Cersanit Virgo – kompleksowa seria dla fanów nowoczesności

(2 głosów)
cersanit, cersanit virgo
Kolekcja Cersanit Virgo w nowoczesnej aranżacji

W urządzaniu łazienki kompromisy są konieczne. Wymagają tego specyfika pomieszczenia, na ogół trudne warunki panujące we wnętrzu, a przede wszystkim różnorodna oferta dostępna na rynku, która rodzi mnóstwo dylematów. To decyzje pochłaniające czas i pieniądze. Żeby więc maksymalnie zaoszczędzić i jedno, i drugie, Cersanit zaprojektował kompleksową kolekcję Cersanit Virgo. Zobacz, co w niej znajdziesz.

O czym przeczytasz w artykule?


Meble łazienkowe: praktyczne i nowoczesne

Meble w łazience są niezbędne! Organizują przestrzeń. Służą do przechowywania rzeczy, które niekoniecznie muszą leżeć na wierzchu. Budują poczucie porządku. Bez nich, nawet mała przestrzeń, stanie się miejscem zagraconym i pełnym chaosu. Tyle tylko, że z reguły pomieszczenie tego typu wielkością nie grzeszy, co powoduje, że wykonanie jakiejkolwiek zabudowy często staje się wyzwaniem. Chyba że... wybierasz meble modułowe Cersanit Virgo.

Przewaga mebli modułowych nad standardowymi wiąże się z możliwością ich dowolnej konfiguracji, co tym samym wpływa na optymalne wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni. Poszczególne elementy serii Virgo (w tym słupki, szafki podumywalkowe, szafki lustrzane) możesz ustawiać, gdziekolwiek chcesz, przestawiać, dodawać, łączyć i tworzyć w ten sposób zabudowę perfekcyjnie dostosowaną do Twoich potrzeb. To przekłada się także na zalety związane z metamorfozami wnętrza, bo jeśli dotychczasowy układ Ci się znudzi, wystarczy, że przewiesisz jeden element i gotowe.

Zaletą mebli łazienkowych Cersanit Virgo jest też prosty i minimalistyczny design. To wzornictwo ponadczasowe i neutralne – takie, które z łatwością wtopisz w klimat łazienki nowoczesnej, klasycznej, modernistycznej czy tej podporządkowanej naturalnym trendom. Szafki podumywalkowe i słupki dostępne są w dwóch opcjach wykończenia: elegancko połyskującej bieli, a także odcieniach szarości z delikatną strukturą drewna. Pierwsza będzie doskonałym sposobem na zbudowanie poczucia przestronności we wnętrzu, bo lśniące fronty odbiją światło i wizualnie powiększą metraż. Druga z kolei to przepis na modną aranżację w stylu nowoczesnym.

Stylistyczną prostotę mebli łazienkowych Cersanit Virgo urozmaicają niebanalne detale, czyli uchwyty. To elementy, które mocno wyróżniają się na zgeometryzowanej powierzchni frontów. Dzięki temu modułowe konstrukcje zyskują ciekawego sznytu. Rozwiązania dostępne są w opcji chromowanej, a także matowej czerni.

Znakiem rozpoznawczym mebli Cersanit Virgo jest praktyczność. Wiąże się ona z zastosowaniem funkcjonalnych udogodnień, jak chociażby zawiasy 165°. Wyposażone w nie słupki łazienkowe Cersanit Virgo pozwalają na szeroki zakres otwarcia, co tym samym ułatwia dotarcie do najgłębszych zakamarków. Oprócz tego wszystkie rozwiązania wyposażone są w systemy cichego domyku („soft close”). Dzięki temu nie tyle wyeliminujesz głośne trzaśnięcia, ile ochronisz palce – zwłaszcza te ciekawskie i dziecięce, które lubią zaglądać do wszystkich szafek.

Jakie meble łazienkowe znajdują się w kolekcji Cersanit Virgo?

 • Słupki łazienkowe o wysokości 160 cm, dostępne w czterech wariantach wykończenia: biały połysk z czarnymi uchwytami, biały połysk z chromowanymi uchwytami, szary dąb z chromowanymi uchwytami oraz szary dąb z czarnymi uchwytami.
 • Mniejsze słupki łazienkowe o wysokości 80 cm, dostępne w czterech wariantach wykończenia: biały połysk z czarnymi uchwytami, biały połysk z chromowanymi uchwytami, szary dąb z chromowanymi uchwytami oraz szary dąb z czarnymi uchwytami.
 • Szafki lustrzane w takich samych wykończeniach, co słupki i pozostałe meble.
 • Szafki podumywalkowe 60 cm,
 • Szafki podumywalkowe 80 cm,
 • Szafka z blatem 80 cm lub 60 cm.
cersanit, cersanit virgo
Szara łazienka z Cersanit Virgo

cersanit, cersanit virgo
Cersanit Virgo w aranżacji dużej łazienki

cersanit, cersanit virgo
Cersanit Virgo szafka

Miska WC bez kołnierza i deska dla większej higieny

Cersanit Virgo to też produkty do strefy WC, w tym innowacyjna muszla klozetowa wyposażona w technologię CleanOn. To innowacyjny system, który nie tylko chroni przestrzeń sedesu przed namnażaniem się bakterii i zarazków, ile też pozwala oszczędzać wodę. Konstrukcja WC pozbawiona jest wewnętrznego rantu, pod którym z reguły gnieździły się nieczystości. Dzięki jej wyeliminowaniu możesz z łatwością dotrzeć do każdego zakamarka sedesu podczas sprzątania i zadbać o maksymalną czystość. Pomoże Ci w tym również silnie ukierunkowany strumień, który dokładnie obmywa wnętrze muszli klozetowej i zwalcza brud. Miskę WC Cersanit Virgo przystosowano także do oszczędnego spłukiwania na poziomie 3/5 l, a jej uzupełnieniem jest antybakteryjna deska z systemem wolnego opadania. Jest ona także wzbogacona o funkcję łatwego wypinania, dzięki czemu ruchem jednej ręki zdemontujesz pokrywę i umyjesz ją pod bieżącą wodą.

Jakie elementy do strefy WC znajdują się w serii Cersanit Virgo?

 • Miska WC bez kołnierza z trybem oszczędnego spłukiwania 3/5 l,
 • Antybakteryjna deska wolnoopadająca,
 • Dla pełnej wygody i higieny w strefie WC Cersanit oferuje także bidety Cersanit Virgo.
cersanit, cersanit virgo
Bidet oraz Miska WC Cersanit Virgo

Ceramika idealnie dopasowana

Do pełni szczęścia w łazienkowym buduarze brakować będzie jeszcze umywalki. Idealnie pasujący egzemplarz również znajdziesz w serii Cersanit Virgo. Producent wprowadził dwa typy rozwiązań: umywalki meblowe 60 i 80 cm, które są kompatybilne z szafkami podumywalkowymi Virgo. Jeśli jednak zależy Ci na blacie, a bazą Twojego systemu meblowego są szafki z blatem, możesz połączyć te rozwiązania z umywalkami nablatowymi z innych serii, np. Cersanit Crea albo Cersanit Inverto.

Umywalki Cersanit produkowane są z wytrzymałego materiału, a ich powierzchnia jest w 100% szkliwiona, co daje nie tylko fenomenalny wygląd, lecz także odpowiada za względy praktyczne. Misy można szybko wyczyścić przy pomocy miękkiej i wilgotnej szmatki – bez potrzeby mozolnego szorowania i korzystania z inwazyjnych detergentów.

div>cersanit, cersanit virgo
Cersanit Virgo szafka łazienkowa

cersanit, cersanit virgo
Cersanit Virgo umywalka meblowa

cersanit, cersanit virgo
Umywalka Cersanit Virgo

Wanny Cersanit stworzone do wymagających wnętrz

Kolekcja Cersanit Virgo to też wanny do zabudowy , które wkomponują się zarówno w przestrzeni niewielkiej łazienki, jak i pomieszczenia zasługującego na miano pokoju kąpielowego. W ofercie producenta dostępnych jest kilka rozmiarów do wyboru – najmniejszy wariant mierzy 140x75 cm, a największy 190x90 cm i jest przystosowany dla potrzeb dwóch osób. Dzięki temu, że posiada on dwa podparcia pleców, a także centralnie ulokowany odpływ, możesz czerpać przyjemność z ożywczej tafli wody w towarzystwie ukochanej osoby.

Każda wanna Cersanit Virgo wykonana jest z wysokogatunkowego akrylu, który sprosta próbie czasu. To materiał, któremu nie są straszne ani promienie słońca (materiał nie żółknie i nie odbarwia się, co ma miejsce w przypadku tańszych alternatyw), ani uszkodzenia mechaniczne i agresywne środki chemiczne. Potwierdzeniem tej solidności jest aż 10 lat gwarancji udzielanej przez producenta.

Wanny do zabudowy Cersanit Virgo można obudować płytkami, by umiejętnie wtopić produkt w wystrój łazienki, albo skorzystać z gotowego rozwiązania z oferty Virgo, czyli panelu, który został poddany profilowaniu, przez co zawdzięcza swój ciekawy wygląd. Produkt posiada zagłębienie w dolnej części płaszczyzny, co dodaje mu elegancji.

Co wyróżnia wanny Cersanit Virgo?

 • Cersanit oferuje wanny do zabudowy w rozmiarach od 140x75 cm do 190x90 cm.
 • Do każdej wanny dostępne są gotowe panele.
 • Wanny Cersanit Virgo wykonane są z wytrzymałego akrylu sanitarnego.
 • Każda wanna objęta jest 10-letnią gwarancją.
 • W zestawie z wanną znajdują się regulowane nóżki.
 • Wanny posiadają specjalnie podwójne wzmocnienie, co zwiększa ich stabilność oraz wytrzymałość.
cersanit, cersanit virgo
Cersanit Virgo wanna

cersanit, cersanit virgo
Cersanit Virgo wanna

cersanit, cersanit virgo
Cersanit Vigro słupek

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia