10 Darmowych Programów do Projektowania Łazienki Online! Czyli Jak zaprojektować łazienkę samemu.

(28 głosów)
w czym zaprojektować łazienkę, planer łazienki, planer łazienki online
Stworzenie szkicu łazienki w programie pozwala wyobrazić sobie jej wygląd po remoncie

Urządzanie łazienki (w dużym uproszczeniu) jest nieco skomplikowaną sprawą. Nietrafione skutki konfrontacji oczekiwań z założeniami mogą być przykre nie tylko dla oka, lecz także codziennego funkcjonowania. Ten, kto obawia się tych dylematów już zawczasu sięgnie po skuteczną broń – program do projektowania!

Jeśli z jakichś przyczyn, nie chcecie korzystać z pomocy profesjonalnych projektantów, po lekturze tego wpisu żadne aranżacyjne bolączki nie będą miały przed Wami tajemnic.

Dziś za cel obieramy sobie stworzenie funkcjonalnej, stylowej i ergonomicznej łazienki!

Dlaczego planer łazienki to dobry wybór?

Czy warto być Zosią-Samosią, gdy urządza się łazienkę – miejsce pełne sanitarno-technicznych i innych pułapek?

Warto, zwłaszcza jeśli podczas planowania towarzyszą pragmatyczne myślenie oraz sprawdzony program do projektowania. To nie żarty!

Wizualizacja łazienki za pomocą odpowiedniego narzędzia zmniejsza koszty (nie musicie wydawać pieniędzy na współpracę z profesjonalnym doradcą) oraz gwarantuje to, że wszystko będzie do siebie pasować, a efekt nie zaskoczy Was negatywnie.

To też skuteczny planer, jeśli chodzi o analizę wydatków związanych z remontem.

Czysto ekonomiczne pobudki to jedno! Program do projektowania łazienek jest również ciekawą zabawą i próbą sprawdzenia swoich umiejętności.

Droga do osiągnięcia wymarzonego stanu w wirtualnej wersji (w przeciwieństwie do rzeczywiści) może być poprzedzona metodą prób i błędów, testowania i eksperymentowania z kolorem płytek, kształtem ceramiki czy ulokowaniem sprzętu.

Dodatkowo znaczna część aplikacji służących do projektowania łazienki online jest darmowa, a ich obsługa nie jest zajęciem czasochłonnym oraz trudnym. Krótko mówiąc, nie tracicie nic, a zyskujecie to, co najważniejsze: wygodę, ergonomię, funkcjonalność i styl!

Dlaczego warto skorzystać z programu do projektowania łazienki?

 • To możliwość stworzenia w pełni funkcjonalnego i stylistycznie dopasowanego pomieszczenia,
 • To wyeliminowanie rozwiązań, które mogą do siebie nie pasować,
 • To prosty sposób na to, by sprawdzić czy nasze pomysły będą miały praktyczne uzasadnienie,
 • To oszczędność kosztów, zwłaszcza jeśli planowaliśmy współpracę z projektantem,
 • To stylistyczna zabawa charakterem wnętrza!
wizualizacja łazienki, projekt łazienki, jak zaprojektować łazienkę
Wizualizacja łazienki w programie do projektowania łazienek

Jaki darmowy program do projektowania łazienki wybrać?

Programy do projektowania łazienek są bardzo różnorodne. Na rynku znajdziemy zarówno płatne warianty, jak i darmowe.

Rozwiązania polskie i zagraniczne. O różnym stopniu zaawansowania: dla amatorów i profesjonalistów.

Gwarantujące możliwość kreowania prostych wizualizacji oraz systemy z rozbudowanymi funkcjami w formacie 2D i 3D. Oferowane przez producentów, jak i te niezależne.

Wersje, które należy zainstalować na komputerze lub telefonie oraz online, gdzie musimy pamiętać o tym, aby zapisać dany projekt, by nie utracić tego, co zdołaliśmy wykonać.

Czym się kierować podczas wyboru?

Jeśli jesteśmy zdecydowani na rozwiązania konkretnego producenta, wówczas warto skorzystać z dedykowanego przez niego programu (np. Moja Łazienka 1.92 marki KOŁO czy program do projektowania łazienek Villeroy & Boch).

Pula asortymentu jest wówczas zredukowana do produktów marki, co z jednej strony jest zaletą i pozwala sprawnie przejść przez proces selekcji towarów, ale z drugiej strony oznacza ograniczoną bibliotekę.

Niezależny darmowy planer łazienki zda z kolei egzamin w przypadku osób, które nie mają sprecyzowanej marki.

Wówczas galeria plików jest znacznie bardziej rozbudowana. Zawiera różnego rodzaju płytki, ceramikę sanitarną np: wanny wolnostojące, umywalki, odpływy liniowe i inne elementy z poszczególnych stref aż po szczotki do wc.

Drugim kryterium wyboru będą umiejętności. Jeśli jesteśmy laikami, lepiej nie porywajmy się z „motyką na słońce”, korzystając z mocno zaawansowanych narzędzi.

Najlepiej wypróbować kilka z nich, sprawdzić ich możliwości oraz darmowe funkcje, a potem dopiero przejść do planowania.

Taka analiza pozwoli wyeliminować rozwiązania, które nie odpowiadają naszym oczekiwaniom, a ich obsługa sprawia nam trudności.

 

Jaki darmowy program do projektowania łazienki wybrać?

 • Moja Łazienka 1.92 marki KOŁO – darmowy program polskiej marki KOŁO. To intuicyjne narzędzie, gwarantujące bardzo realistyczne wizualizacje i oferujące możliwość wirtualnego spaceru po pomieszczeniu. Jedynym minusem może być to, że aplikacja zawiera wyłącznie urządzenia sanitarne z oferty KOŁO.
 • Program do projektowania łazienek online Villeroy & Boch – bezpłatne narzędzie, które w kilku prostych krokach prowadzi przez proces aranżacji. Podobnie jak w przypadku Moja Łazienka 1.92 program zawiera bibliotekę sanitariatów Villeroy & Boch. Po zakończeniu projektowania, szkic przesyłany jest na e-maila.
 • Program do planowania łazienek IKEA – darmowe narzędzie w polskiej wersji językowej do tworzenia łazienki wyposażonej w rozwiązania z oferty IKEA z wyszczególnieniem ich cen. Jest to bardzo jasny i prosty w użyciu program, dający możliwość widoku 2D oraz 3D. Prace można zapisać, wracać do niej w dowolnym momencie i edytować.
 • Power Net+ 2012 – niezależny i darmowy planer online z rozbudowaną pulą rozwiązań sanitarnych i nie tylko. Sprawdzi się również w aranżacji kuchni, salonu czy domowego biura. Aplikacja daje możliwość podglądu 3D, a zaprojektowane widoki można zapisywać oraz drukować.
 • Wirtualny Planer Cersanit – bezpłatne narzędzie do pobrania i zainstalowania na komputerze oferowane przez markę Cersanit. Bezpieczne, łatwe, funkcjonalne.
 • Roomstyler – bezpłatne narzędzie online z obszerną biblioteką plików dedykowanych do pomieszczeń takich jak kuchnia, łazienka czy salon. Przed przystąpieniem do wizualizacji należy się zarejestrować.
 • Bathroom Planer Duravit – darmowy program do projektowania łazienki z użyciem produktów firmy Duravit. Planer online w sposób łatwy i intuicyjny prowadzi poprzez kolejne etapy projektowania (od określenia planu pomieszczenia, poprzez wybór podłogi i sanitariatów), a także daje możliwość zapisania przygotowanych kompozycji i edytowania ich. Kreator łazienkowy od Duravit posiada bazę artykułów marki Duravit oraz pozwala na podgląd realizacji w wersji 3D, dla jeszcze bardziej rzeczywistego podglądu projektu. 
 • Oprócz tego na rynku znajdziemy np. Leroy Merlin Planer 3D, Bathroom Planner, Autodesk HomeStyler czy SketchUp od Google.
program online do projektowania łazienki, darmowy program do łazienki, projektowanie łazienki online
Villeroy & Boch Darmowy program do projektowania łazienki, dostępny online, fot. Villeroy & Boch

Czy opłaca się kupić płatny program do projektowania?

Poza całą gamą darmowych narzędzi znajdziemy też rozwiązania profesjonalne, często wykorzystywane przez projektantów (np. CAD Decor czy InteriCAD T6).

Ich obsługa może być nieco bardziej skomplikowana, co wiąże się z dostępnością rozbudowanych funkcji oraz szczegółowych danych i realistycznym renderowaniem.

Opłaca się w nie zainwestować, jeśli wiążemy przyszłość z dziedziną aranżacji albo chcemy nabyć nowe, ciekawe umiejętności.

W przypadku jednorazowych projektów wydatek może okazać się niepotrzebny, a wartość, którą będziemy zmuszeni wydać, lepiej przeznaczyć na konsultację z doświadczonym projektantem, który nasze wizje przeleje na papier, a dodatkowo też doradzi i podzieli się swoją wiedzą.

płatny program do projektowania łazienki, projektowanie łazienki w programie, program intericad
Aranżacja łazienki zaprojektowana w programie InteriCAD, fot. InteriCAD 

 

Skorzystaj z naszej profesjonalnej usługi projektowania

Jeśli każdy darmowy program do projektowania to dla Ciebie „czarna magia” albo nie chcesz tracić czasu na samodzielne tworzenie aranżacji, skorzystaj z usługi projektowania łazienki w naszym sklepie.

Nasz specjalista zadba o to, by Twoja łazienka była modna i funkcjonalna.

Oferujemy pomoc doświadczonych projektantów, praktyczne rozwiązania oraz zaskakująco niskie ceny!

Zamów swój: Profesjonalny Projekt Łazienki

Skomentuj

1 komentarz

 • Spółdzielnia Socjalna
  Bardzo pożyteczny artykuł. Nie ma powodu, aby juz na wstępie "lecieć" do jaśnie artysty od projektowania wnętrz.
  W imieniu Czytających a Korzystających - DZIĘKUJEMY tym co artykuł napisali i szczególnie tym, którzy te programy napisali.

  Pozdrawiam
  AK

Rekomendacje i wyróżnienia