Baterie Zucchetti Helm i nowy wymiar klasyki

(1 głos)
zucchetti, zucchetti helm, bateria zucchetti
Bateria Zucchetti Helm

Wydaje się, że w kwestii armatury łazienkowej wszystko zostało już stworzone. Znajdziesz modele o fantazyjnej linii i te całkowicie minimalistyczne, które dopełnią nowoczesne stylizacje. Jest też mnóstwo klasycznych propozycji oraz wariantów łączących modernizm z klimatem przeszłości. W ten ostatni nurt idealnie wpisuje się kolekcja Zucchetti Helm. To świeża interpretacja klasycznych wzorców, która będzie pasować do wielu współczesnych łazienek.

zucchetti, zucchetti helm, bateria zucchetti
Bateria umywalkowa Zucchetti Helm

Projekt Davida Lopeza Quincocesa

Marka Zucchetti od wielu lat współpracuje z wieloma artystami sztuki użytkowej. W 2020 roku tę grupę powiększyła osoba znanego projektanta – Davida Lopeza Quincocesa. To twórca wielkiego formatu, który swoje wykształcenie zdobywał na prestiżowych uczelniach w Madrycie i Mediolanie. W jego portfolio znajdziesz projekty dla firm, takich jak Trussardi, Arcis Motor & Cycle, Living Divani, ADD, Salvatori, Doctor Smood. Na tej liście znajduje się także Zucchetti z kolekcją Zucchetti Helm.

zucchetti, zucchetti helm, bateria zucchetti
Kran umywalkowy Zucchetti Helm

zucchetti, zucchetti helm, bateria zucchetti
Bateria Zucchetti Helm w kolorowej odsłonie

Baterie Zucchetti Helm inspirowane klasyką

David Lopez Quincocesa to twórca kolekcji Zucchetti Helm – serii, którą świat designu określił jako kultową. To hybryda dwóch ponadczasowych nurtów: klasyki i nowoczesności. Inspiracje z pierwszego trendu wiążą się z zastosowaniem krzyżowych uchwytów, drugie oscylują wokół minimalistycznej cylindrycznej bryły. Z tego kompromisu powstało arcydzieło – armatura nietuzinkowa i daleka od propozycji, których pełen jest rynek. To alternatywa dla prawdziwych estetów szukających intrygującego wzornictwa zbudowanego siłą detali.

Jak sam autor podkreśla, baterie Zucchetti Helm są kwintesencją prostoty. Nie ma w nich wzorniczej ekstrawagancji czy nadmiernej elegancji, co jest receptą na stylistyczną przydatność nieograniczoną datą. Ta kombinacja kierunków przetrwa każdą próbę czasu i nie będą jej straszne wahania trendów oraz wnętrzarskie nowinki. To właśnie cechy kultowych przedmiotów.

zucchetti, zucchetti helm, bateria zucchetti

zucchetti, zucchetti helm, bateria zucchetti
Bateria Zucchetti Helm w kolorze czarnym

Armatura, która zwraca uwagę

Baterie Zucchetti Helm staną się biżuterią łazienki – detalem, który przyciągnie wzrok. Z uwagi na ponadczasowy design propozycji, armaturę można wykorzystać w wielu stylizacjach. Oczywistą oczywistością są projekty o nowoczesnym rodowodzie; pełne minimalistycznych form i jednolitych, gładkich powierzchni. Na ich tle baterie Zucchetti Helm zdecydowanie się wyróżnią. Nie oznacza to jednak, że do wydobycia ich piękna potrzeba wyłącznie monokolorystycznej bazy i nowoczesnych trendów. Dobrym kompanem będą też wypełnione motywami drewna, marmuru czy betonu kierunki industrialne, loftowe, klasyczne, a nawet i eklektyczne oraz vintage.

Zucchetti Helm jest kolekcją kompleksową. Znajdziesz w niej baterie umywalkowe do montażu ściennego, a także warianty sztorcowe, baterie prysznicowe, deszczownice, baterie wannowo-prysznicowe czy baterie bidetowe. Linię uzupełniają również liczne akcesoria łazienkowe, w tym haczyki, wieszaki, uchwyt na kubek, szczotka do WC. W ten sposób zbudujesz we wnętrzu całkowitą spójność i oszczędzisz czas, który trzeba by było spożytkować na poszukiwania pasujących do siebie elementów.

zucchetti, zucchetti helm, bateria zucchetti
Armatura łazienkowa Zucchetti Helm

zucchetti, zucchetti helm, bateria zucchetti

Potencjał stali nierdzewnej

Potencjał baterii Zucchetti Helm tkwi nie tylko w stylistycznej hybrydzie kierunków. To też siła materiału, z którego produkt został wykonany. Mowa o stali nierdzewnej. Dzięki temu armatura jest niemal niezniszczalna; jest odporna na zarysowania, łatwa do utrzymania w czystości. To jeden z najlepszych, najbardziej wytrzymałych surowców. Nie jest on podatny na korozję i nie przebarwia się. Bardzo często stosuje się go w miejscach intensywnie eksploatowanych.

Jak dbać o baterie ze stali nierdzewnej Zucchetti Helm? Do pielęgnacji wystarczą miękka szmatka, która nie uszkodzi powierzchni armatury, oraz woda. Zrezygnuj z gąbek i szczotek z twardą warstwą wierzchnią, a także silnych detergentów, typu Domestos, czy preparatów zawierających amoniak, alkohol lub chlor.

zucchetti, zucchetti helm, bateria zucchetti
Czarne baterie ścienne Zucchetti Helm

zucchetti, zucchetti helm, bateria zucchetti
Kolory serii Zucchetti Helm

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia