Axor Starck, czyli nowoczesne łazienki z baterią umywalkową od Philippe Starck. Test i opinie eksperta

(7 głosów)


 

Axor Starck - nowoczesne łazienki z Philipe Starck

Zamknij pośpiech pędzącego świata za drzwiami Twojej łazienki. Axor Starck to przedstawiciel nowoczesnego designu w branży sanitarnej. Dziś, nowoczesny pokój kąpielowy charakteryzuje się prostą formą i uniwersalnym charakterem. Bateria łazienkowa Axor Starck oddaje piękno materiałów, z których została stworzona i pozwala uwolnić żywioł. Axor Starck to spokój i harmonia, które wypełniają wnętrze łazienki za pomocą delikatnych i funkcjonalnych uchwytów. Przemyślana technologia w połączeniu z atrakcyjnym wyglądem daje efekty w postaci produktu, który zyskał uznanie w całym łazienkowym świecie. Daj się skusić żywiołowi i pięknu tworzenia z Philippe Starck.

 


 

Jakość

  
Jakość od Hansgrohe i Axor (+)

Wybierając armaturę łazienkową, bardzo często pytamy o jakość. Inwestując określone środki,  chcemy wiedzieć czy nie będzie to produkt problematyczny i, czy warto wydać więcej po to, by cieszyć się baterią umywalkową na dłużej. W przypadku Hansgrohe oraz Axor problem bezapelacyjnie znika. Axor to topowy odłam marki Hansgrohe. To jeden z twórców całego sanitarnego świata, który o łazienkach wie niemal wszystko. Jego znajomość branży jest godna pozazdroszczenia. Axor stosuje wyselekcjonowane materiały, które poddawane są innowacyjnym procesom. Cały system produkcyjny oparty jest o nowoczesne technologie, które w racjonalny sposób wykorzystują energię i surowce. Axor odpowiedzialnie podchodzi do biznesu, troszcząc się o środowisko oraz potrzeby Klientów. 
 


Troska o środowisko naturalne (+)

Jak już wyżej wspominaliśmy, jakość marki Axor łączy się z troską o otaczający nas świat. Innowacyjne technologie generują mniejsze zużycie energii i wody. Wybierając Axor, wiemy, że z ekologią będziemy za pan brat! Warto także zwrócić uwagę na to, że to inwestycja na przyszłość, która zwraca nam się podczas eksploatacji – widać to w naszych portfelach. Zobaczycie sami, że wszystkie te technologie wpływają na obniżenie naszych rachunków. Jeśli idzie to w parze z ochroną środowiska naturalnego, to nie pozostaje nic innego, jak tylko się cieszyć. Może to była recepta na sukces marki Hansgrohe Axor?

 

Potęga innowacji (+)

Hansgrohe i Axor doskonale wiedzą czego potrzebuje współczesny Konsument. Ważna są ekonomia, ergonomia i ekologia – dla każdego w różnej kolejności, ale głównie na te elementy najczęściej zwracamy uwagę. Axor w swoich produktach wdraża działania, które warunkują spełnienie tych wszystkich czynników. Wszystkie dostępne innowacje stosowane przez Hansgrohe i Axor znajdziecie w naszym Łazienkowniku. Niech nie zmyli Was nazwa każdego z nich – produkty Axor wyposażone są w innowacje Hansgrohe. Idźmy z duchem czasu! Zwracajcie uwagę na przydatne funkcje w naszych łazienkach, to naprawdę uławia życie!

 

Gwarancja producenta (+)

Wszystkie produkty Hansgrohe i Axor objęte są 5-cio letnią gwarancją producenta. Zaliczam ten element na plus. Obecnie bardzo często dochodzi do sytuacji, że gwarancję trzeba sobie dodatkowo wykupić. W przypadku tego producenta mamy to w cenie, więc nie generuje to dodatkowych kosztów! Warto uwzględnić tę kwestię podczas podejmowania decyzji o zakupie. Pamiętajcie, że zarówno armatura jak i umywalki oraz wanny objęte są 5 letnią gwarancją producenta, by dłużej spokojnie spać! 

 

Axor starck bateria bidetowa
 

Design


Minimalizm króluje! (+)

Inspiracją do stworzenia serii Axor Starck była – co ciekawe – zwykła pompa wodna! Ale od dawna wiadomo, że najprostsze rozwiązania są najlepsze! Elementy serii łazienkowej Axor Starck charakteryzuje minimalistyczny styl. Baterie umywalkowe, baterie wannowe i inne, znakomicie wpasują się w klimat każdej łazienki. Uniwersalizm kolekcji wydobywa z niej naturalnie piękny wygląd. Bateria, bez żadnych dodatkowych elementów, jest atrakcyjna. Znakomicie skomponowany uchwyt typu joystick daje upust bezmiarowi wody. Seria Axor Starck to spokój i harmonia, przejrzyste formy i funkcje, które dają efekt w postaci nowoczesnej, funkcjnalnej łazienki. Potem – pozostaje się tylko odprężyć.
 

Estetyczna bateria umywalkowa (+)

Axor Starck to przejrzyste formy i ułatwiające życie funkcje. Różnorodność armatury łazienkowej na rynku sprawia, że wybór tej wyjątkowej jest niezwykle trudny. Jeśli szukasz efektownej, ale i nie przesadzonej baterii do wanny czy umywalki, to sprawdź Axor Starck. Spokój, harmonia i klasa. Określiłbym je jako synonimy kolekcji Axor Starck.

 

Projektowanie łazienki z Axor (+)

Dlaczego by nie skorzystać z pomocy specjalistów? Marka Hansgrohe i Axor przeprowadziła liczne testy, dzięki którym współczesny Konsument z łatwością będzie mógł dobrać ceramikę do armatury łazienkowej i odwrotnie. Ciekawi jesteście wyników serii Axor? Kryteria główne to styl i funkcjonalność, czyli wyznaczniki idealnie zaprojektowanej łazienki. Wyniki testu ComfortZone wykazały, że najlepiej do baterii Axor Starck 10001000 sprawdzi się umywalka Duravit Starck 1 580 mm, a do baterii Duavit Starck 1 53 cm. Komplety idealne :-) 
 

Kolorystyka i różnorodność (+/-)

baterie umywalkowe (np. 10111000), dwuuchytowe baterie umywalkowe (np. 10030000),  baterie bidetowe (np. 10211000), baterie wannowe do montażu w podłodze z rączką prysznicową (np. 10456000), baterie wannowe wolnostojące (np. 10458000), liczne termostaty i zawory ( np. 10715000 czy 10970000) oraz systemy prysznicowe ( np. 10912000) i akcesoria (np. 40834000). Kolekcja Axor Starck to także bateria kuchenna! Dodatkowo, armaturę z całej kolekcji Axor można zamówić w 15 różnych kolorach! Od czarnego chromu aż po barwę czerwonego złota. Choć okres oczekiwania jest trochę długi, to możemy mieć pewność, że wyrób był produkowany tylko dla Nas! 

Funkcjonalność


Przydatne funkcje (+)

Hansgrohe i Axor to pionier w dziedzinie innowacji. Jeśli szukasz pomysłu na łazienkę stylową oraz funkcjonalną, zajrzyj na strony z produktami tej marki. Jeśli liczy się dla Ciebie to, by łazienka była nie tylko ładna, ale i oszczędna oraz użyteczna – jesteś na właściwej stronie :-) Kolekcje Axor przepełnione są przydatnymi funkcjami, a testy, takie jak wyżej opisywane (ComfortZone), sprawiają, że Twoja nowa strefa komfortu stanie się ulubionym miejscem w domu.
 

Siła wody i powietrza - Air Power (+)

AirPower skupia się na oszczędzaniu wody poprzez jej zmieszanie z powietrzem. Efektem tego jest duży strumień, a zużycie wody – niższe. Jak to możliwe? To proste. Powietrze zasysane jest na całej tarczy – np. prysznica – i w ten sposób mieszane jest z wodą. Ta technologia pozwala na oszczędność ponieważ na litr wpody przypadają trzy litry powietrza. Przekonuje Was ta proporcja? Mnie tak! Czysta oszczędność! :-)


Oszczędzanie wody = niższe rachunki (+)

Wyżej opisana technologia łączy się z innowacją EcoSmart. Za sprawą AirPower jesteś Eco i Smart! ;) Armatura Axor i Hansgrohe pozwala na zmniejszenie zużycia wody do 60% (w porównianiu do zwykłej armatury, która owej funkcjonalności nie posiada!). Kąpiel czy prysznic stają się przyjemniejsze, jeśli masz świadomość ile oszczędzasz dla siebie i Planety! :)
 

Ergonomiczna bateria umywalkowa (+)

Wydawać by się mogło, że takie kryteria, jak wygoda w użytkowaniu nie odnoszą się do armatury. Nic bardziej mylnego. Na rynku znajdziecie wiele baterii, których użytkowanie jest na prawdę problematyczne. Czy to poprzez brak możliwości jednoczesnej regulacji temperatury i strumienia, czy zbyt mały uchwyt lub dziwną konstrukcję. Ta bateria jest solidna i  piękna. Prosty schemat – nie szukajmy udziwnień. Klasyka jest zawsze najlepszym rozwiązaniem. 


Baterie Axor Starck Organic, Axor Starck V, Axor Starck Shower Collection (+)

Philipe Starck to twórca ponadczasowych kolekcji, których popularność w łazienkowym świecie nie blednie. Starck pod swoim nazwiskiem zaprojektował także inne serie, które na pewno Was zaciekawią – np.Axor Starck Organic, Axor Starck V czy Axor Starck X. Jednym słowem – Starck receptą na piękną, nowoczesną i funkcjonalną łazienkę!


Axor Starck cena


Nieco wyższa cena (+/-)

Za produkty Axor musicie zapłacić nieco więcej. Koszt baterii umywalkowej 1001000 to około 1200zł. Jednak w tej cenie macie gwarancje, doskonałą jakość i liczne funkcje. Jak pisałem wcześniej, to inwestycja, która się zwróci w przyszłości – chociażby w postaci niższych rachunków, ale także większej przyjemności z eksploatacji dzięki 5 letniej gwarancji!

 

Pielęgnacja i czyszczenie

 


Szybkie usuwanie kamienia (+)

Tutaj z pomocą znów przychodzi potęga możliwości i innowacji od Hansgrohe. Technologia QuickClean ułatwia nam czyszczenie baterii. Za pomocą palca usuniecie kamień, który szpeci baterię. Silikonowe dysze znacząco ułatwiają ten proces. To oczywiście nie wystarcza, by utrzymać armaturę Axor w idealnym stanie, dlatego też ZAWSZE używajcie rekomendowanych przez producenta środków. Jeśli zainwestowaliście w produkty Axor czy Hansgrohe, nie oszczędzajcie na pielęgnacji. Zwilżona ściereczka, aplikacja środka nie bezpośrednio na powierzchnię i środki pozbawione kwasu chlorowodorowego, substancji żrących czy wybielaczy. Delikatne, mało inwazyjne środki to podstawa! Zwłaszcza, że producent może odrzucić reklamację, jeśli nie stosujecie się do zaleceń.
 

Zalety i wady Axor Starck


Zalety

+ znany na rynku producent,

+ różnorodna seria,

troska o środowisko naturalne,

+ prosty design,

+ ułatwione czyszczenie z funkcją Quickclean,

+ technologia oszczędzania wody EcoSmart i AirPower,

 

Wady

-  wysoka cena, ale jakość jak najbardziej adekwatna do jej poziomu,

-  dłuższy okres oczekiwania na produkt w innym niż chromowanym kolorze,
 Axor Starck jednouchwytowa bateria umywalkowa 10111000

 

 

 Axor Starck jednouchywtowa bateria umywalkowa 10123000 

Skomentuj

1 komentarz

  • Iwona
    Jestem wielką fanką projektów Philippe Starck, talent tego współczesnego architekta i twórcy wzornictwa poraża swą doskonałością. Śledzę sobie rodzime blogi poświęcone wnętrzom. Spodobał mi się Państwa. Tak trzymać!

Rekomendacje i wyróżnienia