Odpływy liniowe ACO ShowerDrain S+ i siła prostoty

(2 głosów)
aco showerdrain s+, aco showerdrain s+ odpływ, odpływ aco showerdrain s+
ACO ShowerDrain S+ Odpływ liniowy podłogowy

Łazienka bez barier, bez progów i skomplikowanych przejść, zaprojektowana pod dyktando stylistycznej prostoty, a więc i funkcjonalna – taki obecnie obowiązuje wnętrzarski kanon urządzania. Coraz częściej odchodzi się od masywnych brodzików, które zamiast pomagać, utrudniały codzienność. Ich miejsce zastępują odpływy liniowe, czyli specjalne rynienki sprytnie ukryte w posadzce lub ścianie, które odpowiadają za prawidłowe odprowadzanie wody ze strefy mycia. Choć to kategoria produktów o stosunkowo krótkim stażu to jej popularność wciąż przybiera na sile – zwłaszcza że producenci prześcigają się w coraz lepszych i ciekawszych propozycjach odwodnień. Potwierdzeniem tego jest odpływ prysznicowy ACO ShowerDrain S+.

odpływ liniowy podłogowy, odpływy liniowe aco, aco odpływ liniowy
Odpływ liniowy ACO ShowerDrain S+

Odpływ liniowy wzorowany prostotą

Odpływ prysznicowy już sam w sobie jest kwintesencją utylitarnego wzornictwa, które świetnie wpisuje się w obowiązujące trendy. Ten produkt można jednak jeszcze bardziej udoskonalić, co dowiodła firma ACO – jedna z wiodących marek produkujących technologie odwadniania. Tworząc ACO ShowerDrain S+, producent postawił na elegancję w minimalistycznym wydaniu, nie zapominając przy tym także o jakości oraz funkcjonalności. W ten sposób powstało rozwiązanie, które świetnie wpisze się w wystrój wnętrz, w których rządzą reguły nowoczesnego designu. Odpływ ACO będzie w nich neutralnym uzupełnieniem, a zarazem dyskretną ozdobą, która przykuje wzrok.

ACO ShowerDrain S+ sprawdzi się wszędzie

Odpływ liniowy ACO ShowerDrain S+ jest kompilacją nowoczesnego wzornictwa, użyteczności przełożonej na maksymalną wydajność, a także łatwości montażu, która zawsze była domeną klasycznych kanałów prysznicowych. Ten jeden produkt ma w sobie wszystkie zalety rozwiązań, które do tej pory stosowano w łazienkach. Przekłada się to na możliwość wykorzystania rozwiązania w wielu stylizacjach! Profil odpływowy świetnie skomponuje się z posadzką wyłożoną różnymi typami płytek – od mniejszych, po te w rozmiarze XL – a uniwersalny, purystyczny design wtopi się w tło, nie zaburzając panującej w pomieszczeniu harmonii. Z uwagi na stylistyczną neutralność odpływ ACO ShowerDrain S+ może być wykorzystany zarówno w przestrzeniach zdominowanych przez nowoczesne wzorce, jak i te o klasycznym czy eklektycznym rodowodzie.

Montaż idzie jak „z płatka”

Jedną z kluczowych zalet odpływu ACO ShowerDrain S+ jest łatwość montażu. Związane jest to z zastosowaniem fabrycznie montowanego mankietu uszczelniającego, który wyróżnia się najwyższą klasą wodoszczelności (określaną niemiecką normą DIN 18543-3). Jest on dodatkowo chroniony specjalną osłoną ACO Pad, która jest częścią całego systemu odwodnień ACO ShowerDrain S+. Jej obecność ułatwia orientację profilu podczas instalacji, co zapobiegnie jakimkolwiek pomyłkom, które mogłyby być zarzewiem problemów użytkowych w przyszłości.

Na łatwość montażu odpływu ACO wpływają także trzy śruby znajdujące się w zestawie. Pozwalają na regulację wysokości odpływu, a w razie konieczności monter może je dowolnie skrócić, co zagwarantuje doskonałe osadzenie produktu.

aco showerdrain s+ montaż, montaż odpływu liniowego, odpływ liniowy montaż
Odpływ ACO ShowerDrain S+

Czystość przede wszystkim

Praktyczność rozwiązania ACO ShowerDrain S+ jest związana z łatwością utrzymania powierzchni prysznicowej w czystości. Wynika to z tego, że ruszt odwodnienia jest w całości demontowany poprzez jedno naciśnięcie! Jego demontaż (np. w celu wyczyszczenia) nie wymaga więc używania specjalistycznych narzędzi, co znacząco przedłużyłoby sprzątanie. Pod eleganckim rusztem znajdują się sitko oraz syfon, które można szybko wyczyścić pod bieżącą wodą.

Części odpływu liniowego ACO ShowerDrain S+ zostały tak zaprojektowane, by ich sprzątanie było przyjemnością! Poza łatwością demontażu poszczególnych elementów, rozwiązanie pozbawione jest trudnych zakamarków czy powierzchni, w których mogłyby gromadzić się woda i zanieczyszczenia. Dzięki temu czyszczenie idzie jak „z płatka”!

czyszczenie odpływu liniowego, jak czyścić odpływ aco, aco showerdrain s+ czyszczenie
ACO ShowerDrain S+ odpływ

To nie koniec zalet!

Na tym nie kończy się lista zalet, jakimi wyróżniają się odpływy liniowe ACO ShowerDrain S+. Produkty gwarantują dobrą izolację dźwiękową (zgodną z normami DIN 4109 oraz VDI 4100), posiadają elektropolerowaną stalową powierzchnię, która będzie biżuterią aranżacji, a także umożliwiają bardzo szeroki zakres regulacji, co pozwala na adaptację produktu w różnych warunkach. Sam profil można również skracać o około 80 mm (po 40 mm na stronę), dzięki czemu możliwym jest wkomponowanie rozwiązania do strefy mycia w niewielkiej łazience – np. tej w bloku czy w niewymiarowej wnęce.

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia