Lustro Duravit White Tulip i aplikacja Casambi – zobacz, jak jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność łazienki

(1 głos)
duravit white tulip, lustra łazienkowe, casambi
Aplikacja Casambi.

W korytarzu i w łazience jest obowiązkowe. Jest niezbędne podczas wykonywania makijażu i w czasie przymiarek przed ważnymi wyjściami. Optycznie powiększa metraż, oszukując tym samym nieco rzeczywistość. Może być ozdobą pomieszczania i ciekawym elementem urozmaicającym nudny wystrój. Lustro, bo o nim mowa, to jeden z ważniejszych produktów codzienności. Ten funkcjonalny detal, dzięki aplikacji Casambi i marce Duravit, może stać się praktyczniejszy. Dlaczego?

Kilka funkcji lustra

Przyzwyczailiśmy się do podstawowej roli lustra, która polega na zapewnianiu możliwości dokładnego przejrzenia się. Z tego względu rozmaite zwierciadła są obowiązkowymi elementami łazienek, korytarzy i toaletek. Bez nich pomysł wykonania makijażu spaliłby na panewce, a codzienne outfity mogłyby nie być tak atrakcyjne, jak się wydaje. W lustrach chcemy się przeglądać, oceniać postępy w walce o idealną wagę i upiększać się.

Lustro zaliczane jest także do jednych z narzędzi, które skutecznie powiększają przestrzeń. Ich optyczne właściwości pozwalają odwrócić uwagę od mankamentów pomieszczenia. Projektanci i architekci używają modnych tafli, by sprawić, aby pokój wydał się na większy, niż jest w rzeczywistości. To aranżacyjny ratunek – zwłaszcza w małych, ciasnych, nieustawnych i wąskich przestrzeniach.

W łazience lustro jest jedną z głównych dekoracji pomieszczenia. W tego typu przestrzeniach na próżno szukać typowych dla salonu czy sypialni ozdób – mogłyby nie sprostać próbie czasu i ciągłej wilgoci. To właśnie lustro ma ozdabiać! Czasem skupia wzrok, dzięki fantazyjnym oprawom, niekiedy przyciąga spojrzenia totalnym minimalizmem i niejednokrotnie wyróżnia się nietypowym kształtem. Niezależnie jednak od formy i ramy lustro łazienkowe to kluczowy detal aranżacji.

duravit white tulip, lustra łazienkowe, casambi
Aplikacja Casambi w lustrach Duravit White Tulip.

Sceny dostosowane do Twoich potrzeb

W łazience lustro ma jednego obowiązkowego kompana. To światło! Ten duet gwarantuje sukces w każdej makijażowej potyczce i podczas nierównej walki z dwudniowym zarostem. Jeśli nie ma w łazience okna, lustro oraz oświetlenie tworzą doskonałe warunki do codziennych rytuałów.

Dobór oświetlania w okolicy lustra jest kluczowy z funkcjonalnego punktu widzenia i nie raz już pisaliśmy na naszym blogu, o tym jak to zrobić dobrze. Sporo porad z tego tematu znajdziesz we wpisie: Jakie oświetlenie do łazienki? Fachowe porady. Możesz oczywiście szukać optymalnych produktów, dobierać zestawy czy komponować nietuzinkowe pary, ale znacznie szybciej wybrniesz z lustrzano-oświetleniowej sytuacji, wybierając praktyczne 2w1, czyli lustra z oświetleniem Duravit. Te w wariancie Duravit White Tulip mają dodatkową zaletę, bo pozwalają na regulację parametrami oświetlenia. Dzięki temu możesz tworzyć sceny dostosowane do Twoich potrzeb.

Funkcjonalność niektórych luster Duravit White Tulip zwiększa aplikacja Casambi dostępna na telefon. Dzięki niej możesz sterować natężeniem światła, przyciemniać lustro, a także włączać i wyłączać podgrzewanie, czy ustawiać temperaturę barwy światła, co jest szczególnie ważne w czasie wykonywania makijażu. Z pomocą aplikacji możesz też personalizować ustawienia, komponując własne sceny, takie jak chociażby „relaks” ze stłumionym światłem budującym kameralną atmosferę czy „przebudzenie”, by światło delikatnie wybudzało o poranku.

duravit white tulip, lustra łazienkowe, casambi
Podświetlane Lustro Duravit White Tulip z aplikacją Casambi.

Nowoczesność od Duravit White Tulip

Aplikacja Casambi jest kompatybilna z niektórymi lustrami Duravit. Zaliczają się do nich warianty w wersji „App” o wymiarach 45x45 cm, 75x50 cm oraz duże alternatywy w rozmiarze 105x50 cm i 135x50 cm. To modele wyposażone we włącznik sensorowy, a także światło LED zainstalowane na stałe, którego żywotność oszacowana jest na ponad 30 000 godzin.

Lustra z oświetleniem Duravit White Tulip to nowoczesne oprawy pasujące do wielu aranżacji. Rozwiązania wyróżniają się prostotą bazującą na połączeniu gładkich, prostokątnych tafli pozbawionych zbytniej dekoracyjności – i właśnie ta wzornicza surowość to ich kolejny atut. Za ten minimalistyczny design odpowiada Philippe Starck, czyli jeden z najbardziej znanych na świecie projektantów użytkowych. Autor na swoim koncie ma wiele serii sanitarnych Duravit, w tym Duravit Soleil, Duravit Tulum czy Duravit Starck.

Więcej o serii Duravit White Tulip przeczytasz: Duravit White Tulip, czyli organiczne trendy i niezwykłe formy do łazienki.

duravit white tulip, lustra łazienkowe, casambi
Umywalka nablatowa, lustro, wanna wolnostojąca Duravit White Tulip.

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia