaże się dziecinnie proste oraz szybkie.

Innymi newralgicznymi miejscami są zawiasy oraz klamry. Te elementy często utrudniają mycie. Tworzą powierzchnie, do których ciężko dotrzeć nawet za pomocą specjalnych szczotek i gąbek. Warto więc zainwestować w modele kabin prysznicowych, w których te mechanizmy będą zlicowane ze szkłem. Taka jednolita tafla oznacza mniej szczelin, a mniej szczelin to z kolei znacznie szybsze sprzątanie łazienki. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania są względy estetyczne! Minimalistyczna, jednolita ścianka świetnie podkreśli nowoczesny charakter aranżacji.

radaway, kabina radaway, eadaway easy clean
Kabina prysznicowa Radaway Nes Black

radaway, kabina radaway, eadaway easy clean
Kabina prysznicowa Radaway Nes Walk - In

Skomentuj

1 komentarz

  • Hania W.
    Zgodzę się z tym artykułem, mam kabinę Radaway i rzeczywiście jest łatwo utrzymać czystość powierzchni szkła. Mega trafiony zakup do łazienki.

Rekomendacje i wyróżnienia