Szczotkowany nikiel w kabinach i parawanach Radaway – zobacz modne wykończenie!

(1 głos)
radaway, kabina prysznicowa radaway
Kabina prysznicowa Radaway Furo Brushed Nickel DWJ

Ostatnie lata w branży łazienkowej wyraźnie odbiegają od chromu. Ten popularny i dość klasyczny odcień ma wielu konkurentów. Jakiś czasu zdetronizowały go biel i czerń, które jako czarne baterie umywalkowe bezdotykowe czy biała deszczownica potrafią odmienić każde wnętrze. Później do głosu doszło złoto; z różowym pigmentem, w wersji szczotkowanej czy postarzanej, która świetnie uzupełniała charakter aranżacji retro. Teraz kolej na szczotkowany nikiel – wykończenie, które oferuje Radaway.

radaway, kabina prysznicowa radaway
Radaway kabina prysznicowa Furo Brushed Nickel KDD

radaway, kabina prysznicowa radaway
Radaway parawan nawannowy Essenza Pro Brushed Nickel PND II

Łazienka inaczej

Minibuduar, prywatne spa, salon kąpielowy z prawdziwego zdarzenia, przestrzeń sprzyjająca odprężeniu – tak teraz definiuje się łazienkę. To pomieszczenie, które mocno ewoluowało na przestrzeni czasu. Z czysto funkcjonalnej przestrzeni, gdzie można zaspokoić podstawowe potrzeby fizjologiczne, stało się enklawą modnej estetyki. Każdy detal ma tam znaczenie! To dlatego stylistyczne możliwości mnożą się w nieskończoność. Ostatnio tę listę powiększyła oferta Radaway. Producent oferuje kabiny prysznicowe prostokątne, półokrągłe i inne, a także parawany nawannowe z modnymi elementami w odcieniu szczotkowanego niklu.

radaway, kabina prysznicowa radaway
Radaway prawan nawannowy Essenza Pro Brushed Nickel PNJ-II

radaway, kabina prysznicowa radaway
Radaway kabina prysznicowa Furo Brushed Nickel KDJ

Nikiel szczotkowany jest trendy

Choć nikiel jest teraz na topie, to tak naprawdę czasy jego pojawienia się w łazienkach są odległe. Aż do połowy XX wieku armatura łazienkowa była niklowana, dzięki czemu jej powierzchnia była chroniona przed korozją i odznaczała się długą użytecznością. Materiał jest wyjątkowo odporny na czynniki zewnętrzne, o czym świadczy jego niegdysiejsze zastosowanie do produkcji sztućców lub dotychczasowe użycie do bicia monet.

Teraz nikiel traktowany jest jako dekoracja. Wyróżnia powierzchnię baterii delikatnym, złamanym odcieniem srebra, które perfekcyjnie łączy się zarówno z kolorami o ciepłej temperaturze barwowej, jak i tymi z kategorii chłodnych. Delikatnie je tonuje, wnosząc do wnętrza powiew świeżości. To czyni go też rozwiązaniem uniwersalnym, ponieważ pozwala na dowolne roszady – czy to jako element nowoczesnej łazienki, czy tej urządzonej pod dyktando minimalizmu, klasyki czy rustyku.

radaway, kabina prysznicowa radaway
Radaway kabina prysznicowa Essenza Pro Brushed Nickel PDD

radaway, kabina prysznicowa radaway
Radaway kabina prysznicowa Modo New Brushed Nickel II

Elegancki sznyt

Bateria umywalkowa niklowana wyróżni strefę mycia. Podobną funkcję spełnią niklowane elementy detali kabin prysznicowych i parawanów nawannowych Radaway. To modne urozmaicenie poszerzyło ofertę produktów Radaway Essenza Pro, Radaway Modo New i Radaway Furo. Reprezentują one nowoczesny nurt aranżacji. Modele wyróżniają się prostotą, dekoracyjną oszczędnością i eleganckim charakterem. Ostatnie podkreśla właśnie szczotkowany nikiel!

Wybierając kabiny prysznicowe prostokątne czy narożne z niklowanymi elementami, warto potraktować wykończenie detali jako wyznacznik dla odcienia armatury. Takie tonalne powtórzenie wprowadzi do pomieszczenia harmonię i będzie stało w zgodzie z naczelną zasadą dobierania produktów sanitarnych tej kategorii. Mówi ona o jedności w zakresie kolorystyki. Dwa różne (nawet różniące się jedynie o jeden ton) wykończenia wyglądają raczej jak niedopasowanie, a nie celowe zestawienie.

Popularność wykończenia w odcieniu szczotkowanego niklu wpływa na duża dostępność produktów. Dla pełnej spójności w łazience warto więc oprócz kabin czy parawanów Radaway Modo New, Radaway Essenza Pro i Radaway Furo i rozwiązań, jakimi są baterie umywalkowe niklowane, postawić na lustra o tym samym wykończeniu czy dodatki.

radaway, kabina prysznicowa radaway
Radaway kabina prysznicowa Essenza Pro Brushed Nickel PTJ

radaway, kabina prysznicowa radaway
Radaway parawan nawannowy Furo Brushed Nickel PND II

Wybierz odpowiedni styl

Szczotkowany nikiel kojarzy się z luksusem i wnętrzami, które reprezentują style pełne elegancji, takie jak glamour, nowoczesny czy art déco. To jednak jedynie wąskie pole stylistycznego manewru! Neutralność wykończenia może uzupełnić praktycznie każdą stylizację. Podkreśli prostotę minimalizmu, uwypukli szalone zestawienia estetyki lat 50. XX wieku, a także będzie doskonałym narzędziem podtrzymania naturalnego charakteru w łazience organicznej, gdzie dominują stłumione barwy brązu, szarawe beże i złamane szarości.

radaway, kabina prysznicowa radaway
Radaway kabina prysznicowa Essenza Pro Brushed Nickel DWJ

radaway, kabina prysznicowa radaway
Radaway parawan nawannowy Essenza Pro Brushed Nickel PND II

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia