Nowy koncept GROHE, czyli prysznic z funkcją recyklingu wody – sprawdź, jak zaoszczędzić 6300 zł rocznie

(0 głosów)
grohe water saving, grohe prysznic water saving
Prysznic z technologią GROHE Water Saving

Oszczędności. Ekologia. Zmniejszenie zużycia wody. Tyle się o nich słyszy, a jednak mniej się robi. Bo trzeba pamiętać, bo trzeba inwestować, bo trzeba ciągle kalkulować… A gdyby dało się łatwiej? Okazuje się, że przysłowie mówiące o tym, że potrzeba matką wynalazków, jest wciąż bardzo aktualne, ponieważ w obliczu problemów jakimi są deficyt wody oraz nieustannie wzrastające rachunki, GROHE opracowało innowację, która w przyszłości zrewolucjonizuje nie tylko kulturę kąpieli, lecz także spojrzenie na domowy budżet. Jak? Z prysznicem z funkcją recyklingu wody.

Globalne problemy

Wiesz, że 1/3 Europejczyków mieszka na obszarach, które zmagają się z deficytem wody? Problem jej braku nie dotyka już tylko Bliskiego Wschodu czy Afryki. Jest coraz bliżej nas. Być może za kilka lat odczujemy go dotkliwie, dlatego warto już teraz działać.

Domowych sposobów na redukcję zużycia wody jest wiele. Zakręcanie kurka podczas szczotkowania zębów, wybieranie szybkiego prysznica zamiast wanny pełnej piany czy stosowanie baterii z perlatorem to jedynie niektóre z możliwości. Więcej metod na to, jak zredukować zużycie najcenniejszego z zasobów znajdziesz w naszym wpisie: 18 pomysłów na to, jak oszczędzać wodę w domu. Możesz też zadziałać bardziej efektywnie – dlatego poznaj koncept GROHE.

grohe deszczownica, grohe zestaw prysznicowy, grohe shower recykling
Grohe Zestaw prysznicowy z funkcją recyklingu wody

EKO GROHE

Choć o ekologii mówi się już od dawna, a rynek obfituje w produkty mające na celu redukcje zużycia, to producenci sanitarni wciąż potrafią zaskoczyć. Tak jak GROHE. Światowy producent kompleksowych rozwiązań do łazienki i kuchni zaprezentował nowy koncept, czyli prysznic z funkcją recyklingu wody. Biorąc pod uwagę fakt, że w trakcie jednej kąpiel średnio zużywa się około 70 litrów wody ciepłej i 30 zimnej, opcja zmniejszenia tych liczb wydaje się bardzo obiecująca.

Według badań GROHE 300 10-minutowych pryszniców na osobę rocznie, przy wsparciu nowego systemu z funkcją recyklingu wody, pozwoli na zmniejszenie zużycia wody aż o 75%, a energii o 66%. Brzmi doskonale, prawda? Nawet trochę nieprawdopodobnie – a jednak! To oznacza ponad 6300 zł oszczędności rocznie! Takie podniesienie wydajności zużycia wody pozwala nie tylko na podreperowanie domowego budżetu. To również ogromne korzyści dla środowiska w postaci ograniczenia zużycia paliw kopalnianych oraz redukcji emisji dwutlenku węgla.

grohe oszczędzanie wody, grohe system oszczędzania wody, oszczędzanie wody grohe
Grohe Prysznic z funkcją obiegu wody

Oszczędzanie przez kąpanie

Na czym będzie polegał innowacyjny mechanizm w koncepcie GROHE? Prysznic z funkcją obiegu wody czyści, podgrzewa, a następnie ponownie wykorzystuje wodę, co zmniejsza zużycie aż o 75%. To trzy etapy, które mają kluczowe znacznie nie tylko z punktu widzenia ekologii, lecz także ekonomii.

  1. Woda bieżąca

Pierwszy etap polega na bieżącym wykorzystaniu wody podczas kąpieli. Ten proces w niczym nie różni się od innych.

  2. Tryb oczyszczania

W drugim etapie użytkownik prysznica GROHE ma wybór. Może włączyć tryb, w którym wykorzystana przez niego woda (nagromadzona w odpływie), zostaje przepompowana i oczyszczona, a następnie trafia do ponownego użycia.

  3. Czyszczenie systemu

Ostatni etap to czyszczenie całego systemu. Ten higieniczny proces pozwala przygotować prysznic dla kolejnego użytkownika.

Ekologia w łazience

Innowacja od GROHE to z pewnością kamień milowy w walce o rozsądne wykorzystanie najcenniejszego z zasobów. Pozostaje nam jedynie czekać, na możliwość zakupu tego wynalazku! Marka ma jednak w swojej ofercie także szereg innych, dostępnych już rozwiązań, które pozawalają oszczędzać wodę i energię. O czym mowa? To m.in. technologia GROHE Water Saving stosowana w armaturze GROHE oraz perlatory i ograniczniki przepływu. Ich obecność pozwala zmniejszyć zużycie w obrębie umywalki nawet o 50%. To więc kolejny element ekonomicznej, wnętrzarskiej układanki!

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia