Umywalka Kaldewei Ming, czyli inspirująca i praktyczna misa ze stali emaliowanej

(3 głosów)
biała umywalka kaldewei ming, kaldewei ming umywalki, okrągła umywalka kaldewei ming
Kaldewei Ming Umywalka nablatowa biała

Kaldewei Ming to luksus w sanitarnym wydaniu, który wprowadza do łazienki całkowicie inny wymiar komfortu. To umywalka nowoczesna, stylowa, długowieczna i perfekcyjna na każdym milimetrze. Powstała pod wpływem azjatyckich inspiracji, ale wciąż wyróżnia ją to, z czego słynie Kaldewei: jakość i trwałość. Ta seria jest wyjątkowym spotkaniem oryginalnego wzornictwa z funkcjonalnością i poszerza kategorię produktów z segmentu Premium.

Azjatyckie inspiracje

Umywalki nablatowe Kaldewei Ming są kunsztownym połączeniem tradycji z nowoczesnością. Ich forma, inspirowana azjatyckimi wpływami, ujmuje wizualną lekkością i elegancją. Mimo stylistycznej prostoty jest w nich coś, co odróżnia je od nowoczesnych mis stawianych na blacie. To lekko zakrzywiona linia, dyskretnie dodająca całości uroku, a także cienkościenne krawędzie, które powodują, że umywalka Kaldewei wydaje się być oryginalną rzeźbą.

Każda z umywalek proponowanych przez Kaldewei powstała w duchu zamiłowania do prawdziwego rzemiosła, ale nie pozbawiono jej otoczki innowacyjności. To mistrzowska kompilacja właściwości szlachetnego materiału, jakim jest stal emaliowana, wychodząca spod ręki utalentowanych twórców. Rozwiązania produkowane są ręcznie w Niemczech, co pozwala traktować je jak dzieła sztuki. Są odpowiednio głębokie, by zapewnić codzienny komfort użytkowania, i nad wyraz stylowe, dzięki czemu mogą zamienić się w niebanalną dekorację strefy mycia.

Okrągła umywalka Kaldewei Ming o średnicy 400 mm dostępna jest w wielu stonowanych, naturalnych kolorach. Oprócz klasycznej bieli alpejskiej producent oferuje 4 barwy sanitarne (czarny, pergamon, beż bahama i manhattan) oraz 7 wariantów z palety Coordinated Colours Collection.

kaldewei ming umywalka okrągła, czarna umywalka kaldewei ming, kaldewei ming umywalka
Kaldewei Ming Umywalka czarna

Umywalka stalowa

Design to jednak tylko część drogi, po jakiej kroczy Kaldewei od lat. Marka stawia na spektakularne wzornictwo zamknięte w ramach stylistycznego puryzmu, ale poza nim przykłada ogromną wagę do jakości oraz idei zrównoważonego rozwoju. Efektem tego jest wykorzystanie w 100% naturalnego materiału – stali emaliowanej, która po długim czasie użytkowania może zostać poddana recyklingowi. Kaldewei Ming to więc jedna z najbardziej ekologicznych umywalek na świecie!

Stal emaliowana marki Kaldewei to materiał szlachetny i wytrzymały. Receptura jej wytwarzania jest do dziś największą tajemnicą producenta – i pewnie dlatego produkty z portfolio Kaldewei nie mają sobie równych. Są maksymalnie odporne na wszystkie z możliwych czynników zewnętrznych. Nie są im straszne promienie UV, które w przypadku akrylu mogą powodować utratę koloru i żółknięcia.

Stal emaliowana pozostanie niezmieniona pod względem jakości i barwy przez wszystkie lata użytkowania. Dodatkowo wyróżnia ją wytrzymałość na duże obciążenia termiczne, wysoka higieniczność oraz łatwość w utrzymaniu w czystości. Umywalki, brodziki czy wanny wykonane z niej oznaczają spokój i wygodę, bez konieczności częstego sprzątania czy usuwania zarysowań.

Doskonałe właściwości stali emaliowanej Kaldewei wpływają na trwałość produktów. To dlatego na wszystkie rozwiązania, w tym umywalki nablatowe Kaldewei Ming, producent oferuje aż 30 lat gwarancji.

Jakie zalety mają umywalki stalowe Kaldewei?

  • Są w 100% naturalne i mogą być poddane w całości recyklingowi.
  • Ich powierzchnia jest odporna na czynniki chemiczne i mechaniczne – nie ulega łatwo zarysowaniu i uszkodzeniom.
  • Są odporne na działanie promieni UV. Stal emaliowana Kaldewei nawet po wielu latach użytkowania nie zmieni swojego koloru.
  • Powierzchnie ze stali emaliowanej są nieporowate i gładkie. To ogranicza przyczepność brudu i powoduje, że łatwo się je czyści.
  • Umywalki Kaldewei Ming objęte są gwarancją producenta. Wynosi ona aż 30 lat!
kaldewei ming, kaldewei ming zdjęcia, kaldewei ming aranżacje
Umywalka Kaldewei Ming oraz wanna wolnostojąca

Okiem Bryana Adamsa

Spektakularne wzornictwo umywalki Kaldewei Ming i jej higieniczna rola w łazience, a także idea zrównoważonego rozwoju nie przeszły w świecie designu bez echa. Stalowa umywalka była punktem kluczowym w realizacji projektu „Natural Union”, będącego owocem współpracy między marką Kaldewei a znanym muzykiem oraz fotografem Bryanem Adamsem.

„Natural Union” miał być fotograficzną wizją relacji, jakie od wieków tworzą natura i człowiek. Zobrazowaniem tych powiązań są splatające się dłonie pod odżywczym strumieniem wody, co ma symbolizować szacunek do siebie nawzajem, do przyrody i otaczającego nas świata, a jednocześnie ma pokazywać, jak ważna jest higiena – zwłaszcza w dzisiejszych, trudnych czasach. Wszystkim tym emocjom krążącym wokół prozaicznych rytuałów mycia dłoni towarzyszą umywalki Kaldewei. Ich obecność nie jest przypadkowa. Z uwagi na materiał, z którego zostały wykonane, oraz idee zrównoważonego rozwoju misy z logo Kaldewei idealnie wpisały się w urzeczywistnienie intymnego spojrzenia na temat bliskości.

kolorowa umywalka kaldewei ming, kaldewei ming bryan adams, kaldewei ming natural union
Czarna umywalka Kaldewei Ming, fot. Bryan Adams

Skomentuj

1 komentarz

  • Adriana
    Piękna umywalka. Kształt rewelacyjny! i te cienkie ścianki! Cudo.

Rekomendacje i wyróżnienia