Baterie Hansgrohe Talis – opinie, łazienka aranżacje, inspiracje, cena. Test eksperta

(6 głosów)
hansgrohe talis opinie, hansgrohe talis zdjęcia, hansgrohe talis gwarancja
Hansgrohe Talis bateria stojąca

Baterie do łazienki coraz częściej określa się terminem „biżuterii wnętrza”. Biorąc pod uwagę dostępne modele, sporo w tym prawdy! Jedne rozwiązania umiejętnie podkreślają charakter nowoczesnej aranżacji, inne potęgują elegancki wystrój glamour, a kolejne skupiają na sobie uwagę wykończeniem odbiegającym od standardowego chromu. To detal o niebagatelnym znaczeniu – niebagatelnym dlatego, że nie można zapominać o jego podstawowej funkcji. Dziś mamy dla Was dobry przykład połączenia tego, co w świecie sanitarnym ważne – designu i praktyczności. Poznajcie więc zalety stylowej, ale i ekonomicznej oraz funkcjonalnej baterii Hansgrohe Talis.

 

 Jakość

Marka Hansgrohe – wybór najlepszy z możliwych! (+)

Hansgrohe to jedna z najbardziej znanych marek w świecie łazienki i kuchni. Firma słynie z produkcji asortymentu wysokiej jakości, który spełnia oczekiwania wymagających Konsumentów. To nietuzinkowe wzornictwo, będące niejednokrotnie przykładem do naśladowania dla wielu młodszych adeptów sztuki sanitarnej; wysokogatunkowe materiały, dobrane w oparciu o analizy przeprowadzane przez zespół wykwalifikowanych pracowników; produkcja bazująca na innowacyjnych maszynach oraz profesjonalny serwis. Jeśli mielibyśmy wskazać Wam renomowanego producenta, na którego warto postawić, na podium z pewnością znalazłoby się niemieckie przedsiębiorstwo Hansgrohe.

 

Gwarancja producenta (+)

Tym, co może przesądzić o zakupie armatury Hansgrohe, jest jakość podparta korzystnymi warunkami posprzedażowymi. Baterie Hansgrohe Talis (oraz inne modele z oferty Hansgrohe) to aż 5 lat gwarancji! Przypomnimy, że standardowy okres wynosi jedynie 2 lata, a więc termin wydłużony o kolejne 3 jest sporą zachętą, zwłaszcza w przypadku tak intensywnie eksploatowanego produktu. Wspomniana jakość Hansgrohe Talis dotyczy zarówno materiałów, jak i komfortu eksploatacji. Dowodem tego są trwała ceramiczna głowica, która warunkuje bezawaryjność, czy chociażby metalowy odpływ w bateriach umywalkowych oraz tłumik szumów w modelach nawannowych, którego zadaniem jest redukcja charakterystycznego pogłosu podczas poboru wody.

hansgrohe talis baterie, baterie do umywalki hansgrohe talis, baterie umywalkowe hansgrohe talis
Hansgrohe Talis to baterie umywalkowe w wysokim wykończeniu

 Design

Nowoczesny design górą! (+)

Baterie Hansgrohe Talis to rozwiązania zaprojektowane w duchu nowoczesnego, minimalistycznego wzornictwa. Na uwagę zasługują uchwyty typu pin (zastosowane zarówno w wariancie umywalkowym, jak i wannowym czy bidetowym), które stanowią nie tylko dekoracyjne zwieńczenie armatury. Ich kształt ma bowiem wpływ na ergonomiczną oraz intuicyjną obsługę oraz precyzyjną regulację strumienia. Znakiem szczególnym modelu jest też delikatnie pochylony korpus, który zdecydowanie wyróżni się na tle ceramiki. Zwolennicy bardziej owalnych brył mogą z kolei sięgnąć po modele w kształcie łuku. Dla jeszcze większego komfortu producent stworzył też baterie z obrotową wylewką, która ułatwi korzystanie ze strefy mycia. W tego typu wariantach jeden ruch ręki dzieli od jeszcze większej funkcjonalności podczas pielęgnacji twarzy, włosów czy napełniania wysokich wazonów.

 

Wzornictwo nagrodzone (+)

Hansgrohe to laureat wielu prestiżowych nagród przyznawanych za design oraz funkcjonalność. Również i armatura Hansgrohe Talis 80 z tytułem IF Product Design Award czy Design Plus oraz określona etykietą wydajności WELL Water Efficiency Label.

 

Łazienka nowoczesna, klasyczna, industrialna czy minimalistyczna (+/–)

Styl baterii marki Hansgrohe jest jednocześnie niebanalny, jak i uniwersalny. To doskonała interpretacja wzorniczego trendu mówiącego o redukcji oraz zachowaniu prostoty w projektowaniu. Wszystko to sprawia, że Hansgrohe Talis i jej minimalistyczny wygląd z powodzeniem wypełnią wnętrza wielu modnych łazienek. Armatura będzie harmonijnie współgrać z surową scenerią pomieszczenia o industrialnym charakterze, gdzie pierwsze skrzypce odgrywają beton i czerwona cegła, a także dopasuje się do aranżacji pełnej klasycznych motywów i subtelnych tonacji. Minusem, jeśli chodzi o baterie Hansgrohe Talis, jest to że armatura dostępna jest wyłącznie w jednej opcji kolorystycznej – chromie. Dziś coraz częściej na topie są warianty w czerni lub bieli.

 

Design w wielu odsłonach: Hansgrohe Talis Classic, Hansgrohe Talis S i Hansgrohe Talis E (+)

Hansgrohe Talis niejedno ma imię! To tak naprawdę mnóstwo stylistycznych alternatyw. Miłośnicy klasyki mogą sięgnąć po baterie Hansgrohe Talis Classic (jeśli chcecie się jej przyjrzeć bliżej, zajrzyjcie do naszego wpisu: baterie Hansgrohe Talis Classic). Marka wprowadziła również modele Hansgrohe Talis E oraz Hansgrohe Talis S, a także dwie linie rozwiązań z technologią Select: Hansgrohe Talis Select S oraz Hansgrohe Talis Select E. Zastosowana w nich funkcja Select pozwala na zmianę strumienia za pomocą przycisku.

hansgrohe talis e bateria, bateria umywalkowa hansgrohe talis e, bateria umywalkowa stojąca hansgrohe talis e
Baterie umywalkowe Hansgrohe Talis E

 

 Funkcjonalność

AirPower, czyli siła strumienia (+)

We współczesnych rozwiązaniach sanitarnych duży nacisk położony jest na zwiększenie wydajności oraz kwestie ekonomiczne, związane ze zmniejszeniem zużycia wody. W Hansgrohe Talis zadanie to celująco spełnia funkcja AirPower. Zasada jej działania jest bardzo prosta, polega ona na mieszaniu wody z powietrzem (na jeden litr wody przypada AŻ(!) 3 litry powietrza), w efekcie czego strumień jest w odczuciu znacznie bardziej miękki i pełniejszy, a zużycie wody zredukowane.

 

Bateria Hansgrohe Talis i technologia ComfortZone (+)

Bardzo częstym problemem osób urządzających strefę mycia jest dobór rozwiązań takich jak umywalka oraz bateria umywalkowa. Rezultatem tego często jest albo zbyt wysoka armatura, która powoduje rozchlapywanie się wody dookoła, albo zbyt mała przestrzeń mycia, która utrudnia wykonanie podstawowych czynności. Dlatego też marka Hansgrohe opracowała funkcję ComfortZone, czyli udogodnienie, które wpływa na jeszcze większy komfort. ComfortZone to nic innego jak różne rozmiary modeli Hansgrohe Talis umożliwiające optymalne dopasowanie baterii do ceramiki, a tym samym zapewnienie odpowiedniej przestrzeni – w języku Użytkownika oznacza to swobodę ruchów! Żeby rozwikłać tę nomenklaturę, przedstawimy Wam przykład: ComfortZone 150 oznacza 15-centymetrową przestrzeń między krawędzią umywalki, a końcówką wylewki.

 

Oszczędzaj wodę z EcoSmart (+)

Jeśli szukacie sposobów na oszczędności w łazience, z pewnością przydatna będzie kolejna zaleta baterii Hansgrohe Talis. Mowa o funkcji EcoSmart. To technologia, która ogranicza zużycie wody nawet o 60%, dzięki wykorzystaniu perlatora oraz specjalnego ogranicznika przepływu. Nie musicie za nie płacić – baterie są po prostu o nie wzbogacone!

 

QuickClean, czyli łatwe usuwanie kamienia (+)

Poważnym problemem w łazience jest kamień. Walka z twardą wodą i zabrudzeniami może okazać się sporym wyzwaniem, dlatego marka Hansgrohe postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom Użytkowników i wprowadziła funkcję QuickClean. Baterie Hansgrohe wzbogacone o perlator, a także dysze strumieniowe głowic prysznicowych zostały bowiem wyposażone w elastyczne silikonowego powłoki, z których usuwanie nieczystości jest... bajecznie proste. Wystarczy przesunąć palcem po ich powierzchni, by wyeliminować mało estetyczne osady.

quickclean hansgrohe talis, hansgrohe talis quickclean, hansgrohe talis bateria z quickclean

 

 Hansgrohe Talis – cena, cennik

Cena wysoka, ale adekwatna do jakości (–/+)

Przejdźmy teraz do ważnego elementu oferty – ceny. Ilość wszystkich zalet bezpośrednio wiąże się z tym, że Hansgrohe Talis to inwestycja. Koszt takiej armatury zdecydowanie przewyższa średnie wartości. Tutaj jednak ukryty jest pewien haczyk, a wspominane wyżej słowo inwestycja idealnie go opisuje. Kryją się za nią solidna marka, wysoka jakość, funkcjonalność i design, które w rezultacie powodują, że łazienka jest po pierwsze ponadczasowa i modna, a po drugie awarie w ogóle jej nie dotyczą – jeśli już takowe wystąpią, możecie mieć pewność, że serwis Hansgrohe stanie na wysokości zadania.

hansgrohe talis bateria umywalkowa, bateria umywalkowa hansgrohe talis, kran hansgrohe talis
Hansgrohe Talis bateria stojąca o zaokrąglonej wylewce

 

 Pielęgnacja i czyszczenie

Jak czyścić baterie łazienkowe Hansgrohe Talis? (+)

W tym punkcie warto odnieść się do funkcji QuickClean, która dostępna jest w standardzie. Wobec tego usuwanie kamienia i osadów z wody jest szybkie i proste, nie wymaga stosowania inwazyjnych detergentów i szorowania. W procesie pielęgnacji należy (jak w przypadku każdej baterii!) wykazać się systematycznością i zrezygnować z szorstkich gąbek oraz żrących środków chemicznych – pierwsze zarysują powierzchnię, a drugie mogą ją całkowicie zniszczyć. Najlepiej postawić na łagodne roztwory wody i mydła oraz delikatne preparaty.

hansgrohe talis baterie łazienkowe, bateria łazienkowa hansgrohe talis, hansgrohe baterie łazienkowe
Bateria łazienkowa Hansgrohe Talis oraz umywalka nablatowa

 Bateria łazienkowa Hansgrohe Talis – zalety i wady, opinie

+ nowoczesny design nagrodzony prestiżowymi wyróżnieniami,

+ renomowany producent,

+ bardzo wysoka jakość,

+ 5 lat gwarancji,

+ innowacyjne funkcje: QuickClean, EcoSmart i AirPower,

+ gwarancja stworzenia komfortowej strefy mycia z ComfortZone,

+ łatwość w utrzymaniu czystości,
 

 

- wyższa cena, pamiętajmy jednak, że jest ona adekwatna do jakości!

- baterie dostępne tylko w wykończeniu chrom.

Skomentuj

1 komentarz

  • Anna Z.
    Bardzo lubię baterie tego producenta, od kliku lat spokojnie sobie używam. Wyglądają rewelacyjnie a głowica działa bez zarzutu!

Rekomendacje i wyróżnienia