Kabina prysznicowa Radaway Essenza Pro White – biała alternatywa stylowych wnętrz!

(2 głosów)
radaway essenza pro white kabina prysznicowa wnękowa, kabina we wnęce, radaway essenza pro white kabina
Kabina prysznicowa wnękowa Radaway Essenza Pro White DWJ 1

Jeszcze kilka lat temu w łazienkach dominował chrom. Chromowane były baterie, profile w kabinach prysznicowych, a nawet i dodatki. Potem nastąpiła era czerni – nowoczesnej i eleganckiej, choć i niekiedy mało praktycznej z uwagi na widoczność smug i osadów. Ten ciemny akcent rozpoczął jednak sanitarną przygodę z kolorem, bo coraz chętniej sięgamy po nieoczywiste rozwiązania w odcieniu czerwieni, złota czy miedzi. Wśród tych popularnych wyborów na wysokim miejscu plasuje się także biel. Jest uniwersalna i ponadczasowa, a w wydaniu kabiny Radaway Essenza Pro White niezwykle stylowa!

O czym przeczytasz w artykule?

Białe detale i szkło = elegancka łazienka

Kabina prysznicowa Radaway Essenza Pro White to propozycja inna od tych, którym przypisuje się miano nowoczesnych. Nie ma w niej czerni czy szprosów przedzielających szkło. Jest za to bezmiar elegancji i prostoty, minimalizm i ponadczasowość. Wszystko jest zasługą białych detali i transparentnych ścianek, które tworzą niebanalne połączenie. To coś dla tych, którym już dawno znudziły się wszechobecne czerń i chrom.

Białe klamry i zawiasy kabiny Radaway Essenza Pro White skutecznie wyróżniają się na tle strefy mycia, a jednocześnie stanowią jej delikatny akcent, który nie zdominuje wystroju. Te drobne detale można potraktować jako punkt wyjścia do dalszej zabawy z bielą w roli głównej. Znakomicie wypadną w towarzystwie armatury o takim samym wykończeniu – białe baterie łazienkowe i białe detale na kabinie Radaway stworzą spójną, estetyczną całość.

Białe elementy, zastosowane w propozycji od Radaway, są jednak na tyle uniwersalne, że nie zamykają drogi do wnętrzarskiej zabawy. Neutralny charakter tych detali nie ogranicza jedynie do instalacji białej armatury! Kabina prysznicowa z białymi detalami może być też częścią strefy mycia wyposażonej w chromowane lub czarne baterie prysznicowe.

biała kabina prysznicowa, biała kabina prysznicowa radaway, kabiny prysznicowe radaway essenza pro white
Kabina prysznicowa Radaway Essenza Pro White KDJ 3 oraz brodzik prysznicowy

Kabina Radaway Essenza Pro White sposobem na modny wystrój

Modny wystrój to szerokie pojęcie, które obejmuje niemal wszystkie kolory i motywy. I choć na przełomie ostatnich miesięcy w sanitarnych królestwach dominowały biel oraz drewno, to za stylowe wnętrze uznać można i to, gdzie na posadzce występuje czarno-biała szachownica albo marmur. W każdej z tych koncepcji biała kabina Radaway Essenza Pro White spisze się celująco!

Zwolennicy całkowitego minimalizmu i radykalnego ograniczenia koloru we wnętrzu mogą postawić na monochromatyzm. Jednolite i skąpane w bieli pomieszczenie wyda się na większe niż jest w rzeczywistości, a przy tym ułatwi sprzątanie. Na tego typu powierzchniach znacznie trudniej dostrzec wszelkiego rodzaju zacieki oraz osady kamienia, dlatego ich usuwanie nie będzie nastręczać domownikom zbyt wielu kłopotów. W takiej scenerii świetnie wypadnie jasny marmur z drobnym, szarym żyłowaniem, płytki metro czy biała cegła.

Dla uzyskania kontrastu biel detali kabiny Radaway Essenza Pro White można skonfrontować z czernią! Tak przeciwstawne połączenie ożywi wystrój i mimo że dodaje wyrazistości, to pozwala na dodatek trzeciego innego barwnego akcentu – np. brązu, turkusu czy czerwieni. To więc przepis na ponadczasowy wystrój, gdzie biało-czarna baza stanowi punkt wyjścia do dekoracyjnej swobody. Przekłada się to bezterminowy wystrój!

Modna aranżacja z udziałem Radaway Essenza Pro White może też oznaczać wszelkie kombinacje z kolorem i motywami zaczerpniętymi wprost z natury! Płytki drewnopodobne w połączeniu z minimalistyczną strefą mycia i kojącymi barwami ziemi na ścianach zbudują przytulną oazę, w której przebywanie będzie przyjemnością. Dopełnieniem takiego trio będą m.in. chromowane lub miedziane baterie.

biała kabina półokrągła, kabina prysznicowa półokrągła biała, biały prysznic radaway
Essenza Pro White PDD 2 Kabina prysznicowa półokrągła

Kabiny Radaway praktycznie

Kabina prysznicowa Radaway Essenza Pro White to jednak nie tylko design! To też praktyczność związana z zastosowaniem bezpiecznego szkła hartowanego o grubości 6 mm. To szyba odporna na codzienną eksploatację i zgodna z normą PN:EN 12150:1. Nie pęka i nie matowieje, a w razie bardzo (ale to bardzo) mocnego uderzenia rozpada się na drobne kawałeczki o tępych krawędziach, eliminując tym samym ryzyko okaleczenia.

Radaway, w celu podniesienia funkcjonalności kabiny, wprowadził też wiele innych udogodnień. Należą do nich m.in. zlicowane ze szkłem klamry i zawiasy, które ułatwiają sprzątanie, listwy magnetyczne gwarantujące całkowitą szczelność czy elastomerowe uszczelki odporne na wahania temperatur oraz wilgotności. Kabinę można zamontować zarówno na brodziku, jak i bez niego, tworząc otwartą i komfortową strefę mycia, a sam montaż ułatwia system mocowania dający możliwość instalacji z profilem uszczelniającym (co pozwoli na zniwelowanie jakichkolwiek krzywizn powierzchni), lub bez zużycia profilu.

Mimo że idealnie zlicowane klamry i zawiasy przyspieszają sprzątanie, to w kabinach Radaway Essenza Pro White odpowiada za to jeszcze inne udogodnienie. Mowa o powłoce Easy Clean®, która wykazuje właściwości hydrofobowe. Dzięki niej na ścianach kabiny nie osadzają się zabrudzenia – spływają one do odpływu, nie pozostając po sobie śladu! Mycie szkła nie wymaga więc już tak częstego i intensywnego polerowania z użyciem kosztownych detergentów.

Co wyróżnia kabiny prysznicowe Radaway Essenza Pro White?

 • Modny i uniwersalny design, który będzie pasował do każdej stylizacji.
 • Wytrzymałość związana z wykorzystaniem bezpiecznego szkła. Szyba hartowana o grubości 6 mm jest kilkukrotnie bardziej odporna niż zwykła szyba.
 • Łatwość sprzątania, dzięki zawiasom i klamrom zlicowanym z powierzchnią szyby oraz zastosowaniem powłoki Easy Clean®, która zapobiega osadzaniu się brudu. Usuwanie zanieczyszczeń jest znacznie prostsze!
 • Sprawny montaż na brodziku lub bez niego! Z kabiną Radaway Essenza Pro White możesz zbudować praktyczną otwartą strefę mycia, którą docenią zwłaszcza starsi i dzieci.
 • Możliwość niwelacji krzywizn ściany, dzięki zastosowaniu profili uszczelniających.
kabina prysznicowa białe profile, białe profile w kabinie prysznicowej, biała kabina do łazienki
Biała kabina prysznicowa Essenza Pro White KDD 1 oraz bateria prysznicowa podtynkowa

Skomentuj

3 komentarzy

 • Kaśka25
  Radaway ma świetne kabiny! polecam
 • AniaM
  Czarno biała mozaika na podłodze to sztos! Rewelacja.
 • Daria
  Ostatnia wersja białej kabiny z Radaway, też może śmiało konkurować z urokliwą czernią, bardzo ciekawa jest ta propozycja:)

Rekomendacje i wyróżnienia