Łazienkowy wellbeing z Deante

(1 głos)

Strefa wellness we własnej łazience brzmi niczym bajka. Taka przestrzeń zdaje się wymagać pokaźnego metrażu i drogich sprzętów. Jednak pod obcobrzmiącym określeniem wellness czy wellbeing kryją się niekiedy rozwiązania dostępne od ręki i kosztujące nawet mniej niż wartość kilkudniowego popytu w spa. Ich dodatkową zaletą będzie to, że można z nich korzystać codziennie; gdy pogoda za oknem nie nastraja do działania, gdy dzień w pracy był długi i męczący i gdy dzieci dały w kość.

Deante, Deante arnika
Aranżacja według projektu pracowni architektonicznej POPIELAKstudio

Coś dla ciała i ducha

Wellness jest filozofią dążącą do równowagi umysłu, ciała oraz ducha. Pomostem do jej osiągnięcia jest łazienka – miejsce wyciszenia po dniu pełnym obowiązków i przestrzeń pielęgnacyjnych rytuałów. W tej oazie spokoju wystarczy zaledwie kilka elementów, by stworzyć przytulną enklawę harmonii. Wszystkie je znajdziesz w ofercie Deante.

Sprawdź, jak stworzyć spa w łazience: łazienka w stylu spa

Bateria z termostatem pod prysznicem

Nic nie relaksuje i odpręża tak jak prysznic. Spadające niczym deszcz krople działają na ciało rozluźniająco. Tę idyllę mogą jednak zepsuć skoki temperatury wody. Nie ma nic gorszego niż nagła zmiana temperatury strumienia w najmniej spodziewanym momencie, z przyjemnie gorącego na lodowaty. Jak temu zapobiec? Warto zainwestować w zestaw prysznicowy z termostatem. Gwarantuje stabilną temperaturę, co nie tylko zapewnia komfort mycia, ile też chroni przed przypadkowym poparzeniem oraz pozwala zaoszczędzić na rachunkach za wodę i energię.

Deante, Deante arnika
Deszczownia Deante Cascada z baterią termostatyczną

Natura w tle

Aranżacja łazienki, w której relaks jest wartością nadrzędną, nie może obejść się bez naturalnych materiałów i ich imitacji. To ich nieregularne struktury, neutralne i ciepłe kolory, a także szlachetne wykończenia wprowadzają do wnętrza estetykę harmonii i sprzyjają wyciszeniu. Możesz postawić na kamień, dodając pomieszczeniu elegancji i nuty luksusu. Sprawdzi się też bambus o lekkim i świeżym oddziaływaniu. Bezapelacyjnie w tej konkurencji wygrywa jednak drewno. To kluczowy motyw, gdy chcesz urządzić łazienkę w rymie wellbeing.

Deante, Deante arnika
Bateria umywalkowa wysoka Deante Arnika w kolorze złoto szczotkowane

Szczotkowane złoto

Wyobraź sobie wnętrze pełne ciepłych i kojących barw, wypełnione gamą naturalnych motywów, gdzie wszystko jest zrównoważone, daje wrażenie przytulności i spokoju. Wiesz co może zachwiać tą estetyką? Nieodpowiednie wykończenie baterii! Czerń zbytnio przytłoczy wystrój, a chrom go ochłodzi. Na co postawić? Kolor szczotkowanego złota. Armatura o takim odcieniu efektownie zwieńczy całość.

- „Zauważyliśmy, że projektanci często sięgają po armaturę w szczotkowanym złocie, by wizualnie ocieplić wnętrze łazienki, ale też stworzyć przyjemne otoczenie sprzyjające relaksowi i odprężeniu. Dlatego też poszerzamy zakres produktów, które dostępne są w tym wykończeniu.” – tłumaczy Magdalena Paszkowska, Product Manager Deante.

Deante, Deante arnika
Złota armatura Deante Arnika w kolorze złoto szczotkowane

Odpowiednie światło

Funkcjonalna rola światła jest niepodważalna, ale nie tylko o praktyczność tu chodzi. W klimacie wellbeing oświetlenie ma za zadanie kreować atmosferę relaksu i wyciszenia. Konieczne są stłumione, lekko przygaszane wiązki o ciepłej temperaturze barwowej. Takie lampy nadadzą wnętrzu łagodności i będą pomocne w zbudowaniu intymności. Od tego już krótka droga do maksymalnej przyjemności.

Deante, Deante arnika
Bateria wannowa wolnostojąca Deante Arnika

Umywalka na okrągło

Dopełnienie domowego spa to kształty, które (podobnie jak kolory) mają oddziaływać na zmysły. Czy prostokątna umywalka nablatowa wtopi się w naturalny klimat łazienki? Z pewnością nie! Najlepsze formy to te organiczne, bazujące na krągłościach, falach, łukach i owalach. Okrągłe umywalki wymagają zastosowania pasującej do nich armatury. Na nic zdadzą się ostre kąty proste. Zdecydowanie lepiej także pójść w kierunku naturalnych kompozycji.

„Nie można jednak pozwolić, by poszczególne elementy narzucały nam styl aranżacji. Muszą się komponować z całością, pozostając jej integralną częścią. Dokładnie jak kolekcja armatury łazienkowej Arnika, inspirowana łagodnymi, występującymi w przyrodzie kształtami. Z jednej strony idealnie wpasuje się do różnych stylów, od klasycznych, poprzez glamour, aż do tych nowoczesnych, minimalistycznych. Z drugiej jednak umożliwia stworzenie własnego, unikalnego stylu, co ceni sobie każdy indywidualista.” – mówi Anna Słowińska-Owczarek, Product Manager Deante.

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia