6 cech idealnej kabiny prysznicowej Radaway Furo

(1 głos)
 kabina radaway furo, kabiny radaway, radaway furo
Aranżacja łazienki z drzwiami prysznicowymi Radaway Furo

Prysznic to ważna część łazienki, w której każdy z domowników spędza codziennie od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut. Żeby była maksymalnie komfortowa, warto zadbać o odpowiednie sprzęty, a przecież nie ma mowy o prysznicu bez kabiny prysznicowej! Jakie więc cechy powinien mieć ten idealny model? Poznaj Radaway Furo – to rozwiązanie posłuży nam za przykład.

Maksimum przyjemności, minimum formy

Nie od dziś wiadomo, że łazienka, w tym i strefa kąpieli, zyskała na reprezentacyjnym charakterze. To dlatego obecnie estetyka wybieranych rozwiązań jest tak samo ważna, co ich funkcjonalność – wpływa to na zwiększoną przyjemność korzystania z pomieszczenia i potęguje poczucie odprężenia. Jaki design pozwoli więc czerpać garściami z odprężającego rytuału kąpieli? Dyskretny, minimalistyczny, elegancki, stworzony w oparciu o zasady stylistycznej redukcji. Dzięki temu łatwiej go wtopić w rozmaite style aranżacyjne i dopasować do metrażu. W myśl tych zasad powstała kolekcja Radaway Furo! To linia o niezwykłej lekkości oraz przejrzystości. W jej skład wchodzą 4 modele kabin prysznicowych, 3 modele drzwi wnękowych i parawan nawannowy (dla tych, którzy pragną połączyć zalety wanny i prysznica).

Radaway Furo jest serią rozwiązań dla tych, którzy cenią nowoczesne wzornictwo. Marka osiągnęła w pełni minimalistyczny charakter produktów, dzięki rezygnacji z górnej prowadnicy i osadzeniu drzwi na rolkach. W ten sposób całość sprawia jeszcze subtelniejsze wrażenie, co sprzyja osiągnięciu przestronności w pomieszczeniu.

 kabina radaway furo, kabiny radaway, radaway furo
Kabina prysznicowa Radaway Furo

 kabina radaway furo, kabiny radaway, radaway furo
Ścianka Walk-in Radaway Furo

Kabina dopasowana do wnętrza

Idealna kabina prysznicowa to też taka, która w pełni pasuje do aranżacji! Chodzi tu bowiem zarówno o jej wielkość i funkcjonalność, jak i styl! W myśl tych zasad Radaway Furo to produkty, które można doskonale wtopić w tło przestrzeni. Wybrany wariant można zamontować zarówno na brodziku, jak i bezpośrednio na podłodze, tworząc otwartą strefę kąpieli. Ci bardziej wymagający mogą też zamówić rozwiązania Furo na wymiar, co pozwoli na optymalne wykorzystanie każdego centymetra powierzchni.

 kabina radaway furo, kabiny radaway, radaway furo
Drzwi wnękowe Radaway Furo w szarej łazience

 kabina radaway furo, kabiny radaway, radaway furo
Biało-zielona łazienka z wykorzystaniem kabiny Radaway Furo

Rolki, które gwarantują szybsze sprzątanie

Charakterystycznym elementem każdej kabiny Radaway Furo są specjalne rolki, które zostały zlicowane od wewnętrznej strony ze szkłem. To nie tyle podkreśla atrakcyjność wizualną rozwiązania, ile potęguje praktyczność! Taki mechanizm to nic innego jak brak kłopotów z utrzymaniem czystości. Nie ma tu mowy o zakamarkach i zagłębieniach, w których gromadzą się brud i osady z wody. W tym przypadku sprzątanie jest dziecinnie proste.

 kabina radaway furo, kabiny radaway, radaway furo
Rolki w Kabinie Radaway Furo

 kabina radaway furo, kabiny radaway, radaway furo
Zlicowane rolki w Kabinie Radaway Furo

Powłoka Radaway Easy Clean® – i wszystko czyste!

Żeby było jeszcze łatwiej, Radaway zastosował system ochrony szkła w postaci powłoki hydrofobowej Radaway Easy Clean®. Jej zadaniem jest zabezpieczanie produktu przed powstawaniem nieestetycznych (i zazwyczaj trudnych do usunięcia) zacieków, co tym samym powoduje, że czyszczenie szyby jest znacznie szybsze i nie wymaga stosowania inwazyjnych detergentów. Wystarczą jedynie miękkie ściereczki, a w razie trudniejszych zabrudzeń – środek EasyClean® Glass Cleaner lub domowe roztwory na bazie wody, mydła i octu.

Powłoka Easy Clean® Radaway tworzy na powierzchni szkła kabiny prysznicowej Radaway Furo niewidoczną warstwę ochronną, która odpycha cząsteczki wody. W ten sposób pojedyncze krople nie zatrzymują się na szklanych ściankach, a gromadzą się w większe skupiska i szybko spływają, nie pozostawiając śladów.

 kabina radaway furo, kabiny radaway, radaway furo
Aranżacja minimalistycznej łazienki z wykorzystaniem kabiny prysznicowej Radaway Furo

 kabina radaway furo, kabiny radaway, radaway furo
Listwa progowa w kabinie Radaway Furo

Szkło odporne na wszystko

Zalety produktów z linii Radawy Furo (oraz innych kabin i parawanów z oferty Radaway) wiążą się przede wszystkim z zastosowanym materiałem. Producent do produkcji wykorzystuje szkło hartowane (w przypadku produktów Furo to grubość 8 mm), które jest bezpieczne i zgodne z normą PN:EN 12150:1. To oznacza nawet czterokrotnie zwiększoną wytrzymałość na urazy mechaniczne niż tradycyjne szkło i ochronę przed skaleczeniami w razie pęknięcia.

Szyby kabiny Radaway Furo po bardzo mocnym uderzeniu pozostają nienaruszone, albo pękają, nie powodując ryzyka okaleczenia. Tafla rozsypuje się wówczas na drobne kawałeczki o tępych brzegach, co całkowicie ogranicza możliwość zranienia.

 kabina radaway furo, kabiny radaway, radaway furo
Profil przyścienny kabiny Radaway Furo

 kabina radaway furo, kabiny radaway, radaway furo
Uchwyt chromowy w kabinie Radaway Furo

Pełna indywidualizacja

Idealna kabina prysznicowa to w końcu takie rozwiązanie, które od A do Z pasuje zarówno do wnętrza, jak i odpowiada na potrzeby domowników. W języku Radaway oznacza to możliwość pełnej personalizacji wybieranych produktów. Chodzi m.in. o zmianę uchwytów, koloru uszczelek i profili, możliwość wymiany szkła (np. na wariant brązowy czy stylizowany z czarną ramką) czy wykonanie graweru.

W kabinach Radaway Furo producent oferuje również możliwość wykonania nadruku na szkle „Print Radaway”. To metoda, która wykorzystuje innowacyjną technologię i termoutwardzalną farbę ceramiczną. Dzięki temu na szybie kabiny możesz wyczarować wybrany wzór albo umieścić swoje zdjęcie w postaci artystycznego szkicu. Więcej o tej formie indywidualizacji przeczytasz w naszym wpisie: Radaway Print, czyli kabina prysznicowa z oryginalnym nadrukiem

 kabina radaway furo, kabiny radaway, radaway furo
Aranżacja nowoczesnej łazienki z wykorzystaniem parawanu nawannowego Radaway Furo

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia