Baterie KFA Symetric – Opinie, Łazienka Aranżacje, Inspiracje, Cena. Test eksperta

(7 głosów)
kfa symetric bateria baterie prysznicowe, kfa symetrik baterie łazienkowe, kfa symetric bateria prysznicowa, kfa symetric słuchawka prysznicowa
 
KFA Symetric bateria baterie prysznicowe posiadają charakterystyczne elementy wykończenia

Rodzimy rynek artykułów wyposażenia łazienki ma wiele do zaoferowania. Produkty nie ustępują niczym rozwiązaniom proponowanym przez zagranicznych konkurentów – są równie funkcjonalne, stylowe, innowacyjne, a przede wszystkim trwałe. Dlatego też postanowiliśmy wziąć pod lupę cechy baterii KFA Symetric – ciekawej serii z portfolio polskiego producenta. Bez wątpienia to kolekcja inspirowana minimalizmem, która wyraźnie zaakcentuje swoją obecność we wnętrzu. Dlaczego warto zwrócić na nią uwagę? Zobaczcie opinie naszego eksperta.

 Jakość

Krakowska Fabryka Armatury i niemal 100 lat doświadczenia (+)

Armatura Kraków SA to spółka, której historia sięga aż 1922 roku. Początkowo przedsiębiorstwo, działające jako Łagiewnicka Fabryka Armatur Sp. z o.o., zajmowało się produkcją baterii sanitarnych oraz przedmiotów pokrewnych. Z czasem, po latach przekształceń, asortyment stał się znacznie bardziej kompleksowy. Dziś w ofercie producenta znajdziemy baterie kuchenne, baterie łazienkowe, deszczownice i natryski, solidne zawory oraz osprzęt instalacyjny, a także elementy grzewcze. Od 2012 roku Armatura Kraków – po przejęciu fabryki w Radomiu – poszerzyła portfolio o ceramikę: miski WC, bidety, kompakty WC, pisuary, a także umywalki i meble łazienkowe. Firma funkcjonuje w branży nieprzerwanie od niemal 100 lat, prowadząc obecnie działalność jako niepubliczna spółka akcyjna.

kfa symetric bateria umywalkowa, kfa symetric baterie umywalkowe, kfa symetric bateria umywalkowa stojąca, kfa symetric baterie
KFA Symetric bateria umywalkowa stojąca z krzyżykowymi uchwytami

Po pierwsze: jakość! (+)

Jakość to wyznacznik działania przedsiębiorstwa, jakim jest Armatura Kraków SA. Firma większość cykli produkcyjnych realizuje w swoich strukturach. Prace obejmują zarówno tworzenie w pełni użytecznych i stylowych projektów, jak i wykonanie odlewów, obróbkę mechaniczną, nakładanie powłok czy montaż. Nieodzownym elementem każdego z wymienionych etapów jest kontrola, co prowadzi do eliminacji możliwych wad, a przede wszystkim gwarantuje znakomitą jakość asortymentu. Armatura Kraków SA posiada wdrożony system Zarządzania Jakością ISO 9001, a spełnianie wysokich standardów potwierdzone jest licznymi atestami i certyfikatami. Baterie KFA Symetric posiadają Atest Higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, produkowane są zgodnie z normą PN-EN-817.

 

Gwarancja na piątkę (+)

Warunki gwarancyjne na baterie łazienkowe KFA Symetric obejmują aż 5 lat na bezawaryjną pracę głowic, co tym samym potwierdza ich niezawodność oraz solidne wykonanie. Tak długi termin to dowód jakości asortymentu oraz jeden z kluczowych czynników skłaniających do zakupu.

kfa symetric bateria wannowa, kfa symetric bateria wannowa wielootworowa, kfa symetric baterie wannowe, kfa symetric baterie wannowe wielootworowe
KFA Symetric bateria wannowa pięciootworowa ze słuchawką prysznicową

 Design

Baterie Symetric – minimalizm w sanitarnym wydaniu (+)

KFA Symetric to seria podporządkowana współczesnym trendom. To oryginalna designerska linia, która sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w zgodzie z zasadami modernizmu. Na pierwszy plan wysuwają się charakterystyczne uchwyty krzyżowe, które zupełnie definiują wygląd armatury. Surowość poszczególnych modeli zostaje złagodzona poprzez miękkie, subtelne przejścia wylewki oraz korpusu, czyniąc rozwiązania niebanalnym kompromisem między minimalizmem a klasyką, co pozwoli podkreślić aranżacje łazienki w stylu industrialnym, minimalistycznym, loftowym czy nowoczesnym. Proporcje, precyzja kształtów oraz blask chromu przyciągają wzrok!

 

Bateria natryskowa KFA, bateria umywalkowa i wiele innych (+)

Producent nie pozostał obojętny wobec zróżnicowanych wymagań Użytkowników. W ofercie armatury KFA Symetric znajdują się propozycje dedykowane zarówno fanom kąpieli pod deszczem kropel, jak i zwolennikom wylegiwania się pod chmurką piany. KFA Symetric to m.in. cztery rodzaje baterii wannowych (bateria wannowa 2-otworowa stojąca, bateria wannowa 2-otworowa ścienna, bateria wannowa 5-otworowa stojąca oraz bateria wannowo-umywalkowa). Stefę kabiny możemy wyposażyć w baterie natryskowe KFA Symetric oraz baterię natryskową z deszczownicą LUNA. Umywalki z kolei mogą być wzbogacone o wariant stojący bądź ścienny. KFA Symetric zawiera także baterię bidetową.

 

Baterie do kuchni KFA Symetric (+)

Minimalizm kolekcji KFA Symetric nie musi kończyć się za drzwiami łazienki. Krakowska Fabryka Armatury oferuje także baterie kuchenne, które sprawdzą się w obrębie zlewozmywaka. Ten sam prosty, aczkolwiek i niebanalny rys występuje w czterech opcjach do wyboru. Rozwiązanie świetnie podkreśli wystrój kuchni nowoczesnej, industrialnej czy minimalistycznej.

kfa symetric bateria, kfa symetric bateria, kfa symetric bateria
KFA Symetric bateria umywalkowa natynkowa z krzyżykowymi kurkami

 Funkcjonalność

Baterie KFA wyposażone w napowietrzacz (+)

KFA baterie wyposażone są w ważny funkcjonalny element – napowietrzacz. Pojęcie to znane jest także pod nazwą perlator lub aerator, a jego zadanie sprowadza się do mieszania wody z powietrzem, co w rezultacie prowadzi do znacznych oszczędności. Specjalna siateczka umieszczona na końcu wylewki gwarantuje mniejszy przepływ bez strat na komforcie eksploatacji, ponieważ strumień jest miękki i perlisty. Napowietrzacz ma też ważną praktyczną zaletę; pozwala na szybkie i łatwe usuwanie osadzającego się kamienia. Wystarczy wytrzeć sitko ręką i... po kłopocie! Większe osady usuniemy, wkładając element do roztworu wody z octem. Potem wystarczy go wypłukać i ponownie przymocować do baterii.

 

Głowica ceramiczna – symbol niezawodności (+)

Baterie łazienkowe KFA wykonane są z mosiądzu, co niewątpliwie przeważa o ich trwałości oraz długowieczności. Odpowiedzialna za długą i bezawaryjną eksploatację jest również głowica ceramiczna. Jej obecność jest gwarantem prawidłowego działania i szczelności, co wyeliminuje uporczywe kapanie, a tym samym ograniczy rachunki za wodę.
kfa symetric bateria, kfa symetric bateria, kfa symetric bateria
KFA Symetric bateria kuchenna z wyciąganą wylewką

 KFA Symetric – cena

Atrakcyjna oferta (+)

Baterie natryskowe, baterie umywalkowe, armatura kuchenna i cała gama produktów wchodzących w skład serii KFA Symetric dostępne są w bardzo przystępnej cenie! Producent korzysta z najlepszych materiałów (głowica ceramiczna, mosiądz), stosuje elementy ograniczające przepływ (napowietrzacz), zapewnia aż 5 lat gwarancji i oferuje niebanalny design, który jeszcze lepiej podkreśli charakter nowoczesnej łazienki. To jakość za rozsądną kwotę!

 

 Pielęgnacja i czyszczenie

Proste zasady czyszczenia (+)

Powierzchnia armatury KFA Symetric nie sprawia problemów w utrzymaniu czystości. Należy jedynie zwrócić uwagę na produkty, które wybieramy do usuwania zabrudzeń. Warto wyeliminować silne i inwazyjne detergenty, a także nie korzystać z gąbek o szorstkiej warstwie wierzchniej, która może powodować zarysowania. Zrezygnujmy ze środków zawierających chlor, wybielacze oraz granulaty i substancje żrące. Największą skuteczność w walce z plamami i zabrudzeniami osiągniemy, wykorzystując łagodny roztwór wody oraz płynu do mycia naczyń.

kfa symetric bateria, kfa symetric bateria, kfa symetric bateria
KFA Symetric bateria bidetowa z uchwytami krzyżykami

 Baterie KFA Symetric – opinie, zalety i wady

+ polski producent,

+ aż 5 lat gwarancji,

+ nowoczesny, minimalistyczny design,

+ napowietrzacz ograniczający przepływ,

+ ceramiczna głowica,

+ produkt wykonany z mosiądzu,

+ bardzo atrakcyjna cena,

 

– bateria dostępna w jednej opcji kolorystycznej: chrom

 

kfa symetric bateria wannowa ścienna, kfa symetric bateria wannowa dwuuchwytowa, kfa symetric baterie wannowe ścienne
KFA Symetric bateria wannowa ścienna

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia