Roca Ona i śródziemnomorski klimat w łazience

(0 głosów)
roca ona
Łazienka z Roca Ona

Klimat śródziemnomorski jest znany tym, którzy lubią wylegiwać się na plażach gorącej Hiszpanii, kochają włoską architekturę i czują się wspaniale pośród greckich motywów. W aranżacjach inspirowanych tymi rejonami królują ciepłe kolory, dużo naturalnego światła oraz przytulność. Co zrobić, żeby urządzić taką łazienkę? Roca ma na to sposób! To seria Roca Ona, czyli funkcjonalna i ciekawa kolekcja, która wyczaruje we wnętrzu śródziemnomorski styl. Co w niej znajdziesz? Z czym łączyć elementy serii? Przeczytaj!

Naturalne inspiracje stylem śródziemnomorskim

W klimacie śródziemnomorskim zakochał się pewnie każdy, kto choć raz odwiedził romantyczne rejony Włoch, greckie wyspy czy hiszpańskie plaże. Tam dominuje idea slow life, a wnętrza są urzeczywistnieniem przytulności. Pełno w nich kojących kolorów i naturalnych kształtów. Miejsce surowych form zajmują owale, a na ścianach spotkasz najczęściej mikrocement w odcieniach barw ziemi, nierównomiernie położony tynk dekoracyjny czy beżowe, kremowe lub białe płytki ceramiczne.

Co będzie pasowało do takiej łazienki? W przypadku dodatków pole do popisu jest całkiem spore. Możesz sięgnąć po plecionki, gliniane kosze, drewniane stoliki i suszone trawy ulokowane w masywnych donicach oraz wazonach. Jeśli chodzi o ceramikę, postaw na serię Roca Ona. To linia, która wyróżnia się zaoblonymi kształtami utrzymanymi w stylu śródziemnomorskim. Ich autorem jest międzynarodowe biuro projektowe Noa Design i Benedito Design.

roca ona

roca ona

roca ona
Miska WC Roca Ona

Roca Ona, czyli finezja i naturalność

Seria Roca Ona to hołd naturze. Elementy kolekcji stanowią ciekawe nawiązanie do przyrodniczych wpływów, co widać zarówno w przypadku ceramiki, jak i armatury. Baterie tworzą cylindryczne korpusy zwieńczone płaskimi, prostokątnymi uchwytami, a umywalki czy miski WC wyróżniają subtelne zaokrąglenia, które wniosą do wnętrza powiew delikatności. Wszystkie rozwiązania łączy jedno: finezja! Ten wizualnie lekki i prosty design będzie świetnym urozmaiceniem łazienki.

roca ona
Bateria umywalkowa Roca Ona

roca ona
Asortyment łazienkowy Roca Ona

roca ona
Bidet, miska WC Roca Ona

Zrównoważona produkcja Roca

Szczególną cechą produktów Roca jest sposób ich powstawania. Firma od wielu lat kładzie szczególny nacisk nie tylko na design i funkcjonalność oferowanych przez siebie wyrobów, lecz także koncentruje się na produkcji ograniczającej negatywny wpływ na środowisko naturalne oraz tworzy rozwiązania, dzięki którym ekologia jest na wyciągnięcie ręki. W efekcie oznacza to zastosowanie mechanizmów spłukujących zmniejszających zużycie 4,5l/3l, technologię Cool Start, ograniczniki przepływu czy innowację Fineceramic®, czyli nowatorską formułę ceramiki, dzięki której umywalki są lżejsze, ale jednocześnie bardziej wytrzymałe.

Ciekawostką jest też to, że Roca do produkcji wanien stosuje surowce pochodzenia naturalnego. Jest nim Stonex®. To przyjemny w dotyku materiał, dzięki któremu kąpiel będzie kwintesencją przyjemności! Jego zaletami jest też łatwość utrzymania w czystości oraz wytrzymałość.

roca ona

roca ona
Szafka podumywalkowa Roca Ona

Jakość od Roca

Pod nazwą Roca Ona kryją się nie tylko modny, organiczny design czy zrównoważona produkcja. To przede wszystkim funkcjonalność produktów, która zapewni satysfakcję użytkowania. Lista zalet serii jest bardzo długa, a otwiera ją powłoka Supraglaze®, której obecność pozwala na zminimalizowanie osadzania się brudu. Powierzchnia Supraglaze® jest gładka i nieporowata, przez co zabrudzenia i inne cząsteczki nie osiadają na ceramice. To pozwala utrzymać produkty w nienagannym stanie, a także zapewnia lepsze rozprowadzanie wody i wydajniejsze spłukiwanie!

Satysfakcja użytkowania produktów Roca Ona będzie także zasługą wprowadzenia systemów bezkołnierzowych w kategorii toalet, desek wolnoopadających czy technologii Cool Start, która nie tyle ograniczy zużycie, ile też zmniejszy ilość niewykorzystanych przepływów i tym samym obniży rachunki.

roca ona
Umywalka wisząca wraz baterią z kolekcji Roca Ona

Roca Ona to linia kompleksowa

Najważniejsze w Roca Ona jest to, że seria składa się z elementów, które pozwolą kompleksowo urządzić wnętrze – bez potrzeby dobierania produktów z innych serii. Dzięki temu osiągniesz zupełną spójność i oszczędzisz czas, a także nerwy. W kolekcji znajdują się umywalki, meble, baterie, wanny, miski WC oraz dodatki, które uzupełnią wystrój. Produkty mogą być stosowane zarówno w łazienkach rodzinnych, jak i tych hotelowych, dla gości czy publicznych. Sprawdzą się w wystroju zdominowanym przez naturalne wpływy, aranżacjach nowoczesnych, klasycznych czy retro.

roca ona
Zestaw szafka do łazienki wraz z umywalką Roca Ona

roca ona
Złota bateria umywalkowa Roca Ona

Gwarancja higieny

Gwarancją higieny w serii Roca Ona jest m.in. toaleta Rimless, której bezkołnierzowa konstrukcja uniemożliwia osadzanie się bakterii i zanieczyszczeń, a także ułatwia sprzątanie. Miska tego typu to współczesny przejaw ekologii i ekonomii! Prowadzi do obniżenia wartości na rachunkach, zapewnia efektywne spłukiwanie i sprzyja utrzymaniu czystości w strefie WC. Brak rantu oznacza brak trudnodostępnych zakamarków, zero groźnych mikroorganizmów oraz szybkie sprzątanie.

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia