Duravit HygieneFlush – jeszcze większa wydajność spłukiwania i higieniczność w obrębie miski WC

(2 głosów)
duravit d-neo, white-tulip, HygieneFlush, miska WC
Wc podwieszane Duravit z Technologią HygieneFlush

Łazienka kojarzy się z czystością, jednak tak naprawdę to jedno z miejsc, w którym występuje mnóstwo bakterii i brudu. Wszystko przez warunki, jakie panują w pomieszczeniu tego typu. Wyższe temperatury, wysoka wilgotność – to coś, co bakterie, grzyby oraz pleśnie lubią najbardziej. Największe skupiska tych groźnych drobnoustrojów można znaleźć w obrębie miski WC. Jednak nie tej od marki Duravit! Tam, za higieniczność odpowiada innowacyjna technologia HygieneFlush.

O czym przeczytasz w artykule?

Co to jest Duravit HygieneFlush?

Duravit HygieneFlush to nowa technologia, którą marka Duravit zaprezentowała światu na wirtualnych targach ISH 2021 we Frankfurcie, podnosząc tym samym poprzeczkę, jeśli chodzi o utrzymanie wysokiego poziomu higieny w łazience. Innowacja ta polega na wykorzystaniu silnego strumienia spłukującego, który dokładnie obmywa całe wnętrze sedesu, bez wychlapywania się wody poza jego obręb. I choć brzmi to dla Ciebie znajomo, bo już nie jeden raz pisaliśmy o sile strumienia w miskach bez rantu, to w przypadku Duravit HygieneFlush strumień rotacyjny wody przepływa przez dwa otwory, co jeszcze precyzyjniej obmywa wnętrze sedesu, a jednocześnie zmniejsza zużycie do 4,5 l wody na jedno spłukiwanie. Krótko mówiąc, HygieneFlush od Duravit to perfekcyjny sposób na czystą i ekologiczną strefę WC.

Jakie miski WC podwieszane są wyposażone w technologię HygieneFlush?

Wraz z pojawieniem się na rynku sanitarnym technologicznej nowości HygieneFlush Duravit stworzył też w 2021 roku dwie ciekawe kolekcje łazienkowe – i to właśnie wchodzące w ich skład miski WC wyposażone są w HygieneFlush. Mowa o Duravit White Tulip i Duravit D-Neo.

Duravit White Tulip to subtelny powiew delikatności i kobiecości inspirowany organicznym trendem, który mocno zaznacza swoją obecność w kategorii designu. Kompleksowa linia (zawierająca meble, ceramikę, a nawet armaturę) wyglądem przypomina rozkwitający kwiat, co wniesie do pomieszczenia sporo romantycznego sznytu, ale jednocześnie otworzy możliwość ocieplenia wizerunku sterylnej i pozbawionej przytulności łazienki. Za kształt elementów serii odpowiada wybitny twórca, znany wielu fanom dobrego wzornictwa, Philippe Starck, który w umiejętny sposób łączy funkcjonalność z trendami. To dlatego wszystkie rozwiązania kolekcji White Tulip pełne są praktycznych udogodnień. Więcej o serii przeczytasz we wpisie: o serii Duravit White Tulip

duravit d-neo, HygieneFlush, miska WC
Duravit White Tulip Miska WC i bidet

Duravit D-Neo to druga seria niemieckiego lidera branży sanitarnej, w której znajdziesz innowacyjne muszle klozetowe z technologią HygieneFlush. W tej kolekcji dominują nowoczesne inspiracje i minimalistyczne tendencje, za które odpowiada belgijski projektant Bertrand Lejoly. To również kompleksowa propozycja do łazienki, zawierająca nie tylko sedesy, lecz także m.in. meble, umywalki dostępne w wielu rozmiarach czy baterie z funkcją FreshStart. Więcej o Duravit D-Neo przeczytasz w naszym wpisie: o serii Duravit D-Neo – nowy wymiar designu do modnej łazienki.

duravit d-neo, HygieneFlush, miska WC
Duravit D-Neo Miska WC podwieszane

Jakie zalety ma Duravit HygieneFlush?

HygieneFlush Duravit to innowacja, która służy do realizacji konkretnych celów. Są nimi przede wszystkim wygoda oraz oszczędne zużycie. Trzeba przyznać, że odgrywa ona swoją rolę doskonale, bo w połączeniu z bezrantową konstrukcją Duravit Rimless® nie dość, że dokładnie obmywa wnętrze sedesu, ograniczając namnażanie się bakterii i ułatwiając tym samym sprzątanie, to też oszczędza wodę (dla przypomnienia, na jedno spłukiwanie wystarcza zaledwie 4,5 l, podczas gdy w tradycyjnych sedesach wartość ta wzrasta do 6 czy 9 l). Wirujący strumień to więc skuteczne narzędzie w walce o ekologiczną i czystą łazienkę.

Dla jeszcze większej higieny Duravit połączył HygieneFlush z HygieneGlaze, czyli antybakteryjnym szkliwem ceramicznym, z którym zintegrowane są powierzchnie sedesów oraz pisuarów Duravit w trakcie wypalania. Jej obecność prowadzi do niemal całkowitego wyeliminowania bakterii (np. e.coli), które niewidoczne są dla ludzkiego oka. Już po sześciu godzinach ich ilość zostaje zredukowana o 90%, a po 24 godzinach liczba ta wzrasta do 99,9%!

Co gwarantuje Duravit HygieneFlush?

  • Perfekcyjnie czystą łazienkę.
  • Silny, rotacyjny strumień, który obmywa wnętrze sedesu i nie wychlapuje się poza jego obręb.
  • Oszczędne zużycie wody na poziomie 4,5 l na jedno spłukiwanie.
  • Łatwiejsze sprzątanie i gwarancję usunięcia aż do 99,9% bakterii (dzięki połączeniu antybakteryjnej glazury HygieneGlaze i innowacji HygieneFlush).
  • Ochronę zdrowia użytkowników, poprzez redukcję występowania groźnych bakterii (np. e.coli).
  • Mniejsze zużycie chemicznych detergentów i szybszą eliminację zabrudzeń.
duravit d-neo, white-tulip, HygieneFlush, miska WC
Toaleta Duravit z systemem HygieneFlush

Skomentuj

1 komentarz

  • Michał
    Nie mam akurat duravita, ale inny model miski również bezrantowy model - polecam!

Rekomendacje i wyróżnienia