Odpływ liniowy odwracalny Deante – praktyczny sposób na stworzenie strefy prysznica

(1 głos)
odpływ liniowy Deante, odpływ liniowy odwracalny, czarny odpływ liniowy, prysznic bez brodzika
Odpływ liniowy Deante w nowoczesnej łazience.

Odpływ liniowy to ostatnio must have w każdej nowoczesnej łazience. Powstały w ten sposób prysznic bez brodzika wpływa na optyczne powiększenie przestrzeni, co jest pożądanym efektem, zwłaszcza w niewielkim pomieszczeniu. Nie ma tutaj progów utrudniających przejścia i stwarzających zagrożenie, a całość jest jednolita i przez to znacznie bardziej harmonijna. Pytanie tylko, jaki odpływ liniowy wybrać? Postaw na wersję odwracalną od Deante.

odpływ liniowy Deante, odpływ liniowy odwracalny, czarny odpływ liniowy, prysznic bez brodzika

odpływ liniowy Deante, odpływ liniowy odwracalny, czarny odpływ liniowy, prysznic bez brodzika
Baterie łazienkowe wraz z ceramiką Deante.

Odpływy liniowe i ich zalety

Odwodnienie liniowe zamiast brodzika to powszechnie stosowany zabieg w łazienkach nowoczesnych oraz minimalistycznych. To rodzaj produktu, który pozwala na zaaranżowanie strefy kąpieli o dowolnej wielkości i kształcie. Nie ma w niej progów oddzielających część suchą od mokrej, a tym samym nie ma ryzyka potknięcia się czy przewrócenia. W ten sposób zbudujesz bezpieczną przestrzeń zarówno dla starszych domowników o ograniczonej mobilności, jak i młodszych.

Prysznic z odpływem liniowym oznacza jednolite wykończenie, co wpływa na wrażenie przestronności. Wybór takich samych płytek w strefie mycia i poza nią zapewni optyczne powiększenie metrażu, a także zagwarantuje całkowitą spójność. Ten brak podziałów i granica w postaci transparentnej ścianki to znakomity punkt wyjścia do zbudowania stylowej aranżacji.

Wybór odpływu liniowego wymaga od inwestorów wcześniejszego planowania. Już na etapie remontu łazienki warto pomyśleć o wykonaniu odpowiedniego spadku posadzki. To konieczne, by woda była prawidłowo odprowadzana.

Odwracalny odpływ liniowy – co to jest?

Odpływ odwracalny to produkt z potencjałem. Jest to innowacyjne rozwiązanie 2w1; posiada ruszt pełny, a także wersję pod płytki. Dzięki temu inwestor na etapie remontu nie musi dokonywać ostatecznej decyzji co do odwodnienia – to przekłada się nie tylko na oszczędności czasu, ile zwiększa możliwości aranżacyjne.

odpływ liniowy Deante, odpływ liniowy odwracalny, czarny odpływ liniowy, prysznic bez brodzika
Łazienka z Deante

odpływ liniowy Deante, odpływ liniowy odwracalny, czarny odpływ liniowy, prysznic bez brodzika
Miska WC, umywalka nablatowa oraz armatura Deante

Odpływy liniowe Deante 2w1

Odwracalne odpływy liniowe znajdziesz w ofercie Deante – polskiej firmy, która od wielu lat dostarcza na rynek wysokiej jakości produkty do łazienki oraz kuchni. Proponowany przez markę odpływ wyróżnia się minimalistycznym designem i jest dostępny w kilku wymiarach do wyboru. Najkrótsza alternatywa ma 60 cm długości, a najdłuższa 100 cm. Oprócz nich Deante oferuje także odpływ liniowy odwracalny 70, 80 i 90 cm.

Każdy odpływ liniowy odwracalny Deante wykonany jest ze stali nierdzewnej i jest dodatkowo wyposażony w nóżki do poziomowania i haczyki, które pozwalają w łatwy i szybki sposób zdjąć maskownicę. Dzięki temu czyszczenie odwodnienia nie będzie żadnym problemem. Producent zastosował także specjalne otwory w pionowych ściankach maskownicy, by usprawnić odprowadzanie wody.

Odpływy odwracalne Deante przeznaczone są do montażu na równi z podłogą, co pomaga w uzyskaniu jednolitej powierzchni zapewniającej bezpieczeństwo wszystkim osobom korzystającym ze strefy kąpieli.

Co wyróżnia odwracalny odpływ liniowy Deante:

  • minimalistyczny design,
  • połączenie dwóch najpopularniejszych trendów: rusztu pełnego i pod płytki,
  • dodatkowe otwory w pionowych ścianach dla jeszcze efektywniejszego odprowadzania wody,
  • głębokość regulowana 70-105 cm,
  • 5 długości do wyboru: 60 cm, 70 cm, 80 cm, 90 cm i 100 cm,
  • w zestawie z odpływem znajdują się nóżki ułatwiające wypoziomowanie, haczyk do zdejmowania rusztu oraz syfon o wysokości 65 mm i przepustowości 40 l/min.
odpływ liniowy Deante, odpływ liniowy odwracalny, czarny odpływ liniowy, prysznic bez brodzika
Odpływ liniowy do prysznica Deante

Czarny odpływ liniowy – do jakiej łazienki pasuje?

Nowością w ofercie Deante jest czarny odpływ liniowy odwracalny Nero. Ten magnetyzujący kolor to świetny sposób na wyróżnienie minimalistycznej strefy kąpieli i pokreślenie jej oryginalnego charakteru. Pasuje też do wystrojów loftowych, industrialnych, klasycznych czy retro – krótko mówiąc to uniwersalny odcień, który sprawdzi się w wielu aranżacjach.

Czarne detale w łazience, w tym odpływ liniowy Nero Deante, będzie znakomicie komponował się z motywami marmuru oraz drewna. Stworzy też zgrany duet z płytkami imitującymi beton czy nieregularnymi powierzchniami kamienia. Do takiego zestawu dobrze jest dobrać armaturę w ciemnym wydaniu – wówczas osiągniesz pełną spójność! Aby ożywić tego typu stylizację, sięgnij po tekstylia w nasyconych kolorach. Z kolei dla podbicia naturalnego efektu, postaw na neutralne barwy ziemi i zgaszone beże.

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia