Wzornictwo Duravit nagrodzone – poznaj zwycięzców konkursu German Design Award 2022

(0 głosów)
duravit
Łazienka eklektyczna z Duravit Tulip

Dobry design się nie starzeje. Takie przedmioty należą do kategorii niebanalnych, jeśli chodzi o wzornictwo, ale też – patrząc z użytkowego punktu widzenia – praktycznych. Wyróżnia je splot najlepszych cech podporządkowanych trendom, a jednocześnie zbiór właściwości przesądzających o funkcjonalnym użyciu. Takie zestawienie zawsze jest gwarancją sukcesu! Jak poznać produkty, które mają znamiona ponadczasowych? Wystarczy sięgać po te, które wyróżniono nagrodami takimi jak German Design Award.

Tytuły, które mają znaczenie

Tak jak konkurs Red Dot Design Award jest machiną, która wyłania produktowe połączenia klasy i jakości, tak German Design Award służy do nagradzania wzorów, których termin stylistycznej przydatności nie przemija, a funkcjonalność ułatwia codzienność. Efektem tego każdego roku z puli tworzonych rozwiązań wybieranych jest kilka złotych perełek – rozwiązań idealnych w każdym milimetrze. W tym roku bezapelacyjnym zwycięzcą konkursu German Design Award 2022 była marka Duravit.

Czym jest German Design Award? To prestiżowy konkurs wzorniczy, którego idea bazuje na docenianiu produktów wytyczających designerskie szlaki. Nagroda przyznawana jest przez German Design Council. W ostatnich dniach Jury nagrodziło firmę Duravit za wybitne osiągnięcia wzornicze oraz komunikację marketingową. Doceniono również kunszt projektanta współpracującego z producentem – Philippe Starcka. Produkty Duravit otrzymały wyróżnienia „Winner” i „Special Mention” w kategoriach „Excellent Product Design - Bath and Wellness” oraz „Excellent Communications Design – Integrated Campaigns and Advertising”.

Marka Duravit otrzymała również wyróżnienie specjalne za News Magazine #13. To czasopismo drukowane nawet w 100 000 egzemplarzach i rozpowszechniane w 40 krajach na świecie. Na łamach magazynu publikowane są inspiracje i informacje dotyczące trendów oraz wzornictwa marki Duravit.

duravit
Umywalka nablatowa Duravit Tulip

Naturalne inspiracje górą!

Natura w tym roku króluje! Dominowała też w zeszłorocznych trendach i wróżymy jej spore powodzenie w nadchodzących latach. Motywy, które można spotkać w przyrodzie, warto więc przenieść do mieszkania i urządzić je tak, by było modne przez kilka dekad. Taki efekt jest możliwy z serią Duravit White Tulip, czyli kolekcją nagrodzoną tytułem „Winner” w konkursie German Design Award 2022. Jej autorem jest Philippe Starck.

Duravit White Tulip to koncept sanitarny, który pozwoli kompleksowo urządzić łazienkę. Wspólnym mianownikiem wszystkich elementów jest organiczny rodowód, który urzeczywistnia się w smukłych liniach, sylwetce kwitnącego tulipana i delikatności. Rozwiązania serii świetnie podkreślą nowoczesny charakter wnętrza, a także będą doskonałym narzędziem do aranżacji pomieszczeń urządzanych w stylu art deco czy eklektycznym.

Szczególnymi elementami serii Duravit White Tulip są baterie umywalkowe. W ich sylwetce wyraźnie widać zamiłowanie do szczegółów – dzięki nim armatura Duravit będzie prawdziwą biżuterią wystroju. Baterie White Tulip posiadają lekko pochylony i dekoracyjny uchwyt, którego niesztampowy design tworzy aż 160 wąskich pionowo grawerowanych pasków.

O zaletach serii Duravit White Tulip przeczytasz we wpisie: Duravit White Tulip, czyli organiczne trendy i niezwykłe formy do łazienki

duravit
Bateria umywalkowa Duravit Tulip

Nowoczesne spojrzenie na piękno

Kolejną serią nagrodzoną przez Jury konkursu German Design Award 2022 była kolekcja D-Neo, która światło dzienne ujrzała na targach ISH 2021. Ten sanitarny koncept otrzymał wyróżnienie jako „Winner” dla baterii D-Neo oraz tytuł „Special Mention” dla całej serii i związanej z nią kampanii komunikacyjnej.

Duravit D-Neo to przede wszystkim funkcjonalność zamknięta w ryzach nowoczesnego wzornictwa, za którego kształt odpowiada belgijski projektant Bertrand Lejoly. Rozwiązania cechują elegancja oraz purystyczna prostota, co daje im przewagę jeśli chodzi o stylistyczne przeznaczenie. Elementy kolekcji mogą być bowiem częścią wielu projektów – od organicznych i naturalnych, po surowe i minimalistyczne. W serii oprócz nagrodzonej baterii Duravit D-Neo znajdują się wanny, umywalki nablatowe czy miski bezkołnierzowe Duravit D-Neo wyposażone w technologię spłukiwania Duravit Rimless®.

Więcej o serii Duravit D-Neo przeczytasz w naszym wpisie: Duravit D-Neo – nowy wymiar designu do modnej łazienki

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia