Zucchetti Beam z tytułem Red Dot: Best of the Best 2021

(1 głos)
 zucchetti beam, umywalka nablatowa
Umywalka Zucchetti Beam, fot. Zucchetti

Konkurencja była spora, ale Zucchetti jak zwykle nie zawodzi! Spośród 64 produktów nominowanych w kategorii Red Dot Award: Best of the Best 2021 zaszczytny tytuł otrzymała kolekcja Zucchetti Beam. Co ma w sobie tak wyjątkowego, że zachwyciła jury tego najbardziej prestiżowego konkursu?

 zucchetti beam, umywalka nablatowa
Umywalka Zucchetti Beam oraz bateria podtynkowa umywalkowa

 zucchetti beam, umywalka
Umywalka Zucchetti Beam oraz bateria nablatowa wysoka

Red Dot Design Award, czyli...

Red Dot Design Award to nagroda przyznawana w świecie designu już od 1955 roku przez Design Zentrum Nadrenia Północna-Westfalia w Essen. To wyróżnienie z kategorii najlepszych i najbardziej prestiżowych – coś na wzór rozdania Oscarów przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. W tym roku na celowniku znalazł się jednak nie tylko design, lecz także względy ekologiczne i praktyczne, co składa się na holistyczne podejście do produktu i procesu tworzenia.

 zucchetti beam, umywalka
Umywalka Zucchetti Beam, fot. Zucchetti

 zucchetti beam, umywalka wisząca
Umywalka Zucchetti Beam oraz bateria umywalkowa stojąca

Zucchetti Beam i „Oscar designu”

Zucchetti Beam to seria, która idealnie wpisuje się w ideę holistycznego podejścia do produktu. Zdaniem autorów koncepcji ze studia Visibility poszczególne elementy kolekcji łączą archetypy świata designu ze współczesnością, gwarantując ciekawy wizualny balans. To seria, w skład której wchodzą półki na pojemniki oraz umywalki nablatowe wykonane z innowacyjnego materiału Biobased Cristalplant®. Warianty dostępne są w trzech kolorach (klasycznej bieli, wykończeniu terakota oraz gołębiej szarości).

Integralną częścią każdej umywalki Zucchetti Beam jest wewnętrzna półka na baterię umywalkową. To praktyczny aspekt tego rodzaju asortymentu, który otwiera znacznie więcej możliwości stylistycznych – zwłaszcza dla właścicieli mniejszych łazienek. Powierzchnia ta pomieści zarówno armaturę, jak i akcesoria niezbędne podczas mycia rąk.

Wygląd umywalek Zucchetti Beam nie jest przypadkiem. Stylistyczne nawiązanie do archetypicznych mis w połączeniu ze współczesnymi tendencjami nastawionymi na obłości oraz miękkie linie przywołuje obraz natury oraz spokoju. To sanitarna interpretacja wzornictwa, którego korzenie sięgają naszych przodków, a jednocześnie ukłon w stronę współczesności. Serię Beam można więc potraktować jako powrót do aranżacji pełnych przytulności oraz ciepła – to wrażenie spotęgują nie tylko kształty i kolory, ale także matowe wykończenie.

 zucchetti beam, umywalka nablatowa
Umywalka Zucchetti Beam, fot. Zucchetti

Pomysł na łazienkę z Zucchetti

Zucchetti Beam to prosty (dosłownie i w przenośni) przepis na modną łazienkę. Wszystko z uwagi na zastosowanie naturalnych kolorów oraz owalnych form, które w tym roku święcą triumfy w świecie aranżacji wnętrz. To z jednej strony akcenty na tyle neutralne, że pozostawiają pole do popisu w aspekcie urządzania przestrzeni. Z drugiej jednak strony są też tak oryginalne, że nadają całości smak i charakter.

Łazienka z Zucchetti Beam może być ciepła i harmonijna z naciskiem na styl boho, rustykalny czy vintage. Wystarczy tylko połączyć naturalne wykończenie umywalek z elementami drewna, wikliny oraz jasnymi barwami na ścianach. W celu nadania całości wyrazistości skonfrontuj subtelność Zucchetti Beam z surowymi materiałami, takimi jak kamień czy beton. Takie powierzchnie nie przyćmią uroku rozwiązań, a jednocześnie wzmocnią poczucie autentyczności.

Prostota Zucchetti Beam to też punkt odniesienia do zastosowania umywalki w realizacjach nowoczesnych – takich, gdzie rządzą geometria i surowość. Obłe linie złagodzą wrażenie sterylności, a naturalne kolory wykończenia nieco zdynamizują całość. Z kolei w przypadku białej wersji Zucchetti Beam dopełnią elegancki klimat wystroju.

 zucchetti beam, umywalka nablatowa
Umywalka z szafką Zucchetti Beam

Skomentuj

1 komentarz

Rekomendacje i wyróżnienia