Odwodnienie liniowe ACO ShowerDrain C – opinie i test produktu! Czy warto kupić odpływ ACO?

(1 głos)
odpływ aco showerdrain c, aco showerdrain c prysznic, aco showerdrain c odpływ liniowy
Kabina prysznicowa z odpływem liniowym ACO ShowerDrain C

Dziś klasyczne kabiny prysznicowe z brodzikami zastępują bardziej nowoczesne rozwiązania, czyli odpływy liniowe umieszczone bezpośrednio w posadzce. Ich instalacja oznacza zwiększoną użyteczność strefy mycia, łatwość aranżacji, nowoczesny efekt wizualny, optyczne powiększenie przestrzeni, a także ogromną wygodę – zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy potrzeby osób niepełnosprawnych czy ograniczonych ruchowo. Jaki produkt wybrać? Sprawdź ACO ShowerDrain C. Poniżej omawiamy jego zalety oraz wady.

 Jakość

ACO – lider technologii odwodnień (+)

ACO to jedna z sanitarnych potęg, która na swoim koncie ma tysiące produktów, ogrom innowacyjnych rozwiązań i lata doświadczeń. Historię marki, która dziś uznawana jest za lidera w technologii odwodnień, wyznacza rok 1780 kiedy to Otto Friedrich Ahlmann, kapitan żeglugi morskiej, postanawia odnieść sukces nie tylko na morzu, lecz także na lądzie. Lata rozwoju, wdrażania innowacji i przeprowadzania zmian w firmie rodziny Ahlmann wykształciły podwaliny przedsiębiorstwa, które obecnie wyznacza kierunki w branży. ACO oferuje kompleksowe rozwiązania, które w skuteczny sposób pozwalają zarządzać wodą. Na kartach katalogu ACO znajdują się m.in. odwodnienia liniowe, odwodnienia punktowe, regulatory przepływu czy systemy rozsączania i retencji.

Gwarancja ACO (+)

ACO bierze całkowitą odpowiedzialność za produkty dostarczane na rynek. To dlatego producent dokłada wszelkich starań, aby gotowe wyroby pozbawione były jakichkolwiek wad. Dowodem na to są wnikliwe kontrole produkcji, rzetelne analizy procesów wytwórczych i dobór jak najlepszych komponentów. Zgodnie z Ogólnymi Warunkami Gwarancji ACO udziela też 24 miesiące gwarancji na zakupione towary. Procedurze reklamacyjnej podlegają rozwiązania mające wady wynikające z przyczyn niezależnych od kupującego. Warto jednak dodać, że zdarzenia te nie mają zbyt często miejsca, a jakiekolwiek reklamacje rozwiązywane są sprawnie i bez problemów. Gwarancja nie obejmuje wad związanych z nieprawidłową instalacją czy użytkowaniem nabytego produktu.

prysznic bez brodzika, prysznic odpływ liniowy, odpływ liniowy w prysznicu
ACO ShowerDrain C Odpływ liniowy z rusztem wave

 Design

ACO ShowerDrain C w służbie designu (+)

To, co wyróżnia wszystkie produkty ACO ShowerDrain C to wzornictwo – przez lata wskazywane jako jedne z najnowocześniejszych dostępnych na rynku. Ta minimalistyczna konstrukcja wielokrotnie była nagradzana za ciekawy, nowoczesny design, który umiejętnie wtopi się w charakter wielu łazienek; nie tylko tych, w których króluje współczesna surowość, lecz także pomieszczeń, gdzie dominować mają harmonia, przytulność i odprężający klimat. Odpływ ACO ShowerDrain C został opracowany przez specjalistów i dla specjalistów – estetów, fanów czystości, miłośników dobrego designu. Ten produkt, mimo że niewielki i dyskretny, całkowicie odmieni wnętrze strefy prysznica. Doda mu wyrazu oraz elegancji.

odpływ liniowy w łazience, odpływ liniowy, odpływ liniowy do łazienki
Odpływ liniowy ACO ShowerDrain C z rusztem massive

Przepis na elegancką łazienkę (+)

Design bazujący na prostocie i oszczędnej formie jest narzędziem, które pozwoli kreować klimat łazienki. ACO ShowerDrain C będzie świetnym uzupełnieniem aranżacji zaprojektowanych w zgodzie z nowoczesnym kanonem urządzania, sprawdzi się w wystrojach skandynawskich i klasycznych, a także dopełni elegancki wygląd przestrzeni minimalistycznej oraz glamour. To produkt, który niczym kameleon wtopi się w tło pomieszczenia – spełni w nim swoje podstawowe funkcje, a dodatkowo stanie się dekoracją. Wszystko dzięki dostępności aż 6 rodzajów rusztów: Wave, Squares, Massive, Slot, Piano lub Tile (ostatni można wypełnić płytką pasującą do reszty posadzki).

TREND alert: czarny odpływ liniowy (+)

Oferowane przez ACO odwodnienia liniowe ShowerDrain C to przykład wzornictwa o niekończącym się terminie przydatności. Na ten fakt wpływają nie tylko purystyczny design, lecz także uniwersalne wykończenie, czyli chrom. Producent stworzył jednak też nie lada gratkę dla zwolenników wnętrz z pazurem; tych, w których dominuje czerń! To czarny odpływ liniowy ACO ShowerDrain C Black, czyli ciemna odsłona ponadczasowego wzoru ACO ShowerDrain C. Takie rozwiązanie doskonale będzie współgrało z czarnymi bateriami strefy mycia, a także dodatkami w grafitowej odsłonie. Detale o takim wykończeniu zwieńczą wystrój i ożywią go.

odpływ liniowy czarny, czarny odpływ liniowy, odpływ liniowy w kolorze czarnym
Czarny odpływ liniowy ACO ShowerDrain C

 Funkcjonalność

Techniczne zalety ACO ShowerDrain C (+)

Odpływy liniowe dostępne są w pięciu wariantach; z kołnierzem poziomym, z kołnierzem pionowym, bez kołnierza, z kołnierzem poziomym i mankietem uszczelniającym oraz z kołnierzem pionowym i mankietem uszczelniającym, dzięki czemu można je dopasować do rozmaitych warunków. W linii ACO ShowerDrain C występują również odpływy liniowe przyścienne. Tym, co wyróżnia wszystkie rozwiązania, jest minimalna wysokość zabudowy (69 mm), wysoka sprawność hydrauliczna oraz wydajny przepływ na poziomie 0,91 l/s (WS 50*, z 20 mm napiętrzeniem zgodnie z EN 1253-1) lub 0,62 l/s (WS 25* z napiętrzeniem 20 mm zgodnie z EN 1253-1). Produkt dodatkowo można regulować w zakresie wysokości – do tego celu niezbędne są specjalne elementy, które można zakupić osobno w ofercie ACO. Produkt spełnia wytyczne ochrony akustycznej (SSt I-III z VDI 4100).

płytki w odpływie liniowym, odpływ liniowy z płytkami, odpływ wypełniony płytkami
Ruszt ACO ShowerDrain C wypełniony płytkami ceramicznymi

Sposób na czystość (+)

Czystość, a właściwie jej łatwe utrzymanie, to jedna z ważnych zalet odpływu liniowego ACO ShowerDrain C. Produkt zapewnia dostęp do rury kanalizacyjnej, a także jest wyposażony w łatwo zdejmowalny syfon. Dzięki temu sprawnie można usunąć zabrudzenia, resztki kosmetyków czy włosy. 

Trwałość na lata (+)

Jeśli szukasz rozwiązania na lata, to z pewnością ten punkt Cię zainteresuje. Model ACO ShowerDrain C został wykonany z solidnego materiału, czyli stali nierdzewnej. Dzięki temu nie są mu straszne negatywne czynniki zewnętrzne, jak twarda woda, rdza czy środki chemiczne. Dowodem tego jest dostępna na stronie ACO tabela odporności chemicznej stali nierdzewnej – zgodnie z wynikami testu odpływ liniowy ACO ShowerDrain C będzie wytrzymały na działanie chlorku sodu, chloru czy nawet acetonu! Materiał nie ładuje się elektrostatycznie, co oznacza, że nie będzie przyciągał cząsteczek kurzu, a co za tym idzie – bakterii. Co więcej, to też konstrukcja, która jest gwarancją braku przecieków. Wszystko dlatego, że jest ona fabrycznie spawana.

prysznic z odpływem liniowym, odpływ liniowy pod prysznicem, odpływ liniowy prysznic
ACO ShowerDrain C Odpływ liniowy z rusztem squares

 Odpływ liniowy ACO cena – cennik (+/-)

Ile kosztuje ACO ShowerDrain C?

Długa lista zalet i brak wad? Niestety. W tym przypadku za wadę przyjmujemy cenę. Odpływ liniowy ACO ShowerDrain C jest produktem drogim, co jednak nie znaczy, że to cena wygórowana. Jej stosunek do jakości jest proporcjonalny. Składają się na nią doskonałe właściwości stali nierdzewnej, praktyczne zalety związane z czyszczeniem czy potencjał stylistyczny rozwiązania! Wybierając ten produkt, masz pewność, że w strefie prysznica wszystko będzie działać tak, jak należy.

łazienka bez barier, łazienka z równą podłogą
Odpływ liniowy ACO ShowerDrain C slot

 Pielęgnacja i czyszczenie

Jak czyścić produkty ACO ShowerDrain C? (+)

Stal nierdzewna, z której wykonane są odwodnienia liniowe ACO jest odporna na działanie środków odkażających czy czyszczących. Do jej pielęgnacji najlepiej jednak używać łagodnych roztworów oraz specjalnych detergentów. Zaletą produktu jest też to, że przy styczności z gorącą wodą, jej krople znacznie szybciej znikają. Powierzchnia rusztu wysycha szybciej niż w przypadku innych, niemetalowych surowców. Efektem tego, nie musisz wycierać jej do sucha w celu uniknięcia smug czy nieestetycznych nalotów.

jak czyścić odpływ liniowy, czysty odpływ liniowy, czyszczenie odpływu liniowego
Odpływ liniowy ACO ShowerDrain C z rusztem slot

 ACO ShowerDrain C – zalety i wady

  jakość związana z wykorzystaniem wysokogatunkowej stali nierdzewnej (są z niej wykonane ruszt oraz kanał),
  nowoczesny design i łatwość dopasowania produktu do stylizacji – zwłaszcza, że do wyboru są różne wzory rusztu, a nawet wariant z możliwością umieszczenia płytki w ruszcie,
  dostępność produktu w wielu wariantach, w tym w czarnej wersji kolorystycznej,
  łatwe czyszczenie! Wyjmowany syfon i całkowity dostęp do rury kanalizacyjnej powodują, że sprzątanie będzie znacznie prostsze. Również właściwości stali nierdzewnej sprzyjają osiągnięciu perfekcyjnego porządku – powierzchni rusztu nie trzeba wycierać do sucha,
  znakomite właściwości użytkowe, związane z możliwością regulacji wysokości czy przepustowością,
  to jeden z droższych produktów, ale wart swojej ceny! Wybierając ACO ShowerDrain C, inwestujesz w funkcjonalność, design i jakość.

Jeśli interesuje Cię inny produkt z ofert ACO, przejdź do strony producenta ACO.

nowoczesny prysznic, nowoczesna kabina prysznicowa, prysznic nowoczesny
Prysznic z czarnym odpływem liniowym ACO ShowerDrain C

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia