Konkurs Red Dot Award 2022 i nagrody dla Kaldewei – poznaj najmodniejszy design tego roku!

(0 głosów)
kaldewei nueva, kaldewei superplan zero
Aranżacja łazienki z brodzikiem Kaldewei Superplan Zero.

Każdy chce urządzić swoją łazienką jak najlepiej. Tak, by styl nie znudził się po paru miesiącach, a funkcjonalność dorównywała jakości. To złote trio to must have podczas zakupowych poszukiwań. Czasami jednak (niestety) o takie połączenia bardzo trudno. To dlatego warto stawiać na rozwiązania, które w najbardziej prestiżowych konkursach, takich jak Red Dot Award, zajmują najwyższe miejsca. Tak jest w przypadku marki Kaldewei i asortymentu Kaldewei Nueva oraz Kaldewei Superplan Zero.

Red Dot Award – prestiżowy konkurs w dziedzinie designu

Za nami rozstrzygnięcie najważniejszego konkursu 2022 roku, czyli Red Dot Award. To prestiżowa konkurencja, swoisty „Oskar” w dziedzinie architektury. Czerwona kropka jest marzeniem tych, którzy kreują trendy, projektują i tworzą asortyment mający nie tylko zdobić mieszkania, lecz także spełniać wiele pożytecznych funkcji. Produkty biorące udział w konkursie są poddawane wnikliwemu jury, które każdego roku składa się z innych osób. To zacne grono wyróżnia jednak wspólny mianownik – estetyczne obycie i gust. Wynikiem tego laureaci Red Dot Award to najlepsze rozwiązania w kategorii innowacyjności, trwałości, ergonomii czy stylu.

W 2022 roku 48 ekspertów z 23 krajów wyłoniło zwycięzców. Wśród nich znalazła się marka Kaldewei. Producent łazienek klasy premium otrzymał nagrody za powierzchnię prysznicową Kaldewei Superplan Zero oraz umywalkę Kaldewei Nueva.

kaldewei nueva, kaldewei superplan zero
Brodzik Kaldewei Superplan Zero.

Umywalka Kaldewei Nueva z tytułem „Best of the Best”

Umywalka Kaldewei Nueva otrzymała nagrodę w kategorii „Best of the Best” – nie trzeba więc tutaj niczego tłumaczyć! To najlepsza misa; zarówno pod kątem użyteczności, jak i estetyki! Jej czysta, elementarna forma to stylistyczny kontrast dla nadmiernego konsumpcjonizmu i designu pełnego sprzeczności. Niezwykłym elementem modelu jest przesunięcie konturowe, dzięki któremu umywalka nablatowa Kaldewei zyskała niebanalnego charakteru. Ten efekt potęgują wyjątkowo cienka krawędź oraz matowe wykończenie. Twórcą tego konceptu jest Werner Aisslinger.

Minimalistyczna umywalka nablatowa Kaldewei Nueva będzie doskonałym uzupełnieniem nowoczesnych wnętrz. Celująco zda egzamin w aranżacjach, w których dominują geometryczne, mało skomplikowane kształty i naturalne inspiracje. Możesz ją także wykorzystać w sceneriach skandynawskich, japandi oraz industrialnych, gdzie panuje podobny klimat. Z uwagi na swoją prostotę misa może być też częścią projektów o bardziej ekstrawaganckim wykończeniu. Mowa o sceneriach glamour, art déco i modern classic. Wystarczy, że zdecydujesz się na niebanalne tło, które w duecie z Kaldewei Nueva wyróżnią obszar mycia. Postaw na ciemne drewno, surowy beton albo wyrazisty wzór płytek ceramicznych.

Purystyczny design umywalki Kaldewei Nueva to nie wszystko. Jury Red Dot Award doceniło także funkcjonalne znaczenie rozwiązania. Misa wykonana jest ze stali emaliowanej Kaldewei, która uchodzi za materiał trwały, niemal niezniszczalny i odporny na codzienną eksploatację. Powierzchni nie są straszne zarysowania, promienie UV czy chemiczne detergenty. Materiał nie odbarwia się i jest łatwy do utrzymania w czystości.

kaldewei nueva, kaldewei superplan zero
Umywalka nablatowa Kaldewei Nueva.

kaldewei nueva, kaldewei superplan zero
Umywalki nablatowe Kaldewei Nueva.

Kaldewei Superplan Zero i najlepsza powierzchnia prysznicowa

Drugą nagrodą w konkursie Red Dot Award wyróżniona została powierzchnia prysznicowa Kaldewei Superplan Zero. To również projekt utalentowanego wizjonera, Wernera Aisslingera. Co najbardziej zaintrygowało jury w tym produkcie? Możliwość bezpośredniego opłytkowania brodzika. Dzięki temu, zdaniem specjalistów, można uzyskać elegancją i komfortową przestrzeń. Ponadto model wyróżnia purystyczny, nienachalny design, który mimo zupełnej prostoty wzorniczej przyciąga uwagę!

Brodzik Kaldewei Superplan Zero jest niczym kameleon: idealnie wtopi się w tło! Tym samym będzie neutralnym elementem wystroju i nie odwróci uwagi od bardziej dekoracyjnych rozwiązań zastosowanych w łazience. Z uwagi na prostą linię modelu możesz dopasować go do pomieszczeń minimalistycznych, by spójnie zwieńczyć ich estetykę. Drugą możliwością jest zrównoważenie dynamicznego tła. Subtelny design rozwiązania potraktuj jako narzędzie do wprowadzania harmonii wystroju.

Powierzchnia prysznicowa Kaldewei Superplan Zero przeznaczona jest do montażu na równi z posadzką, wskutek czego uzyskasz bezprogowe, bezpieczne wejście, które ograniczy możliwość niefortunnych potknięć czy upadków. Takie rozwiązanie ułatwi też korzystanie ze strefy mycia osobom starszym czy ograniczonym ruchowo. Zaletą brodzika Kaldewei jest również sam materiał, czyli stal emaliowana. Podobnie jak misa Nueva produkt zapewnia trwałość, jest odporny na działanie światła oraz środków czystości, kosmetyków czy dodatków kąpielowych, a do szklistej powierzchni nie przywierają brud ani bakterie. Sama stal może być w 100% poddana recyklingowi.

kaldewei nueva, kaldewei superplan zero
Łazienka z wykorzystaniem brodzika Kaldewei Superplan Zero.

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia