Pij wodę prosto z kranu z GROHE Blue – sprawdź, co potrafi innowacyjny system kuchenny

(1 głos)
grohe blue, baterie grohe, system grohe blue
Aranżacja kuchni z wykorzystaniem GROHE Blue

Ile butelek po wodzie codziennie wyrzucasz do kosza? Jeśli pijesz tyle, ile potrzeba Twojemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania, w ciągu tygodnia czy miesiąca stos plastikowych śmieci może być spory. Nie wspominając już o luce w finansach! Bez wody jednak żyć się nie da – ale bez tej butelkowanej już tak. Pomocny w tym będzie system kuchenny GROHE Blue, czyli prosty sposób na wodę do picia prosto z kranu.

grohe blue, baterie grohe, system grohe blue
Bateria kuchenna jednouchwytowa Grohe Blue

Co potrafi GROHE Blue?

GROHE Blue to innowacyjny system kuchenny, który całkowicie zmieni spojrzenie na potrzebę ugaszenia pragnienia. Rozwiązanie jest pomysłem marki GROHE, która we współpracy z firmą BTW (określanej europejskim liderem w kategorii filtrowania wody), opracowała nowatorskie narzędzie, które nie tylko ograniczy zużycie plastiku, ile też pozwoli zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i pomoże w najlepszy sposób zadbać o środowisko naturalne. Jak to możliwe? Wszystko dzięki 5-stopniowemu procesowi filtracji, który odbywa się wewnątrz kompaktowego filtra GROHE dostępnego w rozmiarach S, M lub L.

Magia procesu filtrowania w systemie GROHE Blue polega na skutecznym oczyszczaniu wody pitnej przy pomocy aktywnego węgla oraz filtra wymiany jonowej. W rezultacie strumień pozbawiony jest groźnych chloranów, osadów wapiennych oraz metali ciężkich, a każdy łyk wody ma czysty i świeży smak! Dzięki temu możesz odkręcić kurek, podstawić szklankę i pić krystaliczną wodę bez obaw o zanieczyszczenia.

GROHE Blue oferuje trzy rodzaje wody: niegazowaną, lekko gazowaną albo gazowaną. Dwa ostatnie są możliwe, dzięki butli CO2, która zapewni zapas wody gazowanej aż do 75 litrów! Jej montaż pozwoli Ci regulować stopień nasycenia strumienia dwutlenkiem węgla, co sprawi, że możesz ustawiać w pełni zindywidualizowane parametry i cieszyć się wodą taką, jaką lubisz. Co jeszcze potrafi GROHE Blue? Na czytelnym wyświetlaczu na obudowie systemu GROHE Blue możesz też ustawić preferowaną temperaturę – od 5ᵒC, co zapewni przyjemne orzeźwienie, zwłaszcza w upalne dni lata, do 10ᵒC, by szybko ugasić pragnienie.

grohe blue, baterie grohe, system grohe blue
System Blue w bateriach kuchennych Grohe

Co to jest GROHE Blue?

  • To innowacyjny system kuchenny do filtrowania wody.
  • System składa się z armatury, chłodziarki, saturatora i filtra.
  • Woda wypływająca poddawana jest 5-stopniowemu procesowi filtracji. Jest oczyszczana z chloranów, metali ciężkich oraz osadów wapiennych. Nadaje się bezpośrednio do picia.
  • To system, który poza wodą niegazowaną, daje możliwość wzbogacenia strumienia bąbelkami CO2. Przy pomocy specjalnego filtra możesz regulować poziom nasycenia CO2.
grohe blue, baterie grohe, system grohe blue
System Blue w bateriach kuchennych Grohe

Co zyskasz, wybierając GROHE Blue?

Wydaje się, że smak czystej wody i gwarancja strumienia pozbawionego niebezpiecznych składników to dużo. Jednak GROHE Blue oferuje znacznie więcej! Z tym systemem zapomnisz o noszeniu ciężkich zgrzewek, wydawaniu pokaźnych sum na wodę czy konieczności zakupu kolejnych butelek. Zyskasz więcej czasu oraz miejsca w szafkach czy w lodówce, a przede wszystkim zaoszczędzisz sporo pieniędzy (ile dokładnie, przeczytasz w kolejnych akapitach).

Instalując system wody pitnej GROHE Blue, ratujesz też Planetę! Taka cegiełka dołożona do procesu ochrony środowiska naturalnego jest ważna – zwłaszcza teraz; w czasach kiedy zewsząd dochodzą wiadomości o zatrważającej ilości plastikowych śmieci, które lądują w morzach, oraz nadmiernej emisji CO2. W tym aspekcie liczby mówią same za siebie! Według analizy badaczy z Uniwersytetu w Gottingen system GROHE Blue oznacza redukcję CO2 aż o 61%, a także całkowicie eliminuje problem plastiku.

Czy wiesz, że do produkcji litrowej plastikowej butelki potrzeba aż… 7 litrów wody? Z GROHE Blue plastik jest zbędny! System GROHE Blue Home dostarczy Ci aż 600 litrów wody, a więc zastąpi nawet do 400 półtoralitrowych butelek. To się opłaca, prawda?

grohe blue, baterie grohe, system grohe blue
Bateria kuchenna GROHE Blue

Ile zaoszczędzisz?

System GROHE Blue to realne korzyści dla środowiska naturalnego, sposób na wygodę i pożegnanie konieczności zakup ciężkich zgrzewek. Na początek listy tych wszystkich zalet wysuwa się jednak jedna – kluczowa. Odnosi się do finansów. Według obliczeń marki GROHE zgodnie z potrzebami czteroosobowej rodziny, w której na każdą osobę przypada 1,5 litra wody dziennie, oszczędności wynoszą od 50 do nawet 80%. Te wahania wiążą się z cenami wody butelkowanej; różnią się w zależności od marki. Wystarczy prosta kalkulacja, by dostrzec, że inwestycja w system GROHE Blue zwróci się po bardzo krótkim czasie. Każda szklanka wypitej wody to kilkadziesiąt groszy, które zostają w Twoim portfelu. W ciągu miesiąca czy roku uzbiera się więc pokaźna suma!

grohe blue, baterie grohe, system grohe blue
Bateria kuchenna Grohe Blue

Promocja GROHE Blue

Okazją do zakupu jednego z systemów GROHE Blue może być kampania marki pod hasłem „Wyprodukowano dla polskiej wody”. Ma ona na celu przekonanie Konsumentów do czerpania wody pitnej z lokalnego źródła, co przyczynia się do redukcji odpadów i wpływa korzystnie na ochronę środowiska. Zachętą do takich działań może być akcja „Cashback”, w której to za zakup i rejestrację produktu GROHE Blue (GROHE Blue Pure, GROHE Blue Home lub GROHE Blue Professional) przewidziany jest zwrot do 400 zł. Promocja obowiązuje na rozwiązania zakupione w dniach od 01.08.2021 do 31.12.2021 r. Szczegóły akcji znajdziesz na stronie: www.grohe.pl/promocja-cashback/.

grohe blue, baterie grohe, system grohe blue
Grohe Blue

Czego potrzebujesz do montażu systemu GROHE Blue?

Każdy zestaw GROHE Blue Home zawiera saturator oraz filtr w rozmiarze S (jest on dostępny w standardzie). Jednostka chłodząca nie zajmuje zbyt wiele miejsca – ma około 20 cm szerokości i 50 cm głębokości, co oznacza że zmieści się w standardowej szafce o głębokości 60 cm. Jedyne o czym musisz pamiętać, inwestując w system GROHE Blue, to zapewnienie odpowiedniej wentylacji i wylotu ciepłego powietrza. Musisz więc wykonać otwór w spodzie szafki, w której ulokowany będzie sprzęt – by to ułatwić GROHE do zestawu dołącza szablon wycięcia.

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia