Armatura Zucchetti On i recepta na minimalistyczną łazienkę

(1 głos)
zucchetti, zucchetti on
Bateria umywalkowa Zucchetii On.

 

Jesteśmy przebodźcowani. Wszystkiego dookoła jest za dużo; mamy za duży wybór produktów, za wiele możliwości i dociera do nas ogrom komunikatów. To dlatego tak modny stał się minimalizm. Zastosowany w życiu oznacza ograniczenie konsumpcjonizmu. We wnętrzach wiąże się z aranżacjami, w których „mniej znaczy więcej”. To pochwała prostocie, podstawowa paleta barw i minimum dekoracji. Dzięki temu możesz odetchnąć i oczyścić umysł. W takich łazienkach odpoczynek ma zdecydowanie inny przebieg. Co będzie Ci potrzebne do stworzenia aranżacji tego typu? Baterie Zucchetti On.

zucchetti, zucchetti on
Umywalka podwójna z bateriami Zucchetti On.

Stworzone do minimalistycznych wnętrz

Minimalistyczne wnętrza są mieszanką surowości oraz prostoty. Nie ma w nich zbyt wielu dekoracji, bo ich rolę przejmują elementy wyposażenia podstawowego, a więc miski WC, wanny oraz baterie łazienkowe. Nie są to wbrew pozorom przedmioty o fantazyjnej linii czy niesztampowych formach. Wręcz przeciwnie! W tym zakresie dekoracyjna oszczędność to klucz do aranżacyjnego sukcesu. Jeśli wybierasz wannę, sięgnij po monolityczną wersję. Gdy kupujesz WC, postaw na wiszące toalety zbudowane na kształcie owalu lub kwadratu. Gdy szukasz armatury, zainwestuj w Zucchetti On.

Wnętrzarski minimalizm uwielbia podstawowe kolory oraz materiały najwyższej jakości. To połączenie, które zapewni aranżacyjny sukces na długie lata i z pewnością się nie znudzi! Sięgnij po neutralne kolory, takie jak biel off-white, szarości oraz piaskowy beż, wzory surowego betonu czy marmuru. Dobrym wyborem będą też płytki z rysunkiem drewna – ich rolą (poza dekoracyjnym oddziaływaniem) będzie ocieplenie chłodnego wizerunku przestrzeni. Motyw drewna wprowadzi więcej przytulności i ciekawie „udomowi” wystrój. Jakie inne wzory będą strzałem w dziesiątkę? Jodełka, geometryczne heksagony albo cegiełka.

Więcej o tym, jak urządzić minimalistyczną łazienkę, przeczytasz w naszym poradniku: minimalistyczna łazienka

zucchetti, zucchetti on
Bateria wannowa ścienna, bateria umywalkowa podtynkowa Zucchetti On.

Design dla estetów

Seria Zucchetti On to projekt autorstwa Nespoli and Novara. To włoski duet projektantów, który specjalizuje się w tworzeniu asortymentu łazienkowego. Jego głównymi cechami są niewymuszona elegancja oraz prostota. To dlatego wszystkie rozwiązania wychodzące spod skrzydeł Nespoli-Novara świetnie sprawdzają się w modnych łazienkach z nowoczesnym sznytem.

Baterie Zucchetti On to koncepcja na wskroś nowoczesna. Bazą armatury jest cylindryczny korpus z prostokątnym kształtem, który wieńczą oryginalne wylewki. Dzięki temu, że są one profilowane, strumień wody ma większy zasięg. To też ułatwia mycie dłoni czy napełnianie pojemników. Podobne zakrzywienie to znak rozpoznawczy uchwytów serii On. Delikatna rączka, o kształcie zbliżonym do wylewek, wpływa na wrażenie spójności oraz zapewnia ergonomiczny chwyt.

W Zucchetti On znajdziesz więcej produktów, dzięki którym stworzysz funkcjonalną strefę mycia. Oprócz baterii umywalkowych, bidetowych, wannowo-prysznicowych i deszczownic seria zawiera akcesoria, które dopełnią przestrzeń. Mowa o uchwytach na papier toaletowy, mydelniczkach, uchwytach na słuchawkę i innych detalach, które mimo niewielkiego rozmiaru przesądzają o praktyczności obszaru. Rozwiązania dostępne są w klasycznym chromowanym wykończeniu, co otwiera wiele możliwości stylistycznych, a także w wersji szczotkowanego niklu, który będzie świetnie korespondował z modernistycznym stylem aranżacji, oraz szlachetnej stali – wariancie, który spotęguje poczucie ekskluzywności we wnętrzu.

 
zucchetti, zucchetti on
Armatura Zucchetti On.

Włącz funkcjonalność

Zucchetti On znaczy też praktyczność! To armatura, która poza designem zwraca uwagę funkcjonalnymi udogodnieniami. Jednym z nich jest system zapobiegający osadzaniu się kamienia na słuchawkach prysznicowych. Dzięki niemu sprzątanie będzie łatwe, szybkie oraz przyjemne, a ślady wapienne nie zachwieją ani estetyczną stroną kąpieli, ani jej wartością użytkową. Zastosowanie innowacji tego typu wpłynie na higieniczność łazienki, a także wydłuży trwałość armatury. Takie udogodnienia znajdują się również na dyszach strumieniowych i deszczownicach Zucchetti.

Innym praktycznym rozwiązaniem serii Zucchetti On jest bateria termostatyczna. To rodzaj armatury, która stoi na straży bezpieczeństwa podczas kąpieli. Wszystko dzięki zastosowaniu termostatu, czyli elementu odpowiadającego za uzyskanie pożądanej temperatury strumienia oraz utrzymaniu jej przez cały czas kąpieli. To zapobiega oparzeniom oraz ogranicza ilość niewykorzystanych przepływów. Według szacunków zużycie wody można w ten sposób zmniejszyć nawet o 40%! Taka innowacja odbije się więc nie tylko na komforcie, podnosząc go na zdecydowanie wyższy poziom, lecz także wpłynie na zmniejszenie kwot na rachunkach.

zucchetti, zucchetti on
Armatura Zucchetti On.

zucchetti, zucchetti on

 

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia