Duravit D-Neo – nowy wymiar designu do modnej łazienki

(4 głosów)
duravit d-neo boho, duravit d-neo boho ceramika, duravit d-neo boho zdjęcia
Aranżacja łazienki Duravit D-Neo Boho

Duravit D-Neo to nowość, wobec której obojętnie nie przejdzie nikt, kto ceni nowoczesne, minimalistyczne wzornictwo. Ta seria jest synonimem wnętrzarskiej elegancji. Zrywa z mitem o surowych wnętrzach. Nawiązuje do modnego trendu, w którym dominują owale i obłości. To kolekcja kompleksowa i ponadczasowa – perfekcyjnie wpisze się w każdą aranżację. Za jej stylistyczną wszechstronność odpowiada Bertrand Lejoly.

NEOnowości od Duravit

Choć formuła tegorocznych targów ISH, z uwagi na rozprzestrzeniającą się pandemię, nieco się zmieniała, to zmianie nie uległo to, że sanitarni liderzy – w tym marka Duravit – kreują trendy. Rok 2021 należy więc do obłości i miękkich linii nawiązujących do organicznego wzorca. W takim stylu stworzona została kolekcja Duravit D-Neo. Co ją wyróżnia? Kompleksowość, wyrazistość, elegancja i – to, z czego zawsze słynie Duravit – funkcjonalność.

Duravit D-Neo ma w zamyśle twórców być rozwiązaniem atrakcyjnym wizualnie, zapewniającym ogrom korzyści użytkowych, ale też i niedrogim, dopasowanym do kieszeni każdego, kto urządza łazienkę. Ponadto jest to koncepcja pozwalająca na twórczą swobodę i indywidualizm. To kształty, które nie narzucają konkretnego kierunku – mają być ciekawym uzupełnieniem wnętrza stworzonego na miarę jego użytkowników. Śmiało można przyznać, że twórcom, marce Duravit oraz belgijskiemu projektantowi, udało się osiągnąć ten cel z nawiązką.

duravit d-neo umywalka z szafką, umywalka na szafe duravit d-neo, duravit d-neo umywalka prostokątna
Duravit D-Neo Umywalka z szafką

Łazienka stworzona przez specjalistów

Duravit na targach ISH 2021 przedstawił nie tylko dwie ciekawe koncepcje (oprócz Duravit D-Neo nowością jest również kolekcja Duravit White Tulip). Producent zaprezentował również nową postać – belgijskiego projektanta Bertranda Lejoly’ego odpowiedzialnego za kształt i praktyczność serii Duravit D-Neo. To pierwsza kolekcja powstała w wyniku tej współpracy – i zapewne niejedyna.

Bertrand Lejoly jest młodym i utalentowanym człowiekiem, który swoje pierwsze kroki stawiał, tworząc rozwiązania przemysłowe. Jego kariera rozwinęła się, gdy w kolejnych latach rozpoczął współpracę u boku Matteo Thuna oraz Vincenta Van Duysene. Projektant w 2018 roku otworzył własne studio i od tego czasu skupia się na kreacjach do wystroju wnętrz.

wanny duravit d-neo, duravit d-neo wanny wolnostojące, duravit d-neo ceramika
Duravit D-Neo wanna wolnostojąca

Duravit D-Neo i najciekawsze elementy serii

Duravit D-Neo to seria zawierająca wszystko, czego potrzeba do stworzenia w pełni funkcjonalnej łazienki. Poszczególne elementy kolekcji wyróżniają wyraziste linie zamknięte w lekko zaoblonych formach. W jej skład wchodzą umywalki, toalety, bidety, baterie łazienkowe, meble oraz lustra.

Umywalki Duravit D-Neo to ciekawy punkt na mapie wszystkich nowości Duravit. Są atrakcyjne wizualnie, dzięki lekko zaoblonym rantom i dostępne w wielu rodzajach i rozmiarach do wyboru. W kolekcji znajdują się m.in. małe umywalki meblowe dające możliwość przechowywania większości z przydatnych akcesoriów czy umywalki nablatowe. Ich znakami rozpoznawczymi są asymetryczne kształty oraz niebanalne krawędzie.

Ceramikę można skompletować z bateriami Duravit. Spójnikiem tych rozwiązań będzie geometryczny język designu. Jednak jak przystało na Duravit, oferowanej przez producenta armaturze nie brakuje funkcjonalnych oraz ekologicznych „smaczków”. Baterie umywalkowe dostępne są z innowacyjną funkcją FreshStart. Oznacza to, że otwarcie strumienia z pozycji środkowej spowoduje wypływ zimnej wody. Jej temperatura wzrośnie dopiero po przekręceniu uchwytu w lewo. Wiąże się to ograniczeniem zużycia energii, a tym samym przekłada się na niższe rachunki.

duravit d-neo umywalki, umywalki duravit d-neo, umywalka owalna duravit d-neo
Umywalka nablatowa Duravit D-Neo

Wanny łazienkowa Duravit D-Neo

Atrakcyjnym elementem kolekcji Duravit D-Neo jest też wanna wolnostojąca. To produkt o oryginalnym, owalnym kształcie, który jest nawiązaniem do pozostałych elementów kolekcji. Wyróżnia się znakomitą jakością związaną z wykorzystaniem wysokogatunkowych surowców. Wannę wyprodukowano z materiału, jakim jest DuraSolid®. Jest to mieszanka naturalnych składników, żywic i pigmentów, która gwarantuje wytrzymałość, trwałość oraz zapewnia bezpieczeństwo. Powierzchnia DuraSolid® wykazuje właściwości antypoślizgowe, a do tego jest nieporowata, co ułatwia utrzymanie jej w czystości.

Oprócz wanien wolnostojących serię Duravit D-Neo tworzą także akrylowe wanny do zabudowy wyposażone w wygodne oparcia. Rozwiązania dostępne są w pięciu rozmiarach, a największy z nich może być wzbogacany o drugie podparcie. Wanny te można również wybrać w wariantach z systemami hydromasażu.

duravit d-neo wanna, wanna duravit d-neo, wanna wolnostojąca duravit d-neo
Duravit D-Neo Wanna oraz bateria wannowa stojąca

Praktyczna strona nowości od Duravit

Praktyczność kolekcji Duravit D-Neo wiąże się także z wprowadzaniem innowacyjnych i higienicznych sedesów. Miski WC bezkołnierzowe Duravit D-Neo wyposażone są w technologię spłukiwania Duravit Rimless® oraz pokryte są szkliwem ceramicznym HygieneGlaze, które wykazuje właściwości antybakteryjne. Co to znaczy? HygieneGlaze zabije bakterie i zarazki, a brak rantu w muszlach Duravit D-Neo Rimless® zagwarantuje efektywność spłukiwania przy niewielkiej ilości wody – to zaledwie 4,5 l!

duravit d-neo miska wc, toaleta wc duravit d-neo, wc duravit d-neo
Duravit D-Neo Miska WC podwieszana

Wyposażenie łazienki z Duravit D-Neo

W linii Duravit D-Neo dostępne są również meble łazienkowe w ciekawych opcjach kolorystycznych do wyboru. To m.in. trzy dekory imitujące drewno, a także 10 wersji intrygujących odcieni, co łącznie daje aż 13 możliwości kształtowania charakteru aranżacji.

Z Duravit D-Neo stworzysz więc przestrzeń podporządkowaną naturalnym inspiracjom, gdzie pierwsze skrzypce odgrywać będą obłości ceramiki i akrylu oraz powierzchnie naśladujące drewno. Zbudujesz też scenerię o minimalistycznym zacięciu, gdzie puryzm spotyka się ze skandynawskimi tendencjami. Te same faktury i formy możesz wykorzystać do realizacji boho, eklektycznych czy nowoczesnych – wszystko zależeć będzie od Twojego pomysłu! Duravit D-Neo daje pełną swobodę, jeśli chodzi o budowanie klimatu pomieszczenia.

duravit d-neo pop, duravit d-neo pop umywalka, umywalka wpuszczana duravit d-neo pop
Umywalka Duravit D-Neo Pop

Skomentuj

1 komentarz

  • Kasia11
    Podoba mi się niebieska łazienka, super efekt pomimo użycia błękitu, rzekłabym nie mój kolor, ale wnętrze wygląda nieziemsko!

Rekomendacje i wyróżnienia