Czarna bateria łazienkowa KLUDI Balance Black jako element modnego wnętrza

(11 głosów)
kludi balance black, kludi balance black czarna łazienka, kludi balance black zdjęcia
Baterie Kludi Balance Black w czarnej łazience

Topowym wykończeniem w segmencie baterii łazienkowych jest, a może lepiej napisać był, chrom. Był, dlatego, że armatura tego typu jeszcze do niedawna była jedyną słuszną drogą. W obliczu nowych trendów i mody na oryginalność, wszystko się jednak zmieniło, a chromowane rozwiązania zastępują niebanalne alternatywy w czerni. Czarne baterie łazienkowe dodają wnętrzu klasy i elegancji, są doskonałym zwieńczeniem wystroju, a oprócz funkcji praktycznych, spełniają się jako dekoracja. Czy warto w nie zainwestować? Do jakiego stylu będą pasować? Poznajcie KLUDI Balance Black – czarne baterie o nowoczesnym designie.

Czarna bateria przepisem na modne wnętrze!

Czerń jest w modzie – nie tylko tej odzieżowej. Wraz ze wzrostem popularności stylów loftowego, industrialnego, nowoczesnego czy eklektycznego coraz częściej spotykamy ją w aranżacjach salonów, kuchni czy jadalni. Magnetyzująca siła barwy oraz jej właściwości optycznego pomniejszenia przestrzeni powodują jednak, że w łazienkach na ścianach czy podłodze niezbyt chętnie dominuje ciemna kolorystyka. W obawie przed wrażeniem przytłoczenia pomieszczeń często pozbawionych okien czerń zarezerwowana jest dla dekorów na płytkach ceramicznych, tekstyliów czy dodatków. Coraz częściej też występuje jako czarne baterie łazienkowe.

Czarna armatura stała się synonimem modnego wnętrza! Z uwagi na swój uniwersalny charakter pasuje niemal do każdego stylu i nie jest zarezerwowana (tak jak czarne ściany czy meble) wyłącznie do przestronnych pokojów kąpielowych. Kolor w roli akcentów, takich jak bateria łazienkowa, sprawdzi się doskonale, bo nie przytłoczy pomieszczenia i jednocześnie też doda mu wyrazu! To propozycja z kategorii dla odważnych, lubiących przełamywać schematy i podążających za trendami. Nie obawiajcie się jednak, że lada moment hitowe, czarne baterie stracą swoją pozycję w zestawieniach topowych rozwiązań do łazienki – utrzymują się na fali już kilka długich sezonów i nic nie zapowiada tego, że miałoby to się zmienić. Wręcz przeciwnie boom na wystrój z udziałem czerni dopiero rozkwita!

kludi balance black baterie łazienkowe, kludi balance black bateria do łazienki, kludi balance black bateria czarna
Kludi Balance Black czarna bateria do łazienki

Czarne baterie łazienkowe KLUDI Balance Black inspirowane prostotą

Przykładem ciekawych czarnych baterii jest seria KLUDI Balance Black. To ciemna, matowa odsłona jednej z najpopularniejszych kolekcji producenta, marki KLUDI. Armaturę wyróżnia nowoczesny design inspirowany prostotą oraz organicznymi kształtami. Taka symbioza zapewniła formę zgodną ze stylistyką soft puryzmu, a więc nieco łagodniejszej odmiany puryzmu – nurtu nacechowanego surowością i dekoracyjnym ascetyzmem.

KLUDI Balance Black to połącznie subtelnych zaokrągleń i delikatnych przejść z dużymi poziomymi płaszczyznami. Charakterystycznymi elementami kolekcji są m.in. uchwyty, które przypominają skrzydło ptaka, a także smukłe linie korpusu zwieńczonego płaskimi wylewkami. Rozbudowana seria zawiera asortyment przeznaczony do każdej ze stref mycia – to czarne baterie wannowe, baterie umywalkowe stojące oraz ścienne, bateria bidetowa, bateria podtynkowa czarna czy bateria wolnostojąca do montażu przy wolnostojących wannach. Wspólnym mianownikiem wszystkich propozycji jest funkcjonalność, związana z wykorzystaniem ekonomicznych perlatorów napowietrzających strumień czy zastosowaniem termostatu w produktach do obszaru prysznica, co pozwoli na ustawienie stałej pożądanej wartości temperatury, a tym samym zapewni bezpieczną kąpiel.

Tym, którym do gustu przypadła linia KLUDI Balance Black, polecamy też rozwiązania w wersji chrom (KLUDI Balance) oraz białym (KLUDI Balance White).

kludi balance black baterie wannowe, kludi balance black kran, kludi balance black bateria wannowa czarna
Czarna bateria wannowa stojąca Kludi Balance Black

Do jakiego wnętrza pasuje czarna armatura?

Czarna bateria łazienkowa jest uniwersalnym pomysłem na aranżację, przez co można dopasować ją do każdego typu wnętrza – zarówno klasycznego, jak i industrialnego, eklektycznego oraz nowoczesnego. Szczególnie dobrze będzie wyglądać wyeksponowana na tle białej wanny oraz umywalki. Powstały kontrast przyciągnie uwagę już od progu i doda pomieszczeniu świeżego, intrygującego sznytu. Uzupełnieniem takiego wystroju mogą być proste, modułowe meble oraz metalowe dodatki, które nie przyćmią niebanalnego designu armatury. Żeby ocieplić scenerię, warto wykorzystać drewno w postaci drewnopodobnych płytek na podłodze oraz naturalne, zielone rośliny doniczkowe.

Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić czarną łazienkę, koniecznie przejdź do naszego artykułu: Czarna łazienka

kludi balance black bateria do umywalki, czarna bateria do umywalki kludi balance black, czarne krany kludi balance black
Czarna bateria umywalkowa Kludi Balance Black oraz umywalka nablatowa

Jak czyścić czarne baterie umywalkowe, wannowe i prysznicowe?

Wydawać się może, że czarne baterie wannowe ścienne, umywalkowe czy prysznicowe to „twardy orzech do zgryzienia”, zwłaszcza w kontekście ich czyszczenia. Jednak zasady pielęgnacji rozwiązań tego typu są praktycznie takie same jak w przypadku chromowanych propozycji. Osady z wody, kamień, pozostałości po kosmetykach i białe naloty nie stwarzają problemów i nie są bardziej widoczne, pod warunkiem, że będziemy systematycznie przecierać powierzchnię armatury do sucha i przynajmniej raz w tygodniu poddamy ją dokładnemu myciu za pomocą łagodnych detergentów pozbawionych silnych, chemicznych komponentów, takich jak kwasy, alkohol i chlor. Warto też zrezygnować z gąbek wyposażonych w warstwy ścierne, które mogą zarysować powierzchnię. Lepiej zastąpić je miękkimi szmatkami, np. z mikrofibry.

kludi balance black kran do umywalki czarny, czarna wylewka kludi balance black, jak czyścić czarną baterię kludi balance black
Kludi Balance Black bateria umywalkowa czarna

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia