Kludi Nova Fonte w trzech odsłonach – zobacz inspirujące pomysły na modną łazienkę

(2 głosów)
kludi, kludi nova fonte
Aranżacja łazienki z Kludi Fonte Classic.

Gdy nowoczesność płynnie łączy się z klasyką, aranżacja nabiera eleganckiego sznytu. Podobny wynik można osiągnąć, mieszając minimalizm z tradycją, albo zestawiając dekoracyjne elementy art nouveau z nutką współczesności. Wspólnym mianownikiem tych wszystkich teraźniejszych interpretacji w łazience mogą być baterie Kludi Nova Fonte. To trzy ciekawe kolekcje armatury sanitarnej będącej idealnym dopełnieniem wystroju, który z jednej strony jest przytulny i harmonijny, a z drugiej – luksusowy, bezpretensjonalny i pozbawiony dekoracyjnej otoczki.

Przejdź do inspirujących aranżacji z bateriami:

Kludi Nova Fonte Classic i inspiracje klasyką

Klasycyzm, pełen wyszukanych form i misternych zdobień, się odradza. Jego nowoczesna interpretacja znacznie bardziej przypadnie do gustu tym, którzy stawiają na wnętrzarską oszczędność. Taką łazienkę poznasz po kremowych kolorach, sporej ilości bieli i obecności drewna, które jest gwarantem przytulnego charakteru. Nie może w niej też zabraknąć klasyki samej w sobie, a więc pozłacanych dodatków i chromu baterii Kludi Nova Fonte Classic. Ta armatura to misterne połączenie modnych kształtów z tym, co w tradycji najpiękniejsze: detalami, które przyciągają wzrok.

Baterie Kludi Nova Fonte Classic to rozwiązania inspirowane klasyką. Jej urzeczywistnieniem są krzyżowe pokrętła, które stoją w opozycji do minimalistycznych wylewek i korpusów armatury. Mimo wizualnych różnic między nimi zachowano równowagę, która odpowiada za poczucie harmonii we wnętrzu. Takie rozwiązania zdecydowanie wyróżnią się na tle ściany, a równocześnie umiejętne wkomponują się w wystrój łazienki opanowanej przez ponadczasowe motywy drewna i marmuru.

W serii Kludi Nova Fonte Classic znajdują się trójotworowa bateria umywalkowa z uchwytami krzyżowymi nawiązującymi do klasycznego designu, a także bateria umywalkowa stojąca dwuuchwytowa lub trójotworowa wersja ścienna z dwiema długościami wylewki do wyboru. Poza nimi w Kludi Nova Fonte Classic znajdzie się też coś dla fanów rozwiązań podtynkowych – to bateria podtynkowa, która nie zajmie cennego miejsca na blacie lub rancie umywalki. Do strefy wanny Kludi oferuje baterie wannowo-natryskowe i zestawy wannowo-natryskowe, a do obszaru prysznica baterie natryskowe lub zestaw natryskowy.

kludi, kludi nova fonte
Bateria umywalkowa Kludi Nova Fonte Classic.

kludi, kludi nova fonte
Aranżacja łazienki z Kludi Nova Fonte Classic.

kludi, kludi nova fonte
Bateria umywalkowa Kludi Nova Fonte Classic.

Kludi Nova Fonte Puristic i minimalistyczne wpływy

Nasilający się klasyczny trend nie oznacza całkowitego zerwania z minimalistycznymi wpływami. Wręcz przeciwnie! Nowoczesność w postaci zredukowanego designu wyjątkowo dobrze łączy się z tradycją, gwarantując wnętrze pełne spokoju i ciepła. W przypadku Kludi Nova Fonte Puristic ma to formę zgeometryzowanych kształtów i filigranowych uchwytów oraz rozet baterii dostępnych w wariancie chromowanym, który świetnie wypadnie na tle betonowych szarości i wielkoformatowych jasnych płytek, a także w wersji matowej czerni – dodającej pomieszczeniu wyrazistego sznytu!

W wariantach klasycznego chromu Kludi Nova Fonte Puristic i czerni Kludi Nova Fonte Puristic Black krzyżowe uchwyty zastąpiono podłużną, elegancką formą typu pin, która idealnie nawiązuje do smukłego korpusu modeli. Rozwiązania występują w opcji armatury umywalkowej trójotworowej, baterii podtynkowej ściennej i baterii umywalkowej stojącej dwuuchwytowej, a także jako baterie i zestawy natryskowe oraz baterie wannowo-natryskowe i zestawy wannowo-natryskowe.

kludi, kludi nova fonte
Aranżacja łazienki z Kludi Nova Fonte Puristic.

kludi, kludi nova fonte
Bateria umywalkowa z Kludi Nova Fonte Puristic.

kludi, kludi nova fonte
Bateria Kludi Nova Fonte Puristic.

kludi, kludi nova fonte
Bateria umywalkowa Kludi Nova Fonte Puristic Black.

kludi, kludi nova fonte
Bateria wannowa Kludi Nova Fonte Puristic Black.

Kludi Nova Fonte Déco

Styl art déco, zapoczątkowany w latach 20. XIX wieku, stał się inspiracją do stworzenia nietuzinkowej kolekcji Kludi Nova Fonte Déco – serii, która będzie najlepszym dopełnieniem wnętrz pełnych awangardy i luksusu. W takich pomieszczeniach dominują geometryczne wzory, niepowtarzalne desenie imitujące piękno świata przyrody i bogato zdobione formy. Tu artyzm spotyka się z ponadczasowością, a rezultatem tego połączenia jest zachwycająca sceneria, w której przebywanie jest czystą przyjemnością. W art déco minimalizm zastępują maksymalizm i zamiłowanie do niepowtarzalnego designu.

Kludi Nova Fonte Déco reprezentuje elegancki świat łazienki. To zasługa mocno zaznaczonej geometrycznej linii armatury, która jest wynikiem połączenia smukłych korpusów i opływowych uchwytów w kształcie gwiazdy, które zapewniają ergonomię obsługi. W skład kolekcji wchodzą trójotworowa bateria umywalkowa, podtynkowa bateria ścienna umywalkowa, bateria umywalkowa dwuuchwytowa, a także bateria i zestaw natryskowy oraz bateria wannowo-natryskowa i zestaw wannowo-natryskowy.

kludi, kludi nova fonte
Aranżacja łazienki z Kludi Nova Fonte Déco.

kludi, kludi nova fonte
Aranżacja niebieskiej łazienki z Kludi Nova Fonte Déco.

kludi, kludi nova fonte
Bateria umywalkowa Kludi Nova Fonte Déco.

Funkcjonalność Kludi Nova Fonte

Każda bateria łazienkowa Kludi Nova Fonte to mistrzowskie połączenie jakości oraz estetyki, które idealnie wpisze się w trendy modnych łazienek – od minimalistycznych, po klasyczne z nutką nowoczesności, czy te w rytmie art déco. Poza wizualnymi atrybutami armaturę wyróżnia też funkcjonalność związana z zastosowaniem solidnych głowic z funkcją soft-start. Ich obecność minimalizuje możliwość rozpryskiwania się strumienia dookoła strefy mycia, a to zapobiega marnotrawstwu wody i pomaga utrzymać czystość w obrębie umywalki. Na tę zaletę ma również wpływ perlator laminarny, który uznawany jest za jeden z najbardziej higienicznych elementów dostępnych na rynku.

W jednootworowej i trójotworowej baterii umywalkowej Kludi Nova Fonte można też dostosować promień obrotu. Wszystko dzięki obrotowej wylewce i pierścieniom dostępnym w komplecie z armaturą. Możesz go całkowicie zablokować, albo ustawić do 150° lub 360°. Taka personalizacja sprawi, że urządzisz strefę mycia, która w pełni odpowie na Twoje potrzeby.

kludi, kludi nova fonte
Bateria wannowa Kludi Nova Fonte Déco.

kludi, kludi nova fonte
Bateria umywalkowa Kludi Nova Fonte Déco.

kludi, kludi nova fonte
Bateria umywalkowa Kludi Nova Fonte Déco.

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia