Baterie RAVAK Puri – perfekcyjnie minimalistyczne, doskonale funkcjonalne

(2 głosów)
baterie umywalkowe ravak puri, bateria ravak puri, kran ravak puri
Bateria umywalkowa Ravak Puri oraz umywalki nablatowe

W nowoczesnych, minimalistycznych łazienkach na próżno szukać bogactwa form i kolorów. Królują w nich powściągliwość, prostota i oszczędne w detale konstrukcje – i to właśnie w tych projektach jest najpiękniejsze. Taki wystrój to przeciwwaga dla pędzącej codzienności, pozwala się zatrzymać i odnaleźć wewnętrzny spokój, odpręża, koi zmysły i inspiruje. Taki wystrój jest łatwy do stworzenia – zwłaszcza z armaturą RAVAK Puri.

Minimalizm górą!

Baterie łazienkowe RAVAK Puri są kwintesencją minimalizmu. Seria zaprojektowana przez designera Kryštofa Nosála emanuje wizualną czystością. Brak jej zbędnych detali, finezyjnych kształtów korpusu przechodzącego w niebanalnie wygiętą wylewkę czy oryginalnych uchwytów, które rzucają się w oczy od samego progu. To klarowne, zrównoważone formy, bazujące na okrągłym profilu cylindra i harmonizującymi z nim zaoblonymi krzywiznami. Płynne, niewidoczne dla oczu przejścia pomiędzy poszczególnymi elementami armatury tworzą spójną, niemal monolityczną bryłę reprezentującą purystyczny nurt tworzenia. Tę estetykę doceniło także wybitne gremium, przyznając serii RAVAK Puri międzynarodową nagrodę IF Design Award 2020.

ravak puri baterie, ravak puri bateria do umywalki, ravak puri kran do umywalki
Stojąca bateria umywalkowa Ravak Puri

Cztery przykłady funkcjonalności i modnego designu

Armatura RAVAK Puri to koncepcja złożona z czterech baterii łazienkowych, które pozwolą kompleksowo urządzić wnętrze. W kolekcji znajdują się baterie umywalkowe stojące, dostępne w dwóch wysokościach; niska o wysokości 19 cm będzie idealna do głębokich umywalek zintegrowanych z szafką czy umywalek wpuszczanych w blat, z kolei wariant o wysokości 32 cm znakomicie sprawdzi się jako uzupełnienie modnej umywalki nablatowej. W linii RAVAK Puri znajdują się także bateria prysznicowa naścienna RAVAK Puri, bateria wannowa RAVAK Puri oraz bateria prysznicowa termostatyczna RAVAK Puri, która zapewnia maksymalne bezpieczeństwo podczas kąpieli. Wysokiej jakości głowica termostatyczna utrzymuje temperaturę wody na stałym poziomie, minimalizując jej skoki spowodowane spadkami ciśnienia w instalacji.

Baterie RAVAK Puri to:

  • baterie umywalkowe w dwóch wysokościach: 19 cm i 32 cm,
  • RAVAK bateria wannowa,
  • bateria prysznicowa naścienna i bateria prysznicowa termostatyczna.
ravak puri bateria termostatyczna, ravak puri termostat, ravak puri termostat pod prysznic
Termostatyczne baterie Ravak Puri

Baterie RAVAK praktycznie doskonałe

Tym, co wyróżnia RAVAK Puri, jest jakość. Baterie produkowane są z solidnego materiału, czyli mosiądzu, który jest higieniczny, odporny na zarysowania, urazy mechaniczne czy działanie środków chemicznych. Serce armatury stanowi z kolei ceramiczna głowica, która nawet po wielu latach użytkowania nie zacina się i pracuje płynnie, a za ekologiczne działanie produktów odpowiada perlator, czyli specjalne sitko z tworzyw sztucznych. Jest ono umieszczone na końcu wylewki i jego zadaniem jest mieszanie wody z powietrzem. W efekcie strumień jest zdecydowanie bardziej obfity, ale jednocześnie ogranicza zużycie. Jego obecność ułatwia także usuwanie kamienia oraz nieczystości.

Co wyróżnia baterie RAVAK?

  • Korpus wykonany z niezawodnego materiału – mosiądzu.
  • Ceramiczna głowica, która gwarantuje płynnie działanie. Dzięki niej, nawet po wielu latach użytkowania, nie będziesz miał problemów z przeciekaniem armatury.
  • Termostatyczna głowica w bateriach prysznicowych. Jej zadaniem jest regulowanie temperatury wody i niwelowanie jej skoków spowodowanych spadkami ciśnienia. Masz pewność, że każda kąpiel będzie w 100% bezpieczna, bez oparzeń.
  • Perlator, czyli sitko ulokowane na końcu wylewki. Miesza ono wodę z powietrzem, ograniczając zużycie, a także ułatwia usuwanie kamienia.
  • Aż 5 lat gwarancji!
ravak puri baterie prysznicowe, ravak puri bateria do prysznica, ravak puri bateria do kabiny
Ravak Puri bateria pod prysznic

Bateria wannowa RAVAK Puri w unikatowym wydaniu

Najciekawszą propozycją z oferty producenta jest bateria wannowa RAVAK Puri. Jej unikatowość związana jest z wykorzystaniem innowacyjnego systemu sterowania. Strumień wody, a także źródło jej wypływu (wanna/prysznic) regulowane są poprzez obrót dźwigni w prawą lub lewą stronę. W ten sposób bateria wannowa RAVAK Puri pozbawiona jest widocznego przełącznika, co nadało całości ciekawy, minimalistyczny wygląd.

ścienna bateria ravak puri, baterie wannowe ravak puri, ravak puri bateria do wanny

Skomentuj

Rekomendacje i wyróżnienia