Deska myjąca Duravit SensoWash® Starck F, czyli technologia gwarantująca higienę

(12 głosów)
duravit sensowash deska, duravit sensowash deska jak bidet, duravit sensowash deska myjąca
Duravit SensoWash® deska myjąca z funkcją bidetu

Innowacyjność to nie tylko domena branży RTV i AGD, która co rusz zaskakuje Użytkowników dodatkowymi funkcjonalnościami oferowanych rozwiązań. Sanitariaty również idą z duchem czasu, czego potwierdzeniem jest toaleta myjąca Duravit SensoWash® Starck F! Czy to urządzenie, które może zastąpić bidet? Z czym je połączyć i co – oprócz higieny – gwarantuje nowoczesna alternatywa? Na naszym blogu Duravit SensoWash® Starck F bez tajemnic! Zapraszamy.

O czym przeczytasz w artykule?

Co zamiast bidetu? Deska sedesowa myjąca Duravit SensoWash Starck F!

Co to jest bidet każdy wie, ale – niestety – nie każdy ma na niego miejsce. To popularne na zachodzie Europy i w krajach Kwitnącej Wiśni urządzenie zajmuje dodatkową przestrzeń, a więc często bywa pomijane podczas urządzania łazienki. Zastępują go bidetka, toaleta myjąca albo deska myjąca z funkcją bidetu. Pozwalają one na dokładne umycie części intymnych po skorzystaniu z WC, zapewniają czystość, którą nie zagwarantuje papier toaletowy i – co więcej – ograniczają jego zużycie.

Toaleta z bidetem nie wymaga jednak zakupu osobnego bidetu, zamontowanego obok miski WC. Jego funkcje zastąpi deska myjąca. Opinie Użytkowników potwierdzają, że to innowacyjne rozwiązanie potrafi o wiele więcej niż tradycyjna alternatywa. Nie dość, że myje, to też suszy, ogrzewa, a nawet pochłania nieprzyjemne zapachy. Brzmi nieprawdopodobnie – a jednak! O praktycznych możliwościach deski Duravit SensoWash® Starck F przeczytacie kilka akapitów niżej. A jak wygląda takie udogodnienie?

Deska sedesowa myjąca Duravit SensoWash® Starck F (dostępna w dwóch wariantach, jako Duravit SensoWash® Starck F Plus Compact oraz Duravit SensoWash® Starck F Lite Compact) wizualnie niczym nie różni się od nowoczesnej deski. Połączona z nią miska WC nie wymaga ani modernizacji instalacji hydraulicznej, ani dodatkowego miejsca, więc mieści się zarówno w niewielkiej łazience w bloku, jak i bardziej przestronnym wnętrzu. To w pełni automatyczne rozwiązanie, którego użyteczność ukryta jest pod osłoną minimalistycznego designu obudowy. Autorem koncepcji jest wybitny projektant Philippe Starck, którego możecie znać z naszych poprzednich wpisów. Spod jego „pióra” wyszły już kolekcje takie jak Duravit ME by Starck, Duravit Starck 3 czy Duravit Starck T.

Deski myjące Duravit SensoWash® Starck F Plus Compact wykonane są trwałego i solidnego, antybakteryjnego materiału, jakim jest Duroplast. To tworzywo sztuczne o bardzo wysokich właściwościach użytkowych, przypominjące w wyglądzie połączenie metalu oraz ceramiki. Jest odporne na działanie temperatury, środków chemicznych oraz czynników mechanicznych. Deska toaletowa tego typu jest estetyczna, twarda, mało elastyczna, a także łatwa do utrzymania w czystości. Celująco zda egzamin w łazienkach intensywnie eksploatowanych. Podobne atuty zapewnia deska bidetowa Duravit SensoWash® Starck F Lite Compact, która wyprodukowana jest z Thermoplastu.

duravit starck f deska wc, duravit starck f sensowash deska do kibla, pilot do deski duravit starck f
Duravit Starck F SensoWash® deska WC z pilotem oraz stelaż wc

Z czym połączyć Duravit SensoWash® Starck F?

Ten nowoczesny, minimalistyczny design Duravit SensoWash® Starck F nie jest bez znaczenia. Dzięki temu deska bidetowa może być połączona ze wszystkimi toaletami serii Duravit. Płaska deska o wysokości 40 mm i znajdująca się za nią pokrywa dopełnią więc każdą aranżację – począwszy od industrialnej czy loftowej, po klasyczną, eklektyczną czy glamour. To jednostka przeznaczona do montażu podtynkowego, idealnie wpisująca się w obowiązujące trendy wnętrzarskie.

deska wc duravit starck f, deska sedesowa duravit starck f, deska wc duravit sensowash
Aplikacja Duravit na telefon umożliwia sterowanie deską WC Duravit Starck F SensoWash®

Co potrafi deska z funkcją bidetu Duravit?

Deska myjąca Duravit SensoWash® Starck F obsługiwana jest za pomocą stylowego pilota zdalnego sterowania. System może być również indywidulnie skonfigurowany i uruchamiany, dzięki aplikacji SensoWash® app. Co oferuje nowoczesne rozwiązanie od Duravit? Deska bidetowa jest wyposażona w czujnik zbliżeniowy, który automatycznie otwiera pokrywę, gdy Użytkownik znajduje się w pobliżu miski WC. Zakres opcji obejmuje też podgrzewanie siedziska, wybór rodzaju strumienia (m.in. mycie tylne, damskie (lady) oraz komfort), regulację temperatury wody myjącej oraz suszenia czy ustawiania pozycji dysz.

Podgrzewana deska klozetowa Duravit SensoWash® Starck F jest wzbogacona również o funkcję odkamieniania i oświetlenia nocnego, co ułatwia korzystanie z toalety po zmroku. Zaletą rozwiązania jest też to, że system automatycznie przepłukuje dysze w okresach nieużywania, co wpływa na jego maksymalną higieniczność.

duravit sensowash starck f, elektroniczna deska sedesowa duravit sensowash, deska wc duravit sensowash starck f
Mieska WC z deską sedesową Duravit SensoWash® Starck F

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia