Duravit Cape Cod i aranżacje łazienki z naturą w tle!

(6 głosów)
 
Duravit Cape Cod – łazienka aranżacje, wyposażenie łazienki, umywalka, wanna wolnostojąca – Lazienkarium


Według amerykańskiego biologa – Edwarda O. Wilson'a – postęp technologiczny i coraz większa urbanizacja, mimo szeregu swoich atutów, mogą wpływać niekorzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Biofilia, teoria mówiąca o pierwotnej potrzebie człowieka: obcowania z naturą, zrodziła Biofilic Design. Co łączy ten nurt z Duravit Cape Cod? Przeczytajcie!
 

Duravit Cape Cod i bliskość natury!

Duravit Cape Cod to seria stworzona we współpracy niemieckiej marki Duravit z Philippe Starck. Organiczne formy kolekcji i łagodność kształtów mają nawiązywać do przyrodniczych motywów, które w łazience odpowiadają za aurę relaksu i poczucie pełnej regeneracji. Nazwa Cape Cod wzięła się od półwyspu położonego w Nowej Anglii, nazywanego przez miejscową ludność – "The Cape". Właśnie tam, dziewicze tereny i piaszczyste plaże okala krystaliczna tafla wody. Kolekcja Duravit Cape Cod ma być więc subtelną namiastką piękna, jaki kreuje świat przyrody. To sposób na to, by pokój kąpielowy był źródłem codziennej energii i witalności.


Duravit Cape Cod – łazienka aranżacje, wyposażenie łazienki, umywalka nablatowa – Lazienkarium
Umywalka nablatowa Duravit Cape Cod

Duravit Cape Cod doskonale wpisuje się w tezę o biofilii, w której pierwsze skrzypce odgrywa natura. Poczucie harmonii budują miękkie linie i cienkie krawędzie umywalki nablatowej wykonane z odpornego materiału DuraCeram®, a organiczne kształty wanny – wolnostojącej i przyściennej – są miejscem odpoczynku ciała i umysłu. 


Duravit Cape Cod – łazienka aranżacje, wyposażenie łazienki, umywalka, wanna wolnostojąca – Lazienkarium


Filarem Biofilic Design jest wykorzystanie naturalnych materiałów. Wnętrza odwzorowujące ten niezmącony spokój bazują na szlachetnych komponentach i kolorach, naśladują faktury i struktury występujące w przyrodzie, a także wpływają na stan ducha – redukują stres, pomagają się zrelaksować i... gwarantują dobry humor! Pomyślcie – co robimy, gdy jesteśmy znużeni pracą i natłokiem obowiązków? Szukamy schronienia przed ulicznym zgiełkiem i rutyną – wybieramy góry, jeziora i lasy. 


Duravit Cape Cod – łazienka aranżacje, wyposażenie łazienki, umywalka nablatowa – Lazienkarium


Pomieszczenia inspirowane naturą – zgodnie z Biofilic Design – wywierają pozytywny wpływ na ludzką psychikę. Ceramika Duravit, faktura i usłojenie drewna, z których wykonano meble łazienkowe Duravit Cape Cod idealnie wkomponują się w przestrzeń, gdzie przyroda jest najważniejszym gościem.
 

Wanna wolnostojąca Duravit Cape Cod czy wanna przyścienna?

Wanna Cape Code – z charakterystyczną wygiętą linią oraz wbudowanym zagłówkiem – to wyjątkowy element przestrzeni pełnej naturalnego piękna. Monolityczna bryła i cienkie krawędzie rozwiązania wykonano z innowacyjnego materiału DuraSolid®. To mieszanka mineralna, dzięki której powierzchnia wanny jest matowa i miła w dotyku, a także gwarantuje bezpieczeństwo podczas kąpieli. Jej właściwości antypoślizgowe zapobiegną niefortunnym upadkom i zapewnią stabilność, gdy wychodzimy lub wchodzimy do wanny. To przykład tego, jak design łączy się z funkcjonalnością, a nowoczesne technologie nie dominują nad niesztampowym wzornictwem – są jedynie ich dyskretnym towarzyszem.


Duravit Cape Cod – łazienka aranżacje, wyposażenie łazienki, wanna wolno stojąca Duravit – Lazienkarium
 

Organiczna wanna wolnostojąca przyścienna Duravit Cape Cod umieszczona w centrum pokoju kąpielowego będzie stanowić idealne uzupełnienie wnętrza pełnego przyrodniczych inspiracji. To rozwiązanie, które doskonale wtopi się w aranżację przestronnej łazienki z drewnem lub betonem na podłodze oraz bielą królującą na ścianach. Do łazienki o mniejszym metrażu lepiej wybrać wanny przyścienne Cape Cod lub modele narożne. 


Duravit Cape Cod – łazienka aranżacje, wyposażenie łazienki, wanna przyścienna Duravit – Lazienkarium
 

Umywalka Duravit i zalety DuraCeram®

Umywalki Duravit Cape Cod dostępne są w trzech wariantach – okrągłym, owalnym oraz kwadratowym – pozwalając na uzyskanie pełnej spójności z charakterem wnętrza. Finezja propozycji wkomponuje się także w wystrój nowoczesnej, a nawet industrialnej łazienki. Sekretem jej aranżacyjnej uniwersalności jest prostota, więc wszędzie tam, gdzie stawiamy na dekoracyjną oszczędność, umywalka Cape Cod przejmie funkcję ozdoby. 


Duravit Cape Cod – łazienka aranżacje, wyposażenie łazienki, umywalka stawiana na blacie Duravit – Lazienkarium
 

Na uwagę zasługują cienkie krawędzie rozwiązania uzyskane dzięki kolejnej innowacyjnej materii – DuraCeram®. Jakość, trwałość i wytrzymałość surowca poddawanego licznym procesom produkcyjnym, wpływa na wydłużony okres eksploatacji umywalki Duravit Cape Cod oraz zwiększoną odporność na czynniki zewnętrzne. Oznacza to także łatwe utrzymanie czystości i mniej kłopotów pielęgnacyjnych. 
 

Meble łazienkowe z prawdziwego drewna – piękno w najczystszej postaci!

W tezie dotyczącej cech charakterystycznych i zasad Biofilic Design ważne miejsce zajmują naturalne materiały. To integralny element tej organicznej układanki, dzięki któremu skrócimy dystans między tym, co rzeczywiste i otaczające nas za oknem, a zaaranżowane i stworzone według projektu. Oprócz barw ziemi i subtelnych kształtów warto do wnętrza zaprosić prawdziwe drewno, z którego zrobione są meble łazienkowe Duravit Cape Cod. Dąb vintage, orzech amerykański, dąb europejski, grab pospolity czy wysoki biały połysk to nietuzinkowe propozycje, które pozwolą na organizację przestrzeni w strefie umywalki. Poza całą gamą kolorów możemy wybrać też modele z szafką lub bez. 

Duravit Cape Cod – łazienka aranżacje, wyposażenie łazienki, meble łazienkowe Duravit – Lazienkarium
 Duravit Cape Cod – łazienka aranżacje, wyposażenie łazienki, meble łazienkowe Duravit – Lazienkarium

 

Skomentuj

1 komentarz

  • Piotrek
    Zawsze gdzie w projekt "zamieszany" jest pan Starck wychodzi arcydzieło. Wspaniała seria :)

Rekomendacje i wyróżnienia