Brodzik Duravit Tempano – trwałe, łatwe w montażu i stylowe rozwiązanie do łazienki z prysznicem

(8 głosów)
duravit tempano aranżacje, duravit tempano zdjęcia, aranżacja łazienki duravit tempano
Łazienka z brodzikiem Duravit Tempano

Łazienka z prysznicem jeszcze kiedyś była alternatywą w mieszkaniach, w których ulokowanie komfortowej wanny wiązało się ze sporym wyzwaniem. Zalety rozwiązania docenili także miłośnicy ekologii głoszący hasła o racjonalnym zużyciu wody i ochronie Planety. Współcześnie prysznic nie jest już jednak tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia, a jego walory użytkowe są w równym stopniu ważne, co stylistyczne. Design nowoczesnych propozycji sprawia, że zwykłe pomieszczenie przeobraża się w modny pokój kąpielowy. Obowiązkowym składnikiem takiej aranżacji jest brodzik. Stylowy, ale i wytrzymały. Łatwy nie tylko w instalacji, lecz także w utrzymaniu w czystości. Odporny na urazy mechaniczne. Bezpieczny. Taki jak Duravit Tempano – nowość niemieckiej marki Duravit.

 

O czym przeczytasz w artykule?


Duravit Tempano i najnowsze trendy

Brodzik do łazienki Duravit Tempano to nowoczesna stylistyka podporządkowana geometrycznym regułom projektowania. Kwadratowe i prostokątne kształty produktu wyróżniają się precyzyjnym, estetycznym wykończeniem oraz idealnie gładką powierzchnią, którą dodatkowo można wzbogacić o powłokę „antypoślizgową”. Niewidoczna warstwa pozwoli uniknąć poślizgnięć oraz niefortunnych upadków w mokrej strefie, dzięki czemu stanie się gwarancją bezpieczeństwa dla wszystkich Użytkowników korzystających z prysznica. Uniwersalny design brodzików Duravit Tempano powoduje, że mogą one stać się częścią wnętrza urządzonego w każdym stylu – począwszy od klasycznego, a skończywszy na minimalistycznym, industrialnym czy skandynawskim. Propozycja dopasuje się do aranżacji, w której złotymi zasadami są umiar i prostota.

duravit tempano brodzik płaski, brodzik super płaski duravit tempano, duravit tempano brodzik akrylowy
Brodzik prostokątny na równi z podłogą Duravit Tempano

 

Funkcjonalność, czyli to, co wyróżnia brodziki Duravit Tempano

Brodzik prysznicowy Duravit to jednak nie tylko prostota formy, a co za tym idzie uniwersalność stylistyczna i wielorakie zastosowanie. To również praktyczność oraz wydajność. Specjalna konstrukcja z liniowym nachyleniem gwarantuje wysoki stopień drenażu, co celująco zda egzamin zwłaszcza w strefie prysznica wzbogaconej o szerokie głowice prysznicowe oraz modne deszczownice. Funkcjonalność wiąże się także z bocznym ulokowaniem odpływu oraz zamaskowaniem go stylistycznie dopasowaną pokrywą. Można ją łatwo zdjąć, a tym samym swobodnie dostać się do odpływu, na wypadek, gdy trzeba go będzie wyczyścić.

Potencjał rozwiązania skrywa się też w wielu możliwościach montażu. Duravit zadbał o to, aby spełnić oczekiwania każdego Użytkownika. Brodzik Tempano można bowiem instalować na trzy sposoby. Pierwszą alternatywą jest całkowite zlicowanie powierzchni prysznicowej z posadzką. Osadzony w ten sposób brodzik płaski gwarantuje swobodę wchodzenia i wychodzenia, bez obawy o możliwość potknięcia, jest jeszcze łatwiejszy w usuwaniu zabrudzeń, a przede wszystkim znakomicie wpisuje się w minimalistyczne trendy urządzania. Drugą opcją jest częściowe wpuszczenie w podłogę, a trzecią umiejscowienie na niej, z ramą nośną lub bez. Wybór zależy od preferencji i warunków architektonicznych.

duravit tempano brodzik prostokątny, duravit tempano brodzik biały, duravit tempano brodziki
Kabina prysznicowa z brodzikiem Duravit Tempano

 

Brodzik akrylowy i jego zalety

Duravit Tempano to brodzik akrylowy – jeden z najczęściej wybieranych, cieszących się dużą popularnością z uwagi na bardzo korzystne walory użytkowe. Dlaczego warto go kupić? Akryl to tworzywo gładkie oraz lekkie, a więc i niesprawiające kłopotów w trakcie instalacji. W porównaniu z innymi materiałami, takimi jak stal czy konglomerat, jest również znacznie przyjemniejsze w dotyku, co wpływa na komfort użytkowania. Powierzchnia nie dość, że zapewnia przyjemną kąpiel, to także jest odporna i wytrzymała na codzienną, intensywną eksploatację – nie niszczy się, nie żółknie pod wpływem promieni UV i nie rysuje się. Nawet jeśli wystąpią na niej drobne zarysowania, można je szybko usunąć za pomocą specjalnych zestawów naprawczych.

akrylowy brodzik duravit tempano, brodzik duravit tempano, płaski brodzik duravit tempano
Duravit Tempano brodzik akrylowy oraz syfon prysznicowy

 

Brodzik do małej łazienki i do przestronnego wnętrza

Zastanawiasz się, jak urządzić małą łazienkę? Wybierz brodzik posadzkowy! To niemal najważniejsza reguła mówiąca o projektowaniu pomieszczeń, w których metraż nie jest dosyć spory. Jednak powierzchnia prysznicowa Duravit Tempano to nie tylko wybór posiadaczy ciasnych wnętrz. W ofercie producenta znajduje się aż 27 różnych rozmiarów – zarówno mniejszych modeli o wielkości 80x80 cm lub 70x100 cm, jak i większych: 120x120 cm, 180x90 cm czy 160x100 cm. Pozwala to na aranżację przestronnych pokojów kąpielowych, łazienki w bloku czy tej dla gości.

brodzik do małej łazienki duravit tempano, brodziki duravit tempano, duravit tempano brodzik płaski
Duravit Tempano brodzik idealny do małej łazienki

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia